Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elhívott az esküvőjére, de...

Elhívott az esküvőjére, de nem szeretnék menni, mi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm akivel kb fél éve ismerjük egymást, és csak néhányszor beszélgettünk a munkahelyen. Ő egyszer elmondta nekem a fél életét, az első beszélgetésünkkor, kb fél óra alatt. Meg is lepett, mert nagyon bizalmas dolgokat osztott meg, amiket én hosszú ismeretség után tennék csak.

A minap elhívott az esküvőjére ami nyáron lesz. Nem akartam goromba lenni így azt mondtam jó, elmegyek. Csak hát őt se nagyon ismerem, a vőlegényt meg egyáltalán nem. Augusztusban másik albérletbe szeretnék költözni, gyűjtök a kaucióra, nincs most pénzem nekik ajándékra meg alkalmi ruhát venni, és kedvem sincs menni.

Most mi legyen? Olyan kellemetlen az ilyet lemondani, meg akkor is kellemetlen lett volna amikor elhív...mit mondjak miért nem megyek el? Soroljam fel neki, hogy nincs pénzem az ilyesmire most, és alig ismerem, nem is értem miért hívott meg? Jó kis helyzet ez...


2018. ápr. 30. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Aki a fél életét kitárgyalja fél óra alatt olyannak,akit alig ismer az mással is ezt teszi sőt mindenkivel. Hidd el elég sok embert rajtad kívül elhívott csak mert mért ne alapon. Nem mész el azt kész le se kell mondani. Lehet én vagyon bunkó, de ha nem lennénk világi barátnők ennyi idő alatt akkor nem érdekelne max.,ha megkérdezi miért nem mentem bocsi nem tudtam menni pont. De a saját esküvőjén nem hiszem,hogy az a fontos,hogy ki jött el a kollégák közül. Lehet én gondolom rosszul. De az ilyen fecsgő típusok illemből is csinálnak ilyet.
2018. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, valami hasonló jár a fejemben nekem is. Csak mindenképp mondani kellene valamit, mert szinte napi szinten összefutunk bent, nem tehetem meg, hogy csak úgy szó nélkül nem megyek el.
2018. ápr. 30. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak az esküvőre hívott meg, vagy a lakodalomba is?
2018. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nah, azt még látod nem is tudom, csak esküvői meghívóról esett szó.
2018. ápr. 30. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha csak a szertartásra, akkor nem kell sem ajándékot vinned, sem új alkalmi ruhát venned.
2018. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nővérem is pont elhívta a kollégáit az augusztusi esküvőjére..

Igazából ő illemből hívott meg mindenkit, mert van akit szeret a kollégái közül, és van aki semleges, de bunkóságnak tartotta volna ha nem hív meg mindenkit egyformán.

Bár ha jól tudom ő csak a szertartásra szeretné meghívni őket.


De én mondjuk biztos nem hívnék meg kollégát, csak ha tényleg jóban vagyunk, de persze a nővérem tudja hogy kit hív meg. :D

2018. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ez lemaradt: Szóval mivel illemből hívott meg mindenkit, a nővérem nem venné zokon, ha valaki illedelmesen visszamondaná.

Nem kell szerintem különösebben részletezni az okokat, csak közölni hogy sajnos nem tudsz ott lenni, ennyi. :)

2018. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha közölni akarod mond meg bocsi nem tudom elmenni ez és ez miatt. Kedvesen. Tuti illemből hívott meg,ha részleteket sem mondott.
2018. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem ugyanaz az esküvő lesz, mint nektek, mert ő nem hívott meg mindenkit :)

Igazából páran azon is meglepődtek, hogy férjhez megy a fickóhoz, állítólag nagyon balhés, cuccozik, ilyesmi. Na majd valahogy megpróbálom finoman adagolni, hogy nem tudok menni... KÖszi a válaszokat!

2018. máj. 1. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!