Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkakeresés- Ezek után hogy...

Munkakeresés- Ezek után hogy ne legyek csalódott? Interjú 2 körös volt, minden feltétel megvolt, és mondták is, hogy igen jó esélyem van. Erre még ez sem jött össze.

Figyelt kérdés

Szakmámban lett volna lehetőségem elhelyezkedni, pályakezdők is mehettek, nekem is csak pár hónap gyakorlatom van a területen, máshol dolgoztam az elmúlt években, amit otthagytam, mert így alakult.


Az 1. interjún a közvetítő sugallta, hogy mind személyiségben, mint tapasztalatban kb a legjobbak az esélyeim a jelentkezők közül, ilyen emebrt keresnek. Ezek után bíztam is benne, hogy hátha sikerül végre a szakmában elhelyezkedni. ( Ráadásul nem egy nagy kihívás a munkakör, tehát egyszerűbb feladatok si lettek volna benne)

A 2.nál, a cégnél is jól sikerült az interjú, a feladatok is könnyűek voltak, nem egy nagy kaliberű munkakör, de végre elkezdhettem volna a szakmámban dolgozni és haladhattam volna előre, végre.


Erre kiderült, hogy nem engem, mást választottak, mindezek ellenére is. Még erre sem engem vettek fel, ahová pályakezdőket is vártak, MINDENBEN jól teljesítettem, és mégsem sikerült még ez sem. :(

Váltakozva érzek csalódottságot, dühöt és érzelmi ürességet már az egész iránt.

Éveket szívtam szar munkaterületen, másnak meg lehet hogy rögtön sikerül, nekem pedig még évek után sem egy normálisabb, és kicsit normálisabban fizető munka.

Gyűlölöm az egészet. Eddig céltudatos voltam, de most már kezdek beleunni és már nem is érdekel, elengedem ezt a területet ami érdekelt volna és csak dolgozok majd továbbra is valahol, ahol nem is érdekel, amit csinálok.



2016. jún. 10. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Megosztanám veled: 2 diplomám, 2 középfokú végzettségem, 1 nyelvvizsgám van. Az utóbbi 3 hónapban 72 db helyre küldtem el a jelentkezésem.

Számtalan helyen töltöttem ki mindenféle teszteket, mire vhol megfeleltem.

Ne keserdej el,neked is sikerülni fog!

2016. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Néhány szép szótól nem szabad ennyire belelkesedni, mert az utolsó pillanatig közbe jöhet valaki. Lehet beesett egy jobb, meg megjelent valakinek az ismerőse és közölték, hogy ő lesz felvéve a munkakörre és kész.

Ez nem azt jelenti, hogy te ne lettél volna alkalmas a feladatra. Most nem jött össze, majd sikerül máskor. Úgy kell felfogni, hogy tök pozitív dolgokat mondtak rólad, mi okod lenne elkeseredni?

2016. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

SZIA


Hr-es vagyok nap mint nap interjúzok embereket és közvetítek cégekhez.


Ne éld meg ezt ennyire tragikusan el se hiszed mennyi apró tényező befolyásolhatja azt hogy téged választ-e a cég.


Nekem is mindig vannak befutó jelöltjeim akikre biztosra veszem h a megbízó cég imádni fogja aztán ülnek rajta 2-3 hetet végül benyögik h mégse.


Lehet ez egy icipicike apróság, a másik jelölt iránt érzet szimpátia -igen a cég Hr-esei is emberből vannak befolyásolja őket mennyire szimpatikus az interjúalany- lehet hogy csak egy kicsit jobb a nyelvtudása, vagy úgy érzi a Hr-es hogy valamiért a szervezeti kultúrába jobban illik a kiválasztott jelölt.


Ez nem Téged minősít!


Nagyon fiatal is vagy sok lehetőséggel előtted, ne kudarcként fogd fel hanem leckének és kihívásnak és semmiképp se add fel.


