Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyar emberek miért utálják...

A magyar emberek miért utálják azokat, akik nyíltan és bevallottan nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Néha nem tudom eldönteni, hogy ennyire nagyon buták, akik csak a leépült idős emberek AKKORI értékrendjét ismételgetik, amikor olyan rendszer volt, ahol tényleg büntették a munkanélküliséget.


Vagy csak ennyire képtelenek felfogni alapvető gazdasági alapfogalmakat, ebben az esetben viszont rájuk volt kár költenie az államnak közoktatás címén, mert nem hasznosult megfelelően.


Vagy csak mazochisták és szeretnek olyan emberek között dolgozni, akik csak alibiből mennek el valahova dolgozni, hogy ne nézze őket le a társadalom, de amúgy utálják azt, amit csinálnak? Vagy éppen fordítva, egy fárasztó munkanap után szeretik, ha olyan ember szolgálja ki őket, aki még mosolyogni sem tud, mert utálja, hogy dolgoznia kell?



2018. márc. 23. 07:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom én már 14 évesen dolgoztam nyáron és adtam anyámnak meg a ruháimat megvettem.

Ismerek olyat akinek az egész család a vérét szívja mióta világ a világ holott nagykorúak a gyerekei.

Hát igen a munka nehéz és nem is elkényeztetett gyermekeknek való, reggelente állni a hideg buszmegben..

Majd ha apu felfordul a sok melótól rögtön jó lesz az "unalmas állás..

2018. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem értem mit nem lehet felfogni. A kérdésem egy általános társadalmi álláspontra irányult, ami egyre inkább terjedőben van ahelyett, hogy egyre inkább kikopna a köztudatból, hogy aki nem dolgozik az csak rossz ember lehet. Erről az itteni válaszok is tanúbizonyságot tettek, hogy élősködik az ember (mivel feltételezhető volt, hogy fiú vagyok, ezért a szülő és az állam maradt opció, a kitartó pasi most nem szerepelt a repertoárban).


A válaszommal pedig azt próbáltam meg közölni, hogy ha valaki a szülőknél él és nem dolgozik az nem feltétlenül eltartott semmirekellő, de nem is fogja az ilyen fanyalgó emberek kedvéért kiírni a pólójára, hogy SAJÁT ERŐBŐL VAN ANNYI TŐKÉM AMIBŐL MEGÉLEK.


A megélhetést továbbá mindig a bevétel és a kiadás különbözete határozza meg. Hiába keresel félmilliót, ha 200 megy az albira meg ugyanennyi a megélhetésre, szórakozásra, évtizedekig fogsz robotolni, csak magas életszínvonalon élhetsz.


Más meg megelégszik egy falusi léttel, ahol rengeteget tud spórolni és kevesebb havi tőkejövedelemből meg tud élni, mint amit egy nagyvárosi pénzember tíz perc alatt elszór egy plázában.

2018. márc. 23. 09:38
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

Azert mert irigyek es mindenki csak itelkezni tud a masik felett, anelkul hogy belelatna az eletebe.

Engem 1 honap munkanelkuliseg miatt itelnek el a barataim, mert jelenleg olyan helyzetben vagyok, hogy keptelen lennek allast talalni (szulok segitenek)

Mert egy normalis ember "alberletbe megy, ellatja magat a fizetesebol, nem a szulokre tamaszkodik"

2018. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%
13-as: azok nem igaz barátok.Igen az valóban jó lenne ha a keresetekből albérletbe lehetne menni meg még félre is lehetne tenni.Meg sokszor van úgy,hogy valaki keresi a munkát,de nem talál olyan gyorsan.Pincérnőnek elmenni meg boltba dolgozni nem egy álom,azokat a munkahelyeket zsinórban hagyják ott az emberek nem véletlenül.
2018. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

"Ami a lenézést illeti engem egy-két barátnőm amikor munkanélküli voltam a születésnapomon se köszöntött."


Ebből látszik mennyire felszínesek az emberek.

Addig vagy jó nekik még a megszokott birka üzemmódot éled,mint ők.

Társaságban jobb szenvedni.

2018. márc. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"egyre inkább kikopna a köztudatból, hogy aki nem dolgozik az csak rossz ember lehet. "


Sajnos ez a közfelfogás.

Az emberek többsége amúgy semmilyen termelő munkát nem végez.

A kommunizmusban is az volt a lényeg,hogy mindenkivel kicsesszenek,betolják valami kamu munkahelyre "nehogy már neki jó legyen".

Az emberek nem azt keresik,hogy lehetne mindenkinek jobb,hanem hogy lehet másokat is magunkkal rántani.

Erre épült az egész kommunizmus.


Sajnos az ember olyan,hogy úgy működne a világ,hogy a világ összes emberének megtudná termelni 1 ember a javakat,akkor is az az 1 dolgozna éjjel-nappal,de a többit is kihajtanák a "mezőre" valami alibi munkát végezni.

Még véletlenül sem osztanák meg a valóban dolgozó 1 ember munkáját többfelé.

2018. márc. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az irigységre pedig csak egy jó példát írok.


Pár napja húgom barátnője,ezt kérdezte húgomtól,hogy

"Neked nem ciki,hogy apád tart el?"


A történet a következő.

Húgomat nem vették fel az egyetemre,ezért itthon maradt egy évre,újra érettségizni,nyelvvizsgára készülni.

közben ősszel 3 hónapot dolgozott,de miután letelt a próbaidő felmondtak neki(mert így éri meg a vállalkozónak).


A húgom említett barátnője,19 éves,otthagyta a középsulit,terhes lett a 21 éves barátjától,és most a lány szüleinél laknak.

A lány szerint "ők" dolgoznak,és beleadnak a rezsibe.

Már most jogot formál arra,hogy a pasija keresetét a sajátjaként kezelje,mert hát ő anyaságin van.

2018. márc. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!