Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás esetén mikor, mit...

Felmondás esetén mikor, mit szólsz a közvetlen kolegáknak?

Figyelt kérdés

Felmondtam. A felmondási időmet töltöm. Jó a kapcsolatom mindenkivel, de nyilván csak szakmai. A főnökeimet leszámítva senki nem tudja, hogy el fogok menni.


Mikor szokás a közvetlen kolegáknak akikkel naponta órákat dolgozol szólni? Mit szoktatok mondani?



Programozó vagyok


2018. ápr. 18. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez a te magán ügyed, mi itt nem tudjuk kihez milyen viszony fűz. Hallgass a szívedre, az nem szokott rossz tanácsokat adni.
2018. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták: egyénfüggő. Nekem a közelebbi munkatársak, akikben megbízhatok, már azt is tudják, hogy hová akarok ezután menni. Pedig még be sem adtam a felmondásomat.

Olyan munkatársam is van, aki majd legfeljebb a főnökömtől fogja megtudni, vagy akkor szembesül vele, amikor leléptem.

Rendszergazda vagyok.

2018. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Hülyeség az egész felmondási idő már bocs.


Én azt mondom ha valaki meghozza a döntést hogy befejezi egy munkahelyen, vagy a közösség dönt így (leírva ez mekkora egy ökörség :D ), na akkor le kell lépni, mondjuk erre alkalmas délelőtt 11 óra 02 perc is.


Dobni kell egy hello-t és akkor kalap kabát, nem húzni a dolgot ilyen dolgokkal mint a felmondási idő, stb.


Ez a másik ember szivatása.

2018. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kevesen vagyunk és a felmondási időm is hosszabb az átlagnál, de gyakorlatilag tudja mindenki már. Kaptam kedves, támogató szavakat, biztatást és érdeklődést, ennyiben ki is merült a dolog.
2018. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: a felmondási időt nyilván nem véletlenül találták ki, attól még hogy te nem érted, hogy miről szól, mert még nem dolgoztál normális munkahelyen ahol van létjogosultsága. Kérdező, nem szerencsés az utolsó napon szólni, hogy császtok én lépek. Nincs feladatátadás pl? Nekem ez furcsa. Az eddigi összes felmondásnál amit én vagy a közvetlen kollégáim követtünk el vagy a főnök után egyből közöltük a többiekkel, vagy hamarabb tudták a szándékot a többiek mint a főnök (ez volt eddig a gyakoribb). Ez alól egy kivétel van, ha a főnök kifejezetten kéri, hogy ne mondd el, mert meg akar próbálni ott tartani.
2018. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a másik ember szivatása."


Pontosan, azon embereké, akiknek a nyakukba szakad a felmondó ember munkája. Pont erre van felmondási idő, hogy mondjuk egy boltost ne este 11-kor kelljen felhívni, hogy holnap be kell jönni, mert XY felmondott.


Vannak kifejezetten olyan munkakörök, ahol egész projektekben vesz valaki részt. Rengeteg olyan információ van, amit csak az adott személy birtokol. Mondjuk építési projektnél nem szerencsés, ha a projektvezető, építésvezető egyik percről a másikra otthagy mindent és adott esetben azon úszik el a munka, vagy az adott cégnek azért kell nap több millió forintos kötbért fizetni.

2018. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját magam is szoptam már be ilyennel.


Jött egy új gyerek, ott volt 1-2 hónapot, majd egyik nap bejelentette hogy felmondott és másnaptól már nem is volt (próbaidőn belül volt).


Kapott 1-2 feladatot, ajánlat bekérések, egyebek. Mennyiségeket kellett volna számolnia és terveket átnézni egy pályázatunkhoz.


2 héten át minden nap megkérdeztem, hogy haladsz vele ugye? Számolod? Láttam hogy előtte van, nézegeti. Majd szembesültem vele, hogy a srác nem lesz többet, én meg eshetek neki a saját projektjeim, feladataim mellett az ő feladatainak is.


Projekt vezető munkatársamat én hívtam fel, hogy X felmondott, holnaptól nincs, ha valamit rábízott, akkor azt kezdje el intézni.


A végeredmény az lett, hogy egy pályázatot el is kellett engednünk, mert sehogy nem állt vele a srác és nem volt aki átvegye, a másikat megnyertük ugyan, de mivel nem számolt át semmit ezért azon a részén buktunk is hatalmasat és ülhettünk ketten a gép előtt esténként, hétvégenként munkatársammal hogy a saját feladataink mellett visszahozzuk azt, amit a srác 1-2 hónap alatt (nem) csinált meg.


Ilyen esetben szerintem azért illett volna a gyereknek szólni előre, hogy bocsi de szarok bele mert úgyis elmegyek. Vagy lehet én gondolkozom rosszul, de ha tudom, hogy rám van bízva több relatív fontos feladat, akkor azokat igyekszem lezárni. Esetleg megoldhatta volna, hogy marad 2-3 napot amíg átvesszük a munkáját.

2018. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem leírták, át kellene adni 1 új munkatársnak a feladatot.. Sztem tudják hogy elmész.

Sejtik.

2018. ápr. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Természetesen van munkaátadás, közvetlen főnöknek beszámolót kell írjak a folyamatban lévő dolgok állásáról.


Lépjek le csak úgy: amatőr, szakszerűtlen és illegális. Nézz utána, hogy mi az a felmondási idő.


Mi egy multi vagyunk, senki nem haverkodik a másikkal, erre sajnos nincs időnk.

2018. ápr. 19. 07:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk multik, de az utsó mondat ránk is jellemző...
2018. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!