Rengeteg ilyennel lesz még dolgod erre nagy az esély, lehet hogy még 20 ilyen interjún részt veszel mire eljutsz a neked megfelelőig.


Na és ne agyald túl h miért nem sikerült, persze elgondolkodhatsz h miket válaszoltál, később mit mondanál erre stb.. De felesleges túlkomplikálni.



Mégegyszer írom NEM TÉGED minősít hogy felvesznek-e.



Ha lesz egyéb kérdésed írj privátban is ha gondolod.

2016. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja és amúgy gyakran tapasztalatom h a pályakezdők elképzelései irreálisak, kijönnek a suliról és óriási bérigénnyel, lehetőleg kevés munkával akarnak elhelyezkedni.



Nem azt mondom h te is ilyen vagy de el kell fogadni hogy mire az ember tényleg eléri amit akar azért keményen meg kell küzdeni, addig amíg pedig fel nem vesznek ne derrogáljon gyakornoknak menni, nyelvet tanulni, diákmunkát csinálni stb.

2016. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

megint a HR-es vagyok :)



Merre élsz amúgy? Milyen területek keresgélsz?

2016. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Múltkor egyik ismerősünk mondta hogy felvesz. Elviseltem az undorító stílusát meg hogy tetőtől talpig végig mért. Felvette az adataimat. Előttem hívta fel a könyvelőjet. Meg hogy másnap reggel hív mikor menjek be. A fél 8 neki tökéletes. Este alig aludtam. Másnap kora reggel vártam a hívását. Semmmi. Elmentem az üzlete elé. Vártam egy ideig be volt zárva. Hívtam többször. Már ki is kapcsolta a telefonját. Feladtam. Pár nappal később a kozmetikusom mesélte már több mint két hete felvettek oda eladónőt. A többi csak szívatás volt. Na nekem ilyen és ehhez hasonlókban volt részem. Szomorú de ez van. Megértem hogy lelombozódtál.
2016. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek!


Utolsó, neked is köszi. Nem erről van szó, több helyen is voltan full ingyen gyakornokoskodni pár hónapot anno, nem most jöttem ki az iskolából sem frissen, 2 évet dolgoztam egyéb munkakörben.

Itt még csak a irreális fizetési igényről sincs szó, mivel rákérdezett a közvetítő HR-es csajszi, elmondtam- még alá is lőttem egy tizesssel- arra is a válasz, hogy ez nagyon jó, ők ennyit meg ennyit fognak adni, -amit mondtam, arra konkrétan még cafeteria is jön rá, szóval minden szempontból passzolt ez pl. 2-3 interjún vagyok túl.


Tehát reális képem van a dolgokról, nem most jöttem ki és nem 2-300 ezret akarok egyből keresni, sajnos nem erről van szó. 1-2 éve dolgoztam is már, de ott kellett hagynom egyéb okok miatt.

Próbálok nem depibe esni, csak az albérletet ugye fizetni kell és szorít lassan az idő..


Azért köszi még egyszer!

2016. jún. 10. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Lelkileg m ondom,mert tudom,igénybe vesz. Ne add fel,én is ott tartottam 72 hiábavaló próbálkozás után,de sikerült. Menj el,mutasd meg magad. Sikerülni fog.
2016. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mármint a Hr-es válaszolónak ment az előző reagálásom.

Nem írnám le itt milyen terület, már így is ismerős lehet a szitum annak, aki ismer. Egyébként Budapesten vagyok.


6-os, ez nagyon aljas húzás volt tőle( ráadásul ismerőstől nem várná az ember), sajnálom.


Na, tudom igazatok van, a picsogás nem visz előre, de jól esett kiadnom és a válaszok is, amiket írtatok. Köszi hogy megosztottátok a saját tapasztalataitokat, ha valaki akar még írni nyugodtan, hátha másnak is segít! :)

2016. jún. 10. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Ui. : Sok sikert és kitartást kívánok! :)
2016. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!