Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért vannak egy emberek...

Miért vannak egy emberek olyan helyen dolgozni ahol minbér van és semmi más?

Figyelt kérdés

Olyan munkahely, ahol kapják az éppen aktuális minbért, soha egy fillérrel se többet, semmi kieg juttatás nincs, a munka maga az betanított fizikai, semmiféle előrelépés nem elképzelhető, nincs hova. Itt ha valaki eltölt egy életet akkor egy életen át áll a gép mellett és ugyanazt csinálja.

És a hely büdös zajos mocskos, a hangulat az olyna hogy épp csak ostor nincs a műszakvezetőnél.

Miért jó valakinek hogy ilyen helyen tölti el az életét? mert vannak bőven akik huzamosabb ideig ilyen helyeken vannak.


2018. máj. 1. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Mert nem találtak jobbat.


És hát ebből is megélnek, már olyan magas a minimálbér.

2018. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

A megszokás lehet a magyarázata. Egyrészt a szüleitől is azt láthatta hogy ilyen helyen dolgoznak, ezért természetes számára hogy ő sem vágyik többre. Másrészt meg az előző évek vagy évtizedek során meg hozzászokott az ilyen munkakörülményekhez.

Van itt egy rajzfilm arról hogy a barlang sötétjébe zárt emberek annyira megszokták életmódjukat hogy már nem is vágynak a napfényre és a rendes szabad életre:

Platón barlangja

https://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY

2018. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És hát ebből is megélnek, már olyan magas a minimálbér."



??? Hát én nem minbért kapok bőven nem de alig élek meg.

El nem tudom képzelni aki minbért kap mit csinál.

És turiból ruházkodom és semmi nyaralás és no kocsi no cigi no pia no szórakozás és alig vagyok meg.

Ha minbéres lennék miről mondanék le??

2018. máj. 1. 10:07
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Ami meglep, hogy sokan minimálbérből még kutyát is tartanak, plusz olyan értelmetlen dolgokra költenek mint tetkó, petárdázás Szilveszterkor, cigi vagy akár alkoholizálás. Ez azért is meglepő mert a nehezen megkeresett pénzt az ember inkább a fogához szokta verni és nem pedig haszontalanságokra elverni. Kíváncsi lennék hogy ha a felsorolt haszontalanságokra elverik a minimálbért akkor ők maguk mit esznek?
2018. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Én nem ismerek olyan embert, aki egyrészt legalább érettségivel rendelkezik és értelmes embernek mondható, másrészt leállt volna a minimálbéres melójánál. Itt inkább a butasággal van a gond és a beszűkült világnézettel.

Egyébként maszekmelókat vállalnak, az és a minimálbér épp elég arra, hogy ne halj éhen és el tudd intézni a cigid egy hónapra.

2018. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

"Egyébként maszekmelókat vállalnak,"


Maszekmeló a 8-10 órás fizikai meló után?

Hiszem ha látom.

2018. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

"Én nem ismerek olyan embert, aki egyrészt legalább érettségivel rendelkezik és értelmes embernek mondható,"


Én meg ismerek diplomás (nem érettségi-diploma!!) embert aki közmunkázik és még minbért se kap.

2018. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Basszus mert nincs más!Gyere Kalocsa környékére és meglátod,hogy vigan fogsz dolgozni annyi pénzért is.
2018. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs választásuk . Nincs más munkahely a környéken ,képzettségükkel nem is számíthatnak többre. És meg tudnak élni ,mert ha van egy vidéki kis ház ,akkor ott háztájiból étkezve ,télen lopott kéz alóli fából, szeméttel fűtve, kb nulla rezsi mellett, még egy 200 ezres autóra is fussa amivel el lehet menni fizetésnapon csapatni a tescoba és telirakni hülyeséggel a kosarat. Mellette maszekol ,fúr farag ,elvállal ezt azt segédmelót vagy seftel valamivel. Rengeteg ember így él idehaza.
2018. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"!Gyere Kalocsa környékére és meglátod,hogy vigan fogsz dolgozni annyi pénzért is."


Nem megyek francnak mennék ellenben mást mondok: aki ilyen régióban él, az menjen pestre győrbe stb.


Ahol van meló oda.

2018. máj. 1. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!