Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolytalan hellyel van...

Komolytalan hellyel van dolgom? Ti milyen esélyeket jósolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Dolgoztam már több helyen, azonban keményebb állásinterjún nem voltam még. Abszolutóriummal rendelkezem, ősszel fogok államvizsgázni, addig is szeretnék elhelyezkedni, dolgozni.

Elküldtem néhány helyre az önéletrajzom és behívtak az álomhelyre, és az álompozicióra. Nem árultam zsákbamacskát, az önéletrajzomba világosan leírtam, hogy jelenleg nem rendelkezem diplomával, "csak" abszolvált vagyok, illetőleg azt is, hogy a tanulmányi eredményem az egyetem alatt kiemelkedő volt. Az interjú - szerintem - jól sikerült, kedvesek voltak, és a bérre is rábólintottak amit kértem (bérigényt kellett mondanom, azt mondták gondolkodnak rajta, de belátták, hogy korrekt amit kérek, plusz nem is számítok már pályakezdőnek, dolgoztam azon a területen)

Azt mondta a "leendő főnök", hogy megteszi az ajánlást, mert szimpatikus voltam, és legkésőbb hétfőn értesít, hogy fent elfogadták-e vagy sem az ajánlatot, de mindenképpen ad egy nyomatékos igent vagy nemet. Oké, mivel vidéki vagyok, nekem Pesten lakást kellett találnom, így az interjú után keresgélni kezdtem, hogyha menni kell hát menni kell, és mivel nem keresem degeszre magam az elején, olcsóbb albérletet kell keresnem. Találtam is így tökjó helyet, szóltama tulajnak hogyha lehet keddig tartsa fent nekem, mert hétfőig eldől a sorsom. Belement. Teltek múltak a napok, de a munkáltatótól csak nem jött az a hívás, hogy hogyan is állunk. Hétfőn is vártam, szintén semmi. Tegnap rátelefonáltam, elmondtam kedvesen a helyzetemet, hogy szeretném tudni az esélyeim, mert nekem 300 km-el odébb kell költözni, és én minden akadályt megugrok, hogy lássák valóban akarom az állást. Erre mondta, hogy ő még semmit nem tud, és várni kellene, felterjesztette az anyagom, de nem azzal a bérrel amit kértem, merthát csak egy érettségizett vagyok, és elhiszi hogy nehéz a lakhatás megoldása, dehát nem tud annyit fizetni amennyit kértem (kérdem én, akkor minek kellett a bérigényt megjelölnöm)... Azt mondta örülhetünk ha 1 hét múlva már tudjuk a választ ... és majd csörög jövőhéten, de ha mégsem tenné hívjam már fel (?). Közben vázoltam neki, hogy a környéken lenne álláslehetőségem, ami tuti, dehát így nagyon nehéz, mert félek hogy két szék közül padló lesz, és szeretnék mielőbb fixet tudni. Erre mondta, hogy nyugodtan pályázzam meg a másik állást, max ha ők felvesznek, majd otthagyom a másik helyet (?) ... Mondtam erre, hogy nem szeretnék bolondot csinálni senkiből, a másik helyből sem, mert milyen lenne már hogy elkezdek dolgozni ott, és lelépek mondjuk 2 hét után hogy összejött más. Utána mondtam neki, hogy tulképp nekem ők az álomhely, és én kész vagyok azon aterületen dolgozni és azon a területen is maradni. Erre mondta, hogy beiskoláznának februártól további képzésekre (PhD és társai), és kötnének velem egy tanulmányi szerződést (?)... Itt már elvesztem. Szóval számolnak velem de mégsem. És úgy éreztem totál nem volt képben a leendő munkáltató velem kapcs, mert sztem azt is elfelejtette hogy hétfőig ígérte a tájékoztatást. Elég komoly helyről van szó egyébként, szóval számomra fura, mert ha valakit interjúztatok, és szimpi, akkor miért kell várni heteket a kezdésig? Az interjún kérdezte mikor tudnék kezdeni, rávágtam h kb azonnal. Kérdezték a lakhatást, mondtam megoldom... Ha meg nem akarnak alkalmazni, nem egyszerűbb megmondani h bocsika, de nem? ... Felhozódott még az államvizsga, hogy mégis azt hogyan tervezem kivitelezni.... hát mondom, ahogy mások. Tudták szerintem mit vállalnak, tudják hogy még tanulnom kell, egyszerűen nem értettem a kérdéseket és hogy minek hívtak be, ha nekik majd gondot okoz az államvizsgám is... Ti milyen esélyt adnátok nekem? Szerintetek felvesznek? A személyi anyagom felterjesztére került, bár mégis azt érzem, hogy nem akarnak felvenni.


KÖSZÖNÖM, hogy elolvastál!


2018. ápr. 25. 17:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja, és még szószerint kicsit odapirított nekem mikro mondtam hogy én már nézem az albérleteket, hogy dehát ő nem ígért semmit. Mondtam tudom, de hétfőig úgy volt kapok egy igent vagy egy nemet, így joggal nézhettem már lakást, mert mielőbb kezdeni szerettem volna, mivel ő is kérdezte az interjún, hogy mikor tudnék kezdeni. Szóval még csak nem is azt látta bennem, hogy akarom és teszek érte, hanem h minek keresgéltem mikor még várni kell. Aki vidéki tudja, hogy nem könnyű albérletet találni pár nap alatt jó áron.
2018. ápr. 25. 17:54
 2/20 anonim válasza:
Nem akarok hülyeségeket írni. Sem bogarakat ültetni a fejedben én csak együtt érzek veled és kívánom hogy alakuljanak a legjobban a dolgaid! Igazán meghízható ember lehetsz akire lehet számítani. Ha nem is vesznek fel az nem miattad lesz :) igazán felelősségteljes érett gondolkodású személy lehetsz sok sikert neked az életben és sok sok kitartást az elkövetkező napokban ! :) remélem mihamarabb rendeződnek a dolgok. !! :)
2018. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, nagyon kedves vagy, köszönöm a kedves szavakat! :)
2018. ápr. 25. 18:16
 4/20 anonim ***** válasza:

Ugye lány vagy?

