Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám rávenni idős...

Hogyan tudnám rávenni idős (nyugdíjkorhatárt elért) kolléganőmet, hogy ő is vegye ki a részét a közös munkából? 30-as N

Figyelt kérdés
Ügyfélszolgálati jellegű munka, ő teljes állásban dolgozik, én részmunkaidőben. Amikor ide kerültem, nagyon lelkes voltam, örömmel válaszoltam a kérdésekre, de néhány hónapja azt figyeltem meg, hogy ő szinte semmit sem csinál (onnan látom, mert közös hozzáférésünk van a fiókhoz, és látni, hogy melyikünk válaszolt a levelekre). Nagyon aranyos, kedves hölgy, emberileg sokat kaptam tőle, szakmailag is segített már (tanácsot adott egy-egy ügyben). Tehát jó a viszonyunk, és azért is esik nehezemre ezt szóvá tenni, meg ő már ledolgozott több évtizedet, nyilván belefáradt már, de nekem meg egyre frusztrálóbb ez a helyzet.

#munkahely #kolléganő #kolléga nem dolgozik
2018. márc. 1. 09:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Ne izgasd magad. Te végezz el annyi munkát, amennyit tisztességesen el tudsz végezni. Nagyon az elején vagy még a "munkaviszonynak" és az emberi tulajdonságok megismerésének, ha azt gondolod, hogy mindenki maximális erőkifejtéssel dolgozik.
2018. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Tök ártatlanul, mintha ezt észre se vetted volna, azt mondod, Marika, amig én ezt a levelet megválaszolom, megválaszolnád azt a másikat? vagy mit tudom én, ha neked leveleket kell megválaszolni, akkor kérd meg, hogy addig hivja fel, akit kell... magyarán úgy állitod be, hogy teljesen természetes, hogy hogyan osztoztok a munkán. Lássa, hogy te is épp csinálsz valamit, és akkor nem mondhatja, hogy nem csinálja meg. Szerintem valami ilyesmivel lehet próbálkozni.
2018. márc. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmit sem kell tenned.

Ha látható, hogy ki melyik levélre válaszolt, akkor a vezetőség is látja, hogy te normálisan dolgozol, ő meg kissé kényelmes. Ha őket nem zavarja, akkor neked felesleges bármit is tenned. Még a végén te leszel a rossz.

Lehet, hogy pár hónap és elmegy nyugdíjba és már unja ennyi idő után a munkát :D

2018. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem akar nyugdíjba menni még, azt mondja, hogy még egy pár évig szívesen dolgozik. A vezetőség meg nem tud erről semmit, mert eléggé kívül esik ez a részleg a vezetőség érdeklődésén, kb. lesz.rják, hogy csinálunk-e valamit vagy sem.


Köszi a tanácsokat, megy a zöld kéz mindenkinek.

2018. márc. 1. 09:47
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Utolsónál a pont, nem nagyon tudsz csinálni semmit és nincs is értelme. Gondolom hamarosan nyugdíjba megy, mi lenne a motivációja még? Neki már mindegy, ráadásul lehúzott 40 évet a munkahelyi tápláléklánc alján. Te dolgozz becsülettel, jó eséllyel te kapsz teljes állást, amikor nyugdíjba meg.
2018. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Az még frusztráló, hogy a kolléganőm nem is igyekszik legalább mímelni a munkát, indexet olvas napközben (néha megszólal, hogy nahát, hallottátok, mi történt? - erre mondom, hogy még a látszatra sem ügyel), és egy idő után ez már nagyon rossz. úgy érzem, nem tehetem meg, hogy rászólok, mert kétszer annyi idős, mint én.
2018. márc. 1. 09:50
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

4: Ha senkit sem érdekel, hogy mit csináltok és mit nem, akkor téged miért?

Lehet, hogy 40 év múlva te is ilyen leszel, mint ő :D

A lényeg, hogy kedves, normális veled. Azzal ne foglalkozz, hogy hogyan dolgozik.

2018. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Engem érdekel a munka, szeretem is csinálni, csak ez így lehúzó. De megpróbálok nem foglalkozni vele.
2018. márc. 1. 09:52
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

8: Most komolyan, minek kell ott problémát csinálni, ahol nincs???

Leírod, hogy aranyos, kedves, sokat segített is neked.

Leírod, hogy a kutyát nem érdekli, hogy mit csináltok.

Ha te lelkes vagy, akkor csináld örömmel, lelkesen a munkát.

De ehhez minek kell ő??? Minek kell vele foglalkozni? Minek akarsz megváltoztatni egy hatvanas nőt?

2018. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Másfelől pedig: az ügyfelek panaszt tesznek az igazgatóságnál, ha sokáig nm kapnak választ a levelükre, azért igyekszem mindig hamar válaszolni, de azért ez így sok nekem, nagyon fel tudnak torlódni a kérdések. Ezért kellene ketten osztoznunk a munkán.
2018. márc. 1. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!