Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha feljelentenek egy vizipipa...

Ha feljelentenek egy vizipipa osszetorese miatt mit kapok?

Figyelt kérdés
Osszetortem munka kozben egy vizipipat es a tulaj kozolte h feljelent mert nem fizetem ki! Mondtam neki h ma mar nemtudok felmenni a munkahdlyemre de beviszema penzt kesobb mondta h kesobb nemjo szoval mdgy es feljelent, mi fog torteni ezutan?

2018. máj. 20. 18:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ha kifizeted semmi.
2018. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Egy ilyen semmiből nem csinálnak ügyet. Ennél komolyabb ügyekben sem járnak el. :'DDDDD
2018. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Sok függ attól is, hogy szándékos volt e.

Pl szándékos károkozás. Valószínűleg ugyanúgy pénzbüntetés lesz a vége, szóval megfizettetik veled. De így a tulaj sokkal, sokkal több idő után jut a pénzéhez.

2018. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Elkezdenek nyomozni az ügyben.

De ha munka közben történt, akkor majd levonja a fizetésedből. Nem éri meg neki sem csak úgy feljelentgetni az alkalmazottait. Sántít a történet.

2018. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

A tulaj = főnök, vagy külső helyszinen történnt (pl lakásfelújitás, szállitás stb)?

"Mondtam neki h ma mar nemtudok felmenni a munkahdlyemre "

Gondolom nem egy bárban történt az eset, ahol a tulaj a főnök.



Jegyzőkönyv lett felvéve? Van valami hivatalos papir, tanúk?


Ki kell vizsgálni és ha van a cégnek vagy neked biztositásod, akkor a biztositó kifizeti a kárt. (Ha nem szándékos volt.)

2018. máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

A második válaszoló fiókja miért nem lett törölve? A válasza alapján legfeljebb 10 éves lehet.


Ha feljelent, akkor be kell menned a bíróságra, ott beismered a terhedre felrótt cselekményt, a bíró pedig megállapítja, hogy bűnös vagy benne. Büntetést nem fogsz kapni, de ki kell fizetned a 10000 forintos illetéket, amit a feljelentőnek előzőleg be kell fizetnie, hogy a bíróság foglalkozzon az üggyel. Utána a pali mehet olgári bíróságra, kártérítést kérni.

2018. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Munka kozben tortent veletlenul, es mivel 16 vagyok en azt mondtam neki h elmultam 18, es ugye nem kert tollem semmi papirt se szemelyit nem irtam ala semmilyen szerzodest. Elso munkanapomon tortent (gyakorlati nap) es kozolte h nembaj h eltort meg ilyenek, aztan masnap osszevesztunk es ez a bosszuja h feljrlent miatta msr megtette a feljelentest
2018. máj. 20. 19:45
 8/31 anonim ***** válasza:

Ez munkaügyileg sincs rendben.

Ha gyakorlati hely, akkor minek kellett azt mondani, hogy 18 vagy? Nem értem.

Minden esetre járj utána, hogy mindent legálisan csinált e, (nyilván nem, ha szerződés nélkül dolgoztatott) és ne habozz feljelenteni a munkaügyi felügyeletnél.

2018. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Soha ne dolgozz úgy nem írsz alá semmilyen munkaszerződést, hónap végén akkor azt is mondhatja hogy szia, ennyi volt, nem fizetlek ki. Amúgy meg ez neked is jól jön hiszen nem is dolgozol ott papíron, ergó bármikor otthagyhatod.
2018. máj. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és hiába jelent fel, azt mondja majd hogy te mint alkalmazott törted össze, oké, jelentsen fel. Annyit mondasz hogy nem is dolgozol ott, ha meg erősködik a főnök kérd meg hogy mutasson munkaszerződést hogy akkor és ott valóban nála dolgoztál. Önmagát szopatja majd meg
2018. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!