Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudok a legegyszerűbben...

Hogyan tudok a legegyszerűbben és leggyorsabban eljönni a munkahelyemről? (több lent)

Figyelt kérdés
3,5 éve dolgozok egy cégnél, éppen befigyelt nálam egy jobb álláslehetőség, váltani akartam. Gondoltam éppen kapóra jön, hogy nagy leépítések vannak nálunk. Meg akartam beszélni a főnökömmel, hogy engem is vegyenek a létszámleépítés alá, és akkor hátha megmaradna olyannak a munkája, aki maradni szeretne. A főnököm azt mondta, hogy ez nem így működik, mert akkor végkielégítést kellene fizetniük. Mondtam, hogy nem kell a végkielégítés, csak el szeretnék jönni. A közös megegyezésbe sem mentek bele, így beadtam a felmondásomat. Az 1 hónap felmondási időt korábban mindenkinek lecsökkentették 2 hétre, de nekem egy hónapot akarnak adni. A főnök azt mondta, hogyha nem megyek be, akkor ki kell fizetnem 300 ezer forintot, mert annyi kiesésük lesz miattam. (Nincs is annyi a fizetésem.) Hogyan tudnék a legegyszerűbben és leggyorsabban eljönni ettől a cégtől úgy, hogy anyagi károm ne keletkezzen? Rúgassam ki magam, vagy inkább vészeljem át ezt az időt táppénzzel? (Hozzáteszem jogos lenne az egészségügyi problémáim miatt.) Mit tanácsoltok? Többé nem szeretnék bemenni oda dolgozni, rövidre szeretném zárni ezt az egészet.
2018. máj. 9. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Táppénz. Tudtommal beleszámít a felmondási időbe.
2018. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Bemesz egy-ket napot. Mindent, lassan, rosszul vegzel el. Kerni fognak, hogy ne jarj be.
2018. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:

Vetesd magad táppénre, beszéd meg a dokival!

AZ új helyen meg mondd, hogy hivatalosan csak mikortól tudsz jönni, de addigis néha ott töltesz egy fél napod, ezt jó néven fogják venni.

2018. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kiesés miatti 300 ezer az kamu, ilyen nincs. Húzd ki táppénzen, jobb ötletem nincs.
2018. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!