Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi zaklatás, vagy...

Munkahelyi zaklatás, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeség és csak túlreagálom az egészet. Van egy középkorú férfi a cégnél, ahol dolgozom. Tipikusan olyan ember, aki virágról virágra száll, tehát több lánynál is bepróbálkozik és nyomul, tolakszik. Visszataszító ember számomra.

Kezdetben még nem éreztem ezt, de mostanában nagyon furcsán viselkedik. Például munka után megvár, utánam jön, random összetalálkozom vele a városban, többször is, olyan, mintha mindenhol ott lenne. Acégnél meg mindig úgy néz, olyan perverz módon mosolyog, mintha vetkőztetne a szemével, olyan undorító, és kavar, kezdi ellenem hangolni a munkatársaimat. Nagyon furcsa, kellemetlenül érzem már magam a közelében, nem tudom elmondani mit érzek, de nagyon nem jó az irány. Nem tudom mit csináljak.


2018. márc. 31. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem tréfa! MOST AZONNAL irány a rendőrség, és jelentsd fel az illetőt perverz mosolyért, és szemmel vetkőztetésért!
2018. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, oké, érzem az iróniát. Mindegy, biztos az én butaságom. Azért köszi a választ.
2018. márc. 31. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Hát ez SZEXUALIS ZAKLATAS ez szexualis fel kell jelenteni őt! Be kell perelni őt!!4 18/N
2018. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, hogy miért van a szád?

Ha utánad megy vagy megvár akkor közöld vele, hogy nem tartasz igényt a társaságára.

Ha nem változtat, akkor jelezd a feletteseidnek, hogy mit művel és munkahelyi viszályokat generál.

2018. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólhatsz a főnöknek illetve megbeszélheted a többiekkel. Azt végképp ne hagyd, hogy pletykáljon rólad. Hogy kavar? Ha másokról is kiderül, hogy hasonlót tapasztalnak, lehet, hogy a főnök figyelmezteti ill. nyomon követi a helyzetet. Fontos, hogy ne lássa rajtad, hogy félsz. Szükség esetén konfrontálódni is lehet vele, de mindenképpen tanúk előtt.
2018. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első körben szerintem elég ha neki szólsz. Nem kell jelenetet rendezni meg felháborodni, de megkérdezheted h miért pletykál rólad, vagy h akar e tőled valamit mert észrevetted h bámul. Mindezt normális hangnemben, nem személyeskedve. (ha hisztizel vagy direkt meggyanúsítod még neki fog feljebb állni, hogy mit képzelsz te róla. Az is lehet h tényleg csak véletlen futsz bele mindig.) Ha voltak is hátsó szándékai ezek után jó esetben elszégyelli magát és visszavonulót fúj.


Felettest nyilván csak azután vonnék be ha ez sem elég. Ha nincs semmi durva incidens egy ilyen akció rajtad is csattanhat negatívan.


De a kérdésre válaszolva, nem ez nem zaklatás szerintem. Lehet tetszel neki, csak nem tudja, hogy közeledjen.

2018. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az az ijesztő, hogy ezek a találkozások nem véletlenek, ezt ő maga is elismerte, tudja merrefelé szoktam mozogni és kijön oda.


Amúgy meg komolytalannak tartom, hiszen ha annyira tetszenék neki, akkor nem próbálkozott volna be előttem mindegyik lánynál.

2018. márc. 31. 22:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Plusz az egyik rokona a cégnél dolgozik, magasabb beosztásban, a főnökkel is jóban van. Nem akarom emiatt őszintén elküldeni a fenébe, bár szívem szerint azt tenném, de féltem az állásomat, pedig legszívesebben nagyon csúnyán elküldeném melegebb éghajlatra.
2018. márc. 31. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdésben túlreagálást említesz, aztán egy szót sem ejtesz arról, hogy mit teszel, amikor ő furcsa.
2018. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Hívd el kávézni, és próbáld meg lebeszélni róla, hogy pletykákat terjesszen rólad. Ha nem jön be, akkor pedig még mindig bevetheted a jó öreg "segítség megerőszakoltak" kártyát.
2018. márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!