Nagyon nagyon nyomulós vagy, és ez baj sajnos. Én értem, hogy fiatal vagy és naív és hogy számodra ez az álommunkahey, de ne vidd már ennyire túlzásba. Még nem is biztos a meló, és már le is foglaltad az albérletet...


Ez egy multi ugye?

Multiknál fix fizetési sávok vannak, ha nincs diplomád, akkor fixen ennyi bért kapsz és pont. Senkit nem érdekel a tapasztalatod.

Valamint megvannak a leszabályozott belső folyamatok, kell 1-2 hét, amíg elér az offer a megfelelő helyekre és approvolják. És nem fogják ezt neked átugorni, csak mert totálisan beleélted magad az egészbe.

2018. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem multi, nő vagyok és 30 éves. És teljesen munkanélküli. Nincs fix bér náluk, hanem személyi bér van, ergó annyit fizetnek mindenkinek amennyit akarnak. Szerintem nem vagyok nyomulós, de mivel a kezdő fizum nem lesz valami sok, gondolkodni kellett az albérletben, hogy lehetőleg ne vigye el a fizetésem felét, érthető módon ilyen korban önálló kis lakáskát szerettem volna, valami egyszerűt, és nem 20 éves egyetemistákkal szerettem volna élni, így kénytelen voltam előre gondolkodni és felmérni albi téren a terepet. Ha ez nyomulás a munkáltató szemszögéből szerintem szomorú, mert ha nem keresem, akkor meg az a baj, hogy motiválatlan vagyok és biztos nem is kell nekem annyira az a munka... Egyébként türelemmel kivártam az általa ígért időtartamot, mikor nem keresett, utána érdeklődtem meg hogy mire is számíthatok, mert azt gondolom ne raboljuk egymás idejét ha nem kellek, pláne h nekem fix állásom lett volna a környéken. Ez az ominózus hely, hát ez meg csúcsszerv, és nem feltétlen a munkahely az álommunkahely, hanem a pozició ill. a terület! :)
2018. ápr. 25. 18:58
 6/20 anonim ***** válasza:
udvozollek a munka vilagaban! szerintem ha a lakhelyedhez van kozel allas lehetoseg kezdj el ott dolgozni, addig meg lesz a vizsga, penzed is lesz es tapasztalatod is. en nem varnek semmi jot ettol a helytol, ha mar most igergetnek, felre tajekoztatnak mikor meg fel sem vettek akkor a tovabbiakban sem szamithatsz semmi jora. es igen tul nyomulos vagy. nem kell ilyeneket mondani, hogy alom munkahely, meg hogy mar ennyire beleelted magad es alberletet keresel. rakerdeztel a szamodra erdekes poziciora, amikor megigertek, hogy hivnak, hebegtek-habogtak=nem kellesz
2018. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A problémám a folyamattal csak annyi volt, hogy ne ígérjen nekem tutibiztos infót hétfőre, ha tudja, hogy nem tudja addig elintézni, mert én pont a rugalmas hozzállásom akartam bizonyítani, aki vidéki tudja, hogy sok pesti munkáltató nem alkalmazza, mert túl komplikált, meg 300 kmel odébb lakik, odarángatnak stbstb. Én meg mielőbb kezdeni szerettem volna náluk, hisz ők kérdezték mikor tudnék kezdeni :) Ennek ellenére nagyon áll a dolog. Mai világban pont örülnie kéne a munkáltatóknak, hogy van olyan aki tényleg szívvel-lélekkel dolgozna, és rugalmas.
2018. ápr. 25. 19:01
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: 8 év szakmai tapasztalatom van az adott területen, ez a hely pedig a feljebblépés lehetősége. Nem mondtam így ki, hogy álomhely, tudják ők maguktól is hogy aki ezen a területen dolgozik, annak az bizony a tökéletes hely, ezt elis mondták az interjún. Oké ha nem kellek, csak lehet közölni, hogy bocsika de nem :) Meg hogy vállaljam nyugodtan a környékbelit, mert nem látnak esélyt a felvételre. De nekem tegnap is azt mondták hogy a személyi anyagom felterjesztésre került és várják a visszajelzést.

Egyébként abban igazad van, hogy megy az ígérgetés, annó legelső alkalommal mikor beszéltem a "leendő főnökkel" azt mondta a telefonba hogy 1000% h felvagyok véve, csak ejtsünk meg egy személyes találkozót ahol fixálunk mindent. Fixáltunk is, csak épp utána csúztak a határidők...

2018. ápr. 25. 19:05
 9/20 A kérdező kommentje:
nem akarok nektek konkrét poziciót írni, de ez olyan mintha lehetőségnek számít, mintha mondjuk eddig bíróként dolgoztam volna egy városi bíróságon, és most behívtak volna a Kúriához (ami ugye a bíráskodás legteteje)
2018. ápr. 25. 19:08
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez valami állami intézmény?
2018. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!