Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért baj, ha a fiatalok...

Miért baj, ha a fiatalok többsége diplomát akar, amikor a munkaerőpiacon minden jó belépő pozícióhoz feltétel?

Figyelt kérdés

Ha felmegyünk bármelyik álláskereső oldalra és körülnézünk, láthatjuk,hogy minden normális pozíció betöltéséhez diploma kell, az esetek többségében gazdasági vagy műszaki.


Mielőtt valaki belekötne,hogy mit jelent a normális pozíció.

Részben relatív, viszont a köztudatban a normális azt jelenti, hogy nem műszakban dolgozol,hanem rugalmas/kötetlen a munkaidő, van önrendelkezésed, normálisak a munkakörülmények, a fejedet kell használni főleg.



Na, az ilyen pozíciók 97 százaléka diplomát követel, annak ellenére, hogy ezek mind belépő szint pozíciók, nem vezető menedzser, senior akármi.



Ebből adódóan pedig, akinek van lehetősége diplomát szerez, mivel senki sem szeretne egy gyártósor mellett álldogálni 12 órákat.

A diploma az egyetlenegy kiút ebből, vagy ha a szüleid mágnások, jól menő vállalkozók.


2018. máj. 5. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagyon találtam a leírásodban arra vonatkozó írást, hogy ki mondta neked azt, hogy ez baj.


Ha tudod, hogy az értékrended a helyén van, miért számít neked azé, akiét viszont elveted?


Én mindig is Művészeti diplomát akartam, és olyan szinten magas ívben tojtam arra, aki ha heccből ha nem, fikázott, hogy csak na. A többség elismerően bólint, és nem utolsó sorban megélek és jól keresek a szakmámból.


Akkor meg? Kit izgat, hogy mondjuk az utcában lévő cigány asszony leköp? Lexarom. :D Max irigy, vagy hát nem tudom mi okból utálhat ha nem ezért...

2018. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Egy villany, gaz, viz, futes, auto, stb. szerelo diploma nelkul, kevesebb munkaidoben a tobbszoroset keresi az altalad felvazolt alommunkanak.
2018. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Igen, csak nem mindenki akar "villany, gaz, viz, futes, auto, stb. szerelo" lenni, pláne hogy ezekkel leginkább vállalkozói formában lehet jól keresni.


Sokan teljesen boldogak egy 8 órás irodai szellemi munkával, ahol megkeresi a nettó 300-at és kész. Nem kell se vállalkozni, se idegenek lakásában szerelgetni, se munkásruhában járni, se semmi hasonló.

2018. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
#2: Ja, és 10 évvel rövidebb a várható élettartamuk. A társadalmi megítélésükről meg nem is beszélve. Ma már egy igényesebb (higiénia, szájápolás stb) normális csaj nem áll össze egy szakmunkással. A dekoratív csajok 98%-nál alapfeltétel, hogy a pasi diplomás legyen.
2018. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
nem az a baj, hogy diplomát akarnak, hanem az, hogy sok olyan is akar aki tökéletesen képtelen a megszerzésére, de más területen meg nem akar dolgozni.
2018. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Na igen...

Azért baj, mert nagyon sok szakmunkásra is szükség van. Autószerelőkre, építőipari szakemberekre, hegesztőkre, esztergályosokra, és sorolhatnám a végtelenségig.

Senki nem akar már fizikai munkát végezni.

Nem is nagyon látok már 40-50 évnél fiatalabb szakmunkásokat. Nyugdíjba megy, kihal ez a generáció, már senki nem lesz, aki megjavítja az autómat, vagy kicseréli a ház ablakait.

2018. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

"Sokan teljesen boldogak egy 8 órás irodai szellemi munkával, ahol megkeresi a nettó 300-at és kész."


Csak azok a boldog emberek is szívnak majd, ha eltörik a falba a vízvezeték, és 2 hónap múlva ér oda a környék egyetlen vizvezetékszerelője.

2018. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez nem igaz.

A diploma szart sem ér. Semmilyen jó helyen nem tudtam elhelyezkedni a közgazdász diplomámmal.

Most vállalkozásom van, ebből már jól lehet élni, de ehhez nem lenne semmi szükség a diplomára.

Ne értsetek félre, örülök hogy van és akkor is mindenképpen szereztem volna egyet, ha tudtam volna, hogy nem lesz jó semmire, mert nálunk a családban ez alap. De elég baj, hogy a sok fiatal elhiszi, hogy a diploma majd garancia lesz a jó állásra és a magas fizetésre. Jó nagy pofára esés lehet ebből.

2018. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Ez butaság. A munkaerőhiány nem a diplomás beosztásokban. Szakember hiányban van Magyarország... Oké, hogy sok munkához elengedhetetlen a diploma, de diplomásból egész egyszerűen túlkínálat van
2018. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
47%
Hiába vagy egy jól menő vállalat tagja és ülsz a kis klimás irodádba az asztalnál, ha elromlil otthon a klima, vagy a kocsid, mosógéped, szerelőt hívsz, aki azt mondja hogy ki kell benne cserélni xy-t ez 20000ft lesz, mivel nem értresz hozzá, azt akarod hogy jó legyen, igent mondasz, ő megcsinálja beteszi a 3000ft ert vett alkatrészt és keres rajtad 17ropit egy óra alatt, utána megy a következő címre, vagy szereli a következő kocsit bla bla, az se biztos, hogy 8órát kell dolgoznia, lehet hogy egy nap végez 2óra alatt és keres 30-40k-t míg te az irodába görcsölsz 8órát és hallgatod a balfa^^z főnököt, szóval le lehet becsülni a szakmunkát, de én is inkább felveszem a munkaruhát arra a 2órára, és keresek jó pénzt... utána meg az vagy aki lenni akarsz ha szégyenled hogy szakmunkás vagy, de szerintem nem kell...
2018. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!