Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nők! Mennyire tartanátok...

Nők! Mennyire tartanátok felháborítónak, ha a főnökötöknek elvárása lenne, hogy jól nézzetek ki?

Figyelt kérdés

Na nem a 60/90/60-ről van szó, de fodrász, manikűr, pedikűr, divatosabb ruhák stb lenne az elvárása, amiért fizetne átlag fölötti fizetést?


Az indoklása az lenne, hogy a vevők ne lerobbant alkalmazottakat lássanak, illetve ő maga is szeretné, ha csinos, igényes nőkkel lenne körbevéve?


2018. márc. 12. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én férfi vagyok, de ez nagyban függ attól, hogy milyen munkakör. Más az orvos, az eladó a H&M-ben és a pincér a Hootersben
2018. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez szinte mindenhol jelen van, ahol a vevőket be kell csalogatni valamivel. Ha a 100 tonnás Juliska nénit tennéd a pult mögé, akkor sokan inkább átmennek a másik üzletbe, ahol a szexi szőke kékszemű cicababa az eladó. Nem tartom annyira felháborítónak ezt. Meg tudom érteni még úgy is, hogy én nem vagyok ilyen. Persze nem esne jól, ha ez miatt nem vennének fel, de meg tudnám érteni.

23/N

2018. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Ez szerintem alap dolog. Miért lenne felháborító? Pl pincérnőnek szivesebben alkalmaznék egy igényes, jó testű nőt mint egy igénytelen tripla tokájú dagadt bokájú nőt. Ez üzleti fogás, a vendégek is jobban érzik magukat a szebb látványtól
2018. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Vannak olyan munkakörök, ahol ez természetes igény, nemcsak a nőkre, hanem a férfi munkatársakra vonatkozóan is. Rengeteg munkahelyen létezik dress code. Tudok olyan légitársaságról is, ahol szó nélkül hazaküldik azt a stewardesst, akinek nem makulátlan a frizurája, sminkje, körme és az egyenruhája.

Én nem dolgoznék ilyen helyen. Értelmiségiként ápolt vagyok és sportosan elegáns, de nekem pl. a smink vagy a kétcentis köröm nem tartozik bele az ápoltság vagy a csinosság fogalomkörébe, az meg pláne nem elfogadható, hogy bárki kötelezzen bármire a kinézetemmel kapcsolatban.

2018. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Vannak ilyen munka körök , ott teljesen el kell fogadni.
2018. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Mivel átlag fölött fizetést adna azért, hogy jól nézzek ki, így egyáltalán nem tartom felháborítónak, lenne pénzem a divatos ruhákra.
2018. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
A legtöbb helyen ez így megy. Eleve sokan már az állásinterjú alatt kiszűrnek bizonyos egyéneket ilyen okokból kifolyólag.
2018. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Amig a pasik sem ússzák meg, hogy 2 hétig nem mosnak hajat, borostások, töredezett, nyíratlan a hajuk, a sörhasuk kifityeg a gatyájukból és olyan öregek a ruháik, hogy lassan öntudatot nyernek az évtizedek alatt beléjük ivódott emberi dnstől, akkor persze, jogos. De ha a nő dísztárgy, a férfi meg a teljesítménye alapján van megítélve, addig az ilyen főnök elmehet a francba.
2018. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok felszínes, én is borzasztóan tudok kinézni néha. De...volt olyan kolléganőm, aki a főnök rokona volt, ezért vették fel. Két évvel volt nálam idősebb, de úgy viselkedett, mint egy megkeseredett nyugdíjas. A haja borzalmas volt, az az olcsó szőkítés, leopárdmintás, feszülős felsőket tuszkolt magára, fehér halásznadrág, mindez 110 kilóhoz. Az ügyfelek nem tudták komolyan venni, engem meg piszkált folyamatosan, mert rosszul érezte magát a bőrében. Az 58 éves kolléganő is igényes volt magára, és a férfi kollégától is elvárták azon a helyen, hogy legyen pedánsan öltözve.

A takarítók ezerszer jobban öltöztek nála, pedig negyedannyit sem kaptak.

2018. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Próbálok nem ítélkezni könnyen más emberek felett, de jézusom, mégis ki az, aki az alapján választja ki, hogy milyen boltba, meg milyen étterembe megy, hogy hogy néznek ki az alkalmazottak? Ez valami új jelenség?


A kérdésre meg; mint ahogy már említették, ha a férfiak felé is elvárás a jó kinézet, addig nem tartanám felháborítónak.

2018. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!