Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Holnap kezdek egy óvodában...

Holnap kezdek egy óvodában dolgozni és már most vannak problémák a munkatársakkal. Miként lehet ezt feldolgozni, hogy egy ilyen környezetben ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapba többször is be kellett mennem papírmunka miatt és akkor mindig ott maradtam velük (ingyen), hogy belelássak a dolgokba és megismerkedjek a gyerekekkel. Úgy végeztem el a sulit, hogy mellette egy gyárban dolgoztam és úgy gondolom az miatt, hogy egy rosszabb hírű gyárból jöttem lenéznek. Az óvónők szinte alig köszönnek, ha kérdeztem valamit tőlük akkor egy-két szóba válaszoltak aztán már vissza is tértek a pletykáláshoz egymás között. Egyáltalán nem fogadtak be és látom, hogy nem is kíváncsiak rám. Tudom ez a munkahely a gyermekekről szól, de szerintem a gyerekeknek is az lenne a jó, ha harmonikus kapcsolatban lennénk és akkor tudnánk a legjobban összedolgozni.

Sajnos gyárból kiindulva tudom, hogy nőkkel a legnehezebb együtt dolgozni, de nem gondoltam volna hogy egy ilyen helyen is ahol tanult és elvileg kedves emberek vannak.

Azt érték el nálam ezzel a kirekesztéssel, hogy szinte nem akarok odamenni...

Szerintetek erről beszéljek velük, vagy próbáljak meg megbirkózni a feladatokkal egyedül ?


2016. aug. 31. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd idővel be fogsz illeszkedni, s elfogadnak. Először mindig a rosszat feltételezik az emberről. Magyar mentalitás.
2016. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:
93%
a tanult ember nem egyenlő az intelligens emberrel. És nem, nem minden óvónő kedves. Némelyikre egy fadarabot nem bíznék rá, nem egy gyereket.
2016. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Remélem is így lesz :(

2. teljes mértékben egyetértek. Szörnyű, hogy ilyen világ van, hogy iskolákban és óvodákban is egyre több pedagógusra lehet rosszat mondani.

2016. aug. 31. 19:44
 4/5 A kérdező kommentje:
A félreértés elkerülése végett én mindkettőtöknek zöld pacsit adtam :D
2016. aug. 31. 19:45
 5/5 anonim válasza:

Tipikus magyar mentalitás. Hány ilyen helyzettel találkoztam én is. Ne félj, be fogsz illeszkedni, de had adjak egy tanácsot.

Sose bízz meg az ilyen emberekben, akik már egyből így kezdenek nálad. Akikben nincs annyi jó indulat,hogy segítsen egy új kollégának, hogy beilleszkedjen,megtanulja az ottani dolgokat, azt inkább került el. Lehet velük barátkozni, de mindig tartsd nyitva a szemed. Aljasak tudnak lenni az emberek.

Ez csak egy jó tanács. Sok sikert az új munkahelyen! :)

2016. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!