Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek működhet így a...

Szerintetek működhet így a dolog? (munkahely, lakóhely)

Figyelt kérdés
Mivel Budapesttől egy órányira lakom, arra gondoltam, hogy az önéletrajzomban a testvérem lakcímét adnám meg (ő Pesten lakik), és így nagyobb eséllyel vennének fel, mintha azt hinnék, hogy ingázó vagyok, mert akkor muszály lenne a munkáltatónak kifizetni az ingázói átalányt. Szerintetek ebből lehet bajom jogilag? Testvéremmel már lebeszéltem, hogy heti kétszer elmegyek, és odaadja a leveleimet, ezzel nem lenne baj.

2018. máj. 3. 17:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem jelentkeznék ki a lakcímemről, az maradna a vidéki. Csak a munkával kapcsolatos levevelek jönnének oda.
2018. máj. 3. 17:34
 2/8 anonim ***** válasza:
At lehet jelentkezni mas lakasaba az altalanos iskola korzetessegnel is igy trukkoznek nagyon sokan, gondolom itt is lehet.
2018. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Helyesen: muszáj.


Lehet belőle bajod jogilag, ugyanis csalás vétséget követsz el.

2018. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek valahová, akkor a szerződéshez kelleni fog a lakcímkártyád, illetve a valós lakhelyed adatai. Itt két lehetőség van: vagy meggondolja magát a munkáltató és mégsem köt veled szerződést, vagy kötnek, de nyilván meg kell ez esetben állapodni, hogy fizetik-e az ingázásod költségeit vagy sem. Ha pl. erre nem tartasz igényt, és jelzed, hogy azért adtál meg budapesti címet, mert időnként a testvérednél alszol, bejárást meg tudod oldani, akkor nem lesz gond. De a szerződéskötés pillanatában tisztázni kell a helyzetet, és igen, esélyes, hogy a munkáltató visszatáncol. Amíg a munkaszerződésben nem adsz meg hamis adatokat, addig nem követtél el vétséget, nem lesz belőle jogilag bajod.
2018. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak simán nem írtam lakcímet az önéletrajzomba. A sokadik körös interjún kérdezték meg először, merre lakom, amikor már igazából eldöntötték, hogy felvesznek.
2018. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség kamuzni, bármilyen szinten.


olyan mint hogy életkor, végzettség.


Azt is egy ökörségnek tartom egyébként hogy valaki a végzettség terén ír valótlanásgot, pl. ha nem kell diploma akkor azt nem írja bele, vagy beleírja hogy elvégezte ezt mag azt a főiskolát ha a közelébe se járt annak az intézménynek.


Ennek ugyanis előbb utóbb szívás lesz a vége, bár ha valaki csak 4-5 hónapra keres "valamit" akkor biztos jó.

2018. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jogilag: nem lehet bajod belőle

Amúgy meg minek lakcím a CV be?

2018. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztm is erre nincs szükség.Nem írsz a cv-be semmit.Ha behívnak interjúra,szóban megegyezhettek,hogy erre nem tartasz igényt.Esetleg csináltathatsz olyan lakcímkártyát,ahol ideiglenes lakcímként a pesti cím van,az állandó lakcímed mellett.
2018. máj. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!