Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hívta fel a figyelmemet,...

Miért hívta fel a figyelmemet, hogy nem akar zaklatni?

Figyelt kérdés
Februárban elkezdtem járni egy hétvégi tanfolyamra. Az első héten egy sráccal beszélgettem, nagyrészt a tanfolyannal kapcsolatos dolgokról, míg nem jött a tanár. Múlt héten összefutottunk az èpület előtt, együtt mentünk be, majd egymás mellett ültünk, szünetben beszélgettünk, szintén nagyrészt oda kapcsolódó dolgokról, óra végén kérdezte, hogy megyek-e ezután valahova, mondtam neki hogy haza, majd elindultunk kifelé, de a teremből kifele menet lemaradt, ezért én mentem tovább, elmentem mosdóba, majd mivel továbbra nem láttam eljöttem. Tegnap mikor bementem azonnal odajött hozzám, érdeklődött, hogy mi újság, múltkor hogyhogy úgy eltűntem. Beszélgettünk, majd odamentem ahol a cuccait lerakta, leültem és elkezdtem az egyik lánnyal beszélgetni. Mikor jött az oktató bementünk a terembe, leültem valahova, majd a srác odajött és megkérdezte, hogy leülhet-e mellém. Mondtam, hogy nyugodtan, mire ő azt válaszolta, hogy nem akarja, hogy úgy érezzem zaklat engem. Teljesen meglepődtem, hogy ezt most miért mondja, ráadásul a körülöttünk ülők mind hallották, így csak annyit tudtam hirtelen reagálni, hogy miért zaklatnál? Valakit zaklatsz/zaklattál, hogy erre felhívod a figyelmemet? Az előttem ülő is hátranézett és mosolygott, elég kínos volt. Miért mondta ezt?
2018. márc. 3. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert figyelmes. Ennyi. Amúgy meg valszeg bejössz neki.
2018. márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem te viselkedtél kínosan, nem a fiú...
2018. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát én is ettől tartok, ezért is keztem el beszélgetni mással is, hogy ne érezze, hogy csak rá figyelek. Nem akarok ilyenekbe bonyolódni, van barátom.
2018. márc. 3. 09:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem lenne jobb tisztázni a dolgot? Megmondod neki hogy van barátod és max barátkozni szeretnél mást nem. Nem kell ezt túlbonyolítani. Csak tényleg fontos az ilyet előbb tisztáni. A végén csak a gond lesz belőle.
2018. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Csak hogy attól, hogy beszélgetek, barátkozok egy ellenkező neművel úgy gondoltam nem szükséges rögtön azzal kezdeni, hogy szia xy vagyok, van barátom, csak barátkozni/beszélgetni akarok.

Az én viselkedésemben mi volt a kínos? Ezen is gondolkodtam már, hogy mit rondhattam el, de semmilyen utalást nem tettem neki semmire, csak beszélgettünk, ráadásul nem is magánjellegű témákról.

2018. márc. 3. 10:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Tegyél egy finom célzást, hogy óra után a pároddal van programotok, pl. évfordulót ünnepelni vagy ilyenek.

Amúgy meg lehet, hogy magányos és/vagy örül, hogy van kihez szólni ott, csak nem akar a tipikus pióca embernek tűnni, aki az első kedves emberre ráakaszkodik és szimbiózisban akar vele létezni, csak mert szóba állt vele.

2018. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Te voltál kínos.A srác csak udvarias akart lenni,te meg egyből meggyanúsítod,hogy zaklatni szokott embereket."Valakit zaklatsz/zaklattál, hogy erre felhívod a figyelmemet?"

Valszeg az előtted ülő is rajtad röhögött.

2018. márc. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan úgy hangzott ez a beszélgetés, hogy

Ő: nem baj, ha ideülök melléd?

Én: nem, gyere nyugodtan, úgysem ül itt senki még.

Ő: ok, csak nem akarom, hogy úgy èrezd zaklatlak.

Én: nem érzem úgy, ha látod innen a táblát engem nem zavar ha itt ülsz.

Ő: jó csak már azt gondoltam zaklatásbak veszed, ha ideülök melléd.

Én: miért érezném úgy? Csoporttársak vagyok, nyugodtan ülj ide.

Ő: -ismét tett valamilyen megjegyzést arra vonatkozóan, hogy ne érezzem úgy, hogy zaklatni akar, nem is emlékszem pontosan rá, mert eléggé zavarba jöttem, hogy ennyire hangsúlyozza emiatt kérdeztem már rá kínomban, hogy miért, valakit zaklatott, hogy ennyire ezt gondolja?


Lehet, hogy én viselkedtem kínosan, de mégis mit kellett volna már mondanom, ha ennyiszer elismétli, hogy nem akar zaklatni?

2018. márc. 3. 12:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Vagy jobb lett volna ha azt mondom, hogy gyere, zaklass nyugodtan!! ? :D
2018. márc. 3. 12:20
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

szerintem kisebbségi érzése van. meg tele van a média a zaklatós ügyekkel. nem csoda, ha egy csomó férfi már nem mer udvarolni, mert fél a vádaktól.

Szerintem is elég durván reagáltál, de hát ez van. Szerintem nem nagyon fog merni ezek után odamenni hozzád a jövőben, szóval a másik problémád megoldódott.

2018. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!