Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondott már fel valaki úgy...

Mondott már fel valaki úgy hogy még nem volt új munkahelye? Mennyi idő volt így állást találni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 17:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Kérdező, nem tudsz semmit sem rólam! Mi alapján ítéled meg, hogy mi a kevés???? Nem is MO-n élek, hanem külföldön egy nagyon kicsi városban és pont a felmondásom után költöztem el az előző városomból, mivel a párom itt kapott állást. Tudod milyen stresszes egy költözés és egy egész lakás berendezése? Na és az, hogy a kórházba kell járnom kivizsgálásokra, mert vmi talán kiújult és még emellett munkát is keresni tudod milyen nehéz? .... Ideális esetben, ha az ember nagyvárosban él, van egy keresett szakmája és egészséges, akkor lehet kevés az az 5!

Ha dicsekedni akartál kérdező, akkor gratulálok, de ne köss belém! Vannak érzéseim és ne ítélkezz mikor sz*rt se tudsz a másikról!

2018. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Szia!


Figyelj, látom hogy millió dolog összecsapott a fejed fölött és ez csak egy apró utolsó csepp volt ami kiakasztott, de egyáltalán nem rosszindulatból írtam neked vagy mert el akarlak ítélni, hanem, hogy a válaszadók lássák, hogy mennyire aktívan keresek, ehhez mérten el tudják helyezni, hogy az ő keresési intenzitásukkal mennyi idő volt állást találni.


Egyébként engem kirúgtak az állásomból mikor meghalt a legközelebbi hozzátartozóm, mert túl sokat jártam kórházakba... Marha jó volt olyan állapotban interjúkra járni, hogy nyilván látszott rajtam, hogy zaklatott vagyok, sorra buktam az interjúkat. A cég rendkívüli fizetett szabadságot se adott, feléltem az összes spórolt pénzem a kórházi kezelésre és a temetésre, még 2 nap fizetett szabi is sokat számított volna akkor, szóval van fogalmam erről, hidd el, tényleg nem rosszindulatból írtam. Kitartást és sok erőt ehhez az időszakhoz!

2018. ápr. 27. 20:19
 13/17 Meton ***** válasza:

A munkakeresés nagyon stresszes lehet, ha úgy fogjátok fel, hányszor mondanak nemet. De ha munka nélkül vagy, az a munkád, hogy munkát keress és természetes, hogy nemet mondanak, általában ez történik. Amikor végre valaki igent mond, akkor lehet kicsit belebonyolódni aztán elválik, lesz-e belőle valami.

Álláskeresésnél is kell normát teljesíteni. Minden munkaadót nem lehet felkeresni, de 5-10-et azért el lehet érni naponta. Az interjú sok idő, csak a legjobb esélyekre kell menni. Először a munkaközvetítőket kell keresni, de azt mind, mert ők visszahívnak és ez a leghatékonyabb. Érdemes őket hetente zaklatni személyesen, mert elfelejtenek, meg különben se csinálnak semmit, dolgozzanak meg a pénzükért. Ha telefonon hívsz egy munkaadót, az rövid legyen, készülj fel rá alaposan, mert a sok dumát senki se szereti. Hazudni lehet, sőt ahol lehet, ott muszáj is. Nem magadról kell beszélni, hanem azt kell mondani, amit hallani akarnak. Sose felejtsd el, hogy kell a munka, és aki interjúztat, az csak elválaszt tőle, ezért leküzdendő akadály.

2018. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is úgy mondtam fel. Igaz, már a felmondási időm alatt kerestem, de amikor kiléptem a régi helyemről, nem volt még állásom. Munkanélküliségem 13. napján hívott vissza az egyik hely, hogy felvettek. Összesen 11 interjúm volt 3 hónap alatt (bár némelyik több körös). Volt, amelyikről már az állásra jelentkezéskor tudtam, hogy időpazarlás, mert nem akarok azt csinálni, szóval érdemes arra jelentkezni csak, amit valóban akarsz. Elvileg év elején és nyár elején több a szabad állás.
2018. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Meton ***** válasza:
Nekem egy halom pénzt fizetnének, ha találnék valakit, akit a cég fel tud venni és letölti a 3 hónap gyakorlati időt. Pedig nem nehéz, vagy rosszul fizetett munka, de egyszerűen nincsenek alkalmas emberek. Az ország túlfeléről hajtanak fel embereket, de néha már nagyon egyszerű emberek is bejutnak, akik a legegyszerűbb munkákra is alkalmatlanok. Amúgy nálunk már a Tesco-ban is 245 bruttónál indulnak a fizuk. Persze akinek ez kevés, a határ túlodalán kétszer ennyit kap, és nem nagyon kell várni az állásajánlatra. Persze fiatalok előnyben.
2018. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam már fel így, háromszor is!


Az első 10 éve volt, ott az első adandó alkalmat megragadtam, ott vészeltem át a "gazdasági világválság" ránk eső részét. :) Akkor 2 hét volt az állás találás.


Három éve az egyik melóhelyen nem bírtam a munkát, így próbaidőben léptem. 1 hónap után mentem másikba, ott átvertek, onnan két hét után léptem ki. :) Akkor egy nyarat töltöttem álláskereséssel, mire szeptemberben felvettek oda, ahol most is dolgozom.


Szerintem nagyban függ ez az idő attól, hogy mennyire keresett a képesítésed, illetve mennyire vagy hajlandó alább adni. Sok sikert kívánok neked!

2018. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Lyopersicum Solanum válasza:
Már régóta terveztem felmondani, de anyagi okokból halogattam, végül úgy felhúzott a főnök egyik nap, hogy másnap felmondtam. Addig még nem is nézelődtem, de szerencsére 1 hónap alatt találtam munkát. Egyébként huszonéves budapesti nő vagyok, gyerek nélkül. Persze sok mindentől függ, hány helyre jelentkezel, milyen munkát keresel, és az sem mindegy mikor mondasz fel. Nyáron, meg év végén már nem nagyon szoktak új embereket felvenni.
2018. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!