Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen nyelvtudással érdemes...

Milyen nyelvtudással érdemes kimenni külföldre élni?

Figyelt kérdés

Normális egyetemi diplomával, viszonylag pályakezdőként (2-3 év), de el lehet vele helyezkedni.

Mennyi pénzzel?

Elsősoban Svájc, írország és Új-Zéland a cél.



2018. ápr. 8. 23:56
 1/6 A kérdező kommentje:

Mármint mennyi pénzt spórolnátok össze, mielőtt nekivágtok.

Kanada se hangzik rosszul.

2018. ápr. 9. 00:03
 2/6 anonim ***** válasza:
B2 jó alap
2018. ápr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Attól függ, hová mész, nyilván. Nyugat-Európában és Észak-Amerikában már nulla nyelvtudással is elfogadnak. Mennek oda kamionszámra az iskolázatlan, ostoba afrikai szavannabarmok, azok még a saját nyelvükön sem tudnak, vízöblítéses vécét sem láttak életükben, aztán mégis befogadják őket. Van is velük baj bőven. Fehér embernek, még ha nem is beszél jól nyelvet, szoktak örülni. Pláne végzettséggel. Bár persze jóval kisebb lesz az esélyed állást találni, mintha tudnál angolul vagy franciául.


Svájcba én 2000-ben mentem ki, kaptam jó állásajánlatot ott. A svájci állam közbeszólt, mert van nekik egy jogszabályuk, hogy nem svájci állampolgárt csak akkor lehet felvenni egy állásra, ha svájcival semmiképpen sem lehet betölteni. Programozó meg éppen van svájci is, szóval jöttem vissza. Nem baj, legalább láttam Zürichet cégköltségen.


Írország más tészta, ott nagyon sok külföldi munkavállaló van, és EU-s állampolgárként simán tartózkodhatsz, dolgozhatsz, vagy akár bűnözhetsz is. Nem tudom, mit jelent nálad a "normális egyetemi diploma", de ha nem mongolisztika szakon végeztél a bölcsészkaron, hanem mondjuk mérnök vagy ilyesmi vagy, akkor simán találsz állást alapszintű angol nyelvtudással is. Gael nyelven senkitől sem várják el, hogy tudjon, bár persze nyilván meghatódnának.


Új-Zéland szintén bárkit boldogan befogad, de mivel az nem EU, oda megkövetelik a rendes nyelvvizsgát. Ha le tudsz tenni egy alapszintű IELTS-t, akkor mehetsz. Az egyébként nem nehéz, nekem az érettségi angol vizsgám is sokkal komolyabb volt. Írásbeli és szóbeli vizsgából áll, aki elvérzik, az rendszerint az utóbbin szokott.


Budapesten a The British Councilnál tudsz nemzetközileg elismert IELTS nyelvvizsgát tenni. A Rigó utcát felejtsd el, azok egyrészt hagyományosan gyökerek, ötvenszer meghúznak, hogy mindig visszajöjjél vizsgadíjat fizetni, másrészt az ő papírjuk csak Magyarországon ér valamit, vagy maximum az EU-n belül, de abban sem vagyok biztos.

2018. ápr. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kanada szintén szereti befogadni a rendes embereket. Van nekik egy Express Entry nevű programjuk, arra keress rá. Elvileg ha van tiszta erkölcsid és IELTS vizsgád, illetve állásajánlatod egy kanadai cégtől, máris mehetsz, és rögtön kapod az ideiglenes tartózkodási engedélyt. Itthonról ugyan nem egyszerű eladnod magad a kanadai piacon, ahhoz nagyon nagy spílernek kell lenni, de EU-s polgárként vízummentesen odamehetsz és fél évig tartózkodhatsz. Ha meg bírod fizetni a lakbért, a telefont, az utazgatást ezer céghez, akkor hajrá.
2018. ápr. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Középszint feletti angol nyelvtudásom van (ezt folyamatosan fejlesztem külön tanárral) + középszintű francia.

Köszönöm a nagyon részletes válaszokat!!!

2018. ápr. 9. 06:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert! 2-es voltam.
2018. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!