Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vészeljem át az éjszaka...

Hogyan vészeljem át az éjszakai műszakot? Az életem foroghat kockán?

Figyelt kérdés

1,5 éve dolgozok 3 műszakban, szerencsére nem mindig van éjszaka, kb az évből 3 hónapig nincs éjszaka.

Viszont én majdnem mindig elalszok, ha éppen várom a gépet hogy lejárjon, van hogy ez 1 óra hossza is.

Viszont a szív frekvencia variabilitásom elég változó, ugyanis EKG-val kimutatták hogy néha félre üt a szívem, állítólag közre játszhat az éjszakai műszak is ebben. Édesapám szinte élete során elég sokat 3 műszakban műszakban dolgozott, különösen az utóbbi 12 évben éjszaka, majd fél évet ott dolgozott ahol én, aztán bekövetkezett a halála 58 évesen szívinfarktussal. Sosem ivott, nem dohányzott.

Én 25 éves vagyok, de valószínűsíthető hogy örököltem ezt a betegséget.

Visszér, gyors fáradékonyság, érzékeny szív frekvencia változás, stb.

Nem szeretnék erre a sorsra jutni. :/


2018. máj. 13. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy munkát váltasz, vagy szólsz, hogy nem vagy hajlandó éjszaka dolgozni. Nyilván tök egészségtelen ez a 3 műszakos rend, úgyhogy inkább az egészségedet tartsd fontosnak, mint azt, hogy behódolj a rabszolgahajcsároknak.
2018. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Az egészséges szervezetet is megterheli ez az idióta 3 műszak, nem hogy ha még hajlamod is van rá.
2018. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Ezt miért nem beszéled meg a kardiológusoddal ? Ír neked egy papírt, hogy csak és kizárólag délelőttös műszakban enged dolgozni. Vagy elfogadja ezt a munkahely vagy keresel másikat.
2018. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Július 4.-én megyek a kardiológiára.

Ott kiderül mit mondanak.

Lehet ilyet kérni a kardiológián, hogy csak a délelőtt dolgozhassak?

2018. máj. 13. 21:06
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Hát konkrétan ezt te nem kérheted, de ha a kezelőorvos indokoltnak látja, hogy te alkalmatlan vagy a műszakozásra (ezt persze kórházi bent-fekvés, különböző vizsgálatoknak kell alátámasztaniuk) akkor írhat bizony az üzemorvosnak egy papírt.


Ez az én személyes véleményem, hogy neked inkább alvás gondjaid vannak, nem bírod az éjszakázást, vannak ilyen emberek, de ennek köze nincsen a szívedhez.

2018. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Az akinek valóban komoly, szív érrendszeri betegsége van, azt vagy könnyített munkára teszik, vagy leszázalékolják és elmegy rokkant nyugdíjba, aztán dolgozhat 4-6 órákba és akkor nem kell műszakozni.
2018. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van olyan kollegám akinek szintén a szívével van problémája, és neki van papírja hogy csak nappal dolgozhat.

Nincsenek alvásproblémáim, nappal van hogy 10-12 órát is alszok egyben, csak ez az éjszakai műszakkor probléma.

2018. máj. 13. 22:10
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Beszélned kell erről a kardiológussal, az ő kezében van a döntés.
2018. máj. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Csak a munkahelyváltás lehet megoldás. Mégha tudsz is vinni igazolást, hogy nem vagy alkalmas, elég hamar ki fogod utáltatni magadat. Ugyanis a többi munkatárs jogosan hördül majd fel, hogy mi az, hogy neked sosem kell éjszakáznod, míg nekik igen.
2018. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
És én a legnagyobb őszinteséggel nem hiszek abban a hülyeségben, hogy a szervezetet jobban megviseli az éjszakai műszak. A napszak és az emberi test működése ilyen téren semmiféle kapcsolatban nem áll egymással. Humbug az egész. Kipihenés-kialvás kérdése, és át tudsz állni bármikor. Haverom is símán meg tudta csinálni, hogy míg állandó délutános műszakban dolgozott, késő estétől (mikor hazért) reggelig fentmaradt, és akkor feküdt le, kora délután pedig, mikor felébredt, akkor "reggeli", és indult dolgozni.
2018. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!