Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Céges kocsi saját használatra?...

Céges kocsi saját használatra? Hogy is szokott ez lenni?

Figyelt kérdés

Az álláshirdetésben írnak céges kocsiról. Ilyen esetben kiválasztást követően elmondják a kocsihasználat feltételeit? Hogy pl x km-re laksz, akkor ekkora összeget, ezzel a kuponnal letankolhatsz. Vagy mondjuk elmondják hogy a kocsit csak munkába járásra és munkaidőben, céges ügyekre lehet használni?

Vagy teljesen egyértelműnek veszik hogy másra is fogja használni?


Pl ha hétvégén elmennék vele bevásárolni, vagy kirándulni akkor mi a helyzet? Mehetek, vagy csak titokban, mert nem szabadna?


2018. márc. 18. 07:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

" Ha nem kedvelik, akkor ez kapóra jövő, jó indok lehet a kirúgásra."


Indok mindig van kirúgni valakit.


Pl. bemész reggel fekete cipőben, miért nem barna cipőt vettél fel, ki vagy rúgva, nem?

2018. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
11: De az nem olyan indok, amit hivatalosan fel lehet hozni.
2018. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

hihi :D


Amúgy az egész ország "nagyon hivatalos".


Majd mesélek neked sztorikat mikkel találkoztam, hány éves vagy, 16?

2018. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13: Nem tudom, hogy jön ide az életkor, amúgy 36. De a lényeg, hogy ha esetleg munkaügyi bírósághoz fordul az illető, és azok rákérdeznek a cégnél kirúgás okára, akkor nyilván nem fogják azt mondani, hogy "Azért küldtük el mert fekete cipőt viselt.", hanem keresnek valami ésszerű hivatkozási alapot.
2018. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez amúgy épp olyan, mint hogyha valakit a homoszexualitása miatt rúgnak ki, akkor nyilván jó előre gondoskodnak arról, hogy egy esetleges peres betámadáskor fel tudjanak hozni valami szokványos, hivatalos indokot (lassan dolgozott, sokat késett stb.). A cégvezetők általában nem hülyék, tudják, hogy ha a kirúgott dolgozó rájuk bizonyítja a jogtalan elbocsátást, akkor szép kis summát kell lepengetniük kártérítő büntetésként.
2018. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%

"munkaügyi bírósághoz"


Miki manó hivatal.

2018. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 kategória van.

1. Az egyik, aki céges kulcsos autót céges ügyben használhat.

2. A másik, aki céges autót céges ügyben használhat és otthon parkolhat vele. Vagyis bejárásra is kapja.

3. A harmadik, aki Magyarország területén belül magáncélra is használhatja.

Mindenkinek tankoló kártyája van és pl. kettes kérvényezheti, hogy nyaralni mehessen vele költségtérítés mellett. Hármas kérheti a külföldi használatot költségtérítés mellett.

Mindkettőre érvényes, hogy van egy havi km kerete, amit ha éves átlagban átlép, akkor ki kell fizetnie.

2018. márc. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok.

Azt kifelejtettem, hogy csak a "teherautókban" van gps, ezek ugyanis szigorú elszámolás alapján mennek.

Nekem pl. van magánhasználatom és noncs gps-em. Hó végén elszámolást kell készítenem mennyit mentem, a vezetőm aláírja, a belső ellenőr meg belenéz amikor akar. Nincs okom csalni vele.

2018. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!