Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyitvatartási idő után vásárol...

Nyitvatartási idő után vásárolhat a vevő szabályosan?

Figyelt kérdés

A bolt ahol dolgozok 20 óráig van nyitva. De rendszeresen ennél később húzzuk le a rácsot, mert amíg vannak a boltban addig az üzletvezető nem zár be.

Azt hallottam, hogy nyitvatartási idő után nem adhatnék ki blokkot, ami nálunk rendszeresen megtörténik. Büntethet e a fogyasztóvédelem vagy a NAV, ha ellenőrzés van ilyen esetben? Nem találtam a neten erre vonatkozó egyértelmű jogszabályt.


2018. márc. 17. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha a vevo bemegy 19:59-kor, ot meg ki kell/ ki lehet szolgalni, mert nyitvatartasi idon belul tert be az uzletbe. de ha valaki pont 20:00-kor ter be, azt nyugodtan ki lehet kuldeni, hogy zarora.
2018. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

@1

20:00ig kell kiszolgálni. Ez mindenre vonatkozik, fizetésre is.

Ha 20:00ig tud távozni a kasszától akkor oké.

A nav elég erősen büntet, de van pár perc türelmi idő, szóval olyat nem lehet hogy bemegy 19:59kor és 20 percig ott van.

2018. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Ha bemész egy bankba, nem sokkal zárás előtt, csak mert nem tudsz hamarabb odaérni, és húzol egy sorszámot, elvárod, hogy sorra kerülj, akkor is, ha még többen várakoznak előtted? Persze, a vevő/ügyfél se szórakozzon időhúzással, és az üzlet felelőssége is, hogy a zárórát hogyan kezelik (például a befelé engedő automata kapukat lezárják és csak a kasszánál lehet kimenni, vagy a főbejáratot bezárják és az oldalajtón engedik ki az utoljára még betért vevőket). De ha nem felel meg ez a munka, lehet mást is keresni.
2018. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Engem volt, hogy erre hivatkozva nem szolgáltak ki. De mivel előttem 30 percig foglalkoztak valaki mással, én ott vártam a soromra, és azután közölték, hogy menjek a búsba, nem is mentem abba az üzletbe többet.

Elhiszem, hogy a NAV ezért büntet, de a vásárlóval szemben ez akkor is kics*szés - és persze, nem arról beszélek, hogy beesek az utolsó pillanatban, aztán elkezdek nézelődni.

2018. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Van erre jogszabaly, sajnos most lusta vagyok kikeresni, de a zarora utan a fokasszabol -ha jol emlekszem- meg 30 percig bocsathato ki szamla hivatalosan.

A gyakorlatban pedig 40 perccel a zaras utan is kiadtuk a szamlat egy nagynevu ruhauzletben. (A NAV ezert sosem buntetett, amig ott dolgoztam.)

2018. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!