Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondott már fel valaki úgy...

Mondott már fel valaki úgy hogy még nem volt új munkahelye? Mennyi idő volt így állást találni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemtől, életkortól, várostól, szakmától és tapasztalattól is függ.

Nekem 3 hét volt, de ezzel az infóval nem tudom mire mész?

2018. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Tavaly augusztus vége óta nem dolgozom. Nem tudom mit akarok csinálni, amihez talán lenne kedvem, arra pedig egészségügyileg nem vagyok alkalmas. Nemrégen voltam próbanapon egy helyen, nem jött be. Nem akarok úgy elkezdeni valamit, hogy már az első napon utálattal megyek be. Ennek így értelme nincs.
2018. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
4 hónap
2018. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
11 napja vagyok munkanelkuli. Meglatjuk, meddig még.
2018. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

5 és fél hónap.


Nő, 45 éves, kisgyerekkel, ingázni kénytelen, Dunántúl, 3 szakma, abból 1 emelt szint, több, mint 25 év gyakorlati tapasztalat.


Végül is tudtam, hogy 45 évesen, vidékiként, kisgyerekkel nem fognak kapkodni utánam még akkor sem ha "főnyeremény" vagyok, mert ezt csak én tudtam, ők még nem.

Nem is sikerült a szakmámban elhelyezkednem...

2018. ápr. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Meton ***** válasza:
Nálunk ez kábé úgy működik, hogy felmondok, aztán az első helyen, ahol elfogadható bért ajánlanak, azt el kell vállalni. Próbaidő alatt nincs felmondási idő, a lényeg, hogy folyamatos legyen a munkaviszony. Pár nap kell a papírmunkához, de elvileg felmondáskor jár a fizetett szabi, ami elég, hogy mindent elintézz. Így nem kell egy napot sem kihagyni, csak amennyit szeretnél. Persze csak a megfelelő munkát kell megkérdezni, bár már nőket is simán felvesznek férfi munkára. Aki rehabos, az viszont először erről kérdezzen, mert nem mindenhol alkalmaznak rehabost.
2018. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23 napja vagyok munkanélküli, már 5 helyre jelentkeztem, kettő visszautasított, a másik háromban reménykedem. Bő három hét alatt én már szinte beleőrültem ebbe a helyzetbe. Ha még egy hetet munka nélkül leszek, esküszöm, hogy cégről cégre, üzletről üzletre fogok járni azzal a kitekert önéletrajzommal, diplomámmal és minden papírral amim csak van.
2018. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyszer 2, egyszer 3 hónap kihagyás volt így. Én olyan helyekre is beadtam, ahová nincs képzettségem, csak érdekelt. 40-50 kiküldött jelentkezésből 5-6 interjú jött össze és 1-2 helyről szóltak vissza interjú után, hogy mehetek. Általában a leggázabb helyek, így mindig visszautasítottam és más módon helyezkedtem el végül.
2018. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

7-es: 5 helyre beadni szerintem nagyon kevés, én sokkal több helyre beadom a jelentkezésem munka mellett. Én mikor állást keresek a Professiönt naponta nézem szinte, egy héten plusz LinkedInen nézem a lehetőségeket és bejelölök ott HReseket, plusz szakmai Facebook csoportokban is nézem az új pozikat. Az elmúlt 1 hónapban csak a Professiönön beadtam 16 helyre a jelentkezésem, 3 helyre LinkedInen és érdekes cégek karrier portálján is beadtam a jelentkezésemet. Ami zavar, hogy sokszor 1 hónap is mire visszajeleznek, és akkor ha mondjuk 5 körös a kiválasztás akkor azért nem 2 nap a folyamat. Ezért se nagyon merek csapot-papot feldobni és lelépni. Legutoljára nyáron kerestem állást, akkor 2 hónap alatt találtam lehetőséget, akkor is hasonlóképpen keresgéltem. (Az más kérdés, hogy akkor is beleugrottam az első ajánlatba, aztán kiderült, hogy mégse kellett volna...)

2018. ápr. 24. 23:35
 10/17 anonim ***** válasza:
3 nap alatt találtam. Én teljesen hirtelen felindulásból számoltam le, nem részletezném miért. De nem kerestem előtte semmit, mert jó helyem volt sokáig terveztem ott, de nagyon megharagudtam egy gyökeres változtatás miatt amit már nem tűrtem el és azonnali hatállyal felmondtam. Felmondási időt nem is kértek mert előtte jól összevesztem velük így örültek is hogy magamtól megyek el és nem nekik kell okot találniuk arra miért akarnak kirúgni. Igaz hogy azóta már bepróbálkoztak nálam hogy nem-e akarok visszamenni, mert közbe visszaállítottak mindent a régire mert sokan mentek el, de közöltem hogy eszem ágában sincs. Az új helyemen már túl vagyok az első fél éven, ott az a szokás hogy akkor adnak kis béremelést plusz végen belül némi juttatást, jó helyem van, a munka sem vészes, jó csapatban vagyok, hülye lennék visszamenni a régi helyemre ahol nem adtak ennyit, csak a körülmények voltak picivel jobbak, de mivel a megélhetésem a tét így azaz első hogy ott maradok ahol többet adnak.
2018. ápr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!