Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy megváltozzon...

Mit tegyek, hogy megváltozzon a legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés
a legjobb barátnőm nagyon gyerekes. és megmondom őszintén, hogy már irritáló tud lenni..annyira komolytalan. viszont ha mondom/írom neki hogy változzon meg azt mondja nem akar. :( de tenyleg, mar idegesit. mit tegyek?

2016. szept. 16. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Mekkora egy kígyó vagy! Ha nem tudod elfogadni, de barátkozz vele. Egy csettintésre senki nem változik meg, főleg egy másik ember miatt.
2016. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Barátok jönnek mennek.. egyébként meg érzékeltesd vele amikor ilyeneket csinál, hogy ez szerinted mennyire gáz :/ éa ha jó barátnőd akkor változni fog ha meg nem akkor csá


+1 fontos dolog! Ne mondogasd neki mert akkor te fogod akarni hogy változzon meg -mintha az annya lennél Ő pedig mint az anya gyereke magasról tenne rá

(Ha azt látja hogy te mész mindig utána, akkor nem fog valtozni)

F/17

2016. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt.
2016. szept. 16. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogadd el így. Megértem, de lehet, hogy másnak pl te vagy "túl komoly" mégsem akarnak megváltoztatni. Lehet, hogy neki így jó és így tud boldog lenni.
2016. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kényes témát feszegetünk!


Ugyanis alapvetően egy barátság egymás feltétel nélküli elfogadásáról kell, hogy szóljon.


Ez persze nem azt jelenti, hogy mindent be kell nyelni nyakló nélkül, de az elsődleges az, hogy a másikat ne akarjuk megváltoztatni.


Ha van pár irritáló dolog, akkor finoman lehet felé jelezni, hogy úgy látod, hogy nem stimmel minden, lenne öteleted és javaslatod, meghallgatna-e, meg kell kérdezni.


Ha igen a válasz, akkor a másik méltóságának megbántása és degradálása nélkül, tárgyilagosan és tényleg segítő hozzáállással el lehet mondani a véleményt és ha vevő az illető, akkor még egy cselekvési tervet is lehet készíteni.*


Viszont óvatosnak kell lenni, mert a KÉRETLEN segíteni akarás az már KRITIKA. És ezt senki nem tűri el kéretlenül, sőt nagyon ellenszenvessé válhatsz a legsegítőbb szándék ellenére is.


Ha pedig elviselhetetlen dolgai vannak, akkor legjobb elhatárolódni tőle, vagy mégjobb: tovább barátkozni, de a hibafaktorait nem lereagálni. Ha gyerekes és nem hallgat meg, hogy mit kellene másképp tennie, akkor hadd égjen be a gyerekességével, hadd tapasztaljon. De ne akard a vakot átvinni az út túloldalára, ha nem akar átmenni.



*eklatáns példa: én a fiatalos 40es pasi és a 30 alatti cimbim sokat buliztunk. Én nem vagyok egy tánctehetség, a diszkókban csak tapostam meg lötyögtem, semmi egyéb.

Ő jelezte, (és láttam is) hogy tud jól táncolni és ha szeretném, megtanít egy-két dologra. Így aztán buliról bulira mindig mutatott valamit, mindig tanultam tőle valamit és hálás is voltam érte, mert még a csajok felkérése is könnyebb lett idővel. És itt nem én kezdeményeztem, hogy "jajj XY taníts már táncolni", hanem ő mondta, korrektül, hogy úgy látja, hogy ez nem működik nálam jól, de szívesen segít. Persze hogy elfogadtam és hálás voltam/vagyok.

2016. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!