Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha feljelentenek egy vizipipa...

Ha feljelentenek egy vizipipa osszetorese miatt mit kapok?

Figyelt kérdés
Osszetortem munka kozben egy vizipipat es a tulaj kozolte h feljelent mert nem fizetem ki! Mondtam neki h ma mar nemtudok felmenni a munkahdlyemre de beviszema penzt kesobb mondta h kesobb nemjo szoval mdgy es feljelent, mi fog torteni ezutan?

2018. máj. 20. 18:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Alkalmival kötelező bejelenteni, és kötelező kifizetnie is!

Ugyanúgy fizetnie kell utánad a járulékokat a próbanap után is.

2018. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ó, te! Ne hagyd magad átvenni! Mindig olvass ezeknek utána, a főnökök általában csak azt nézik, hogy úszhatják meg minél olcsóbban. Javaslom, olvasgass itt, és legközelebb légy kicsit gyanakvóbb.

[link]

Elég szomorú, hogy a tanárokra ebben az esetben nem lehet számítani, elvégre pont az lenne a lényeg, hogy felkészítsenek a munka világára. Na mindegy. A lényeg, hogy ebből az égvilágon semmi bajod nem lehet, maximum az árát fizetettheti ki veled.

2018. máj. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. És kizárt, hogy feljelentett, csak rád akár ijeszteni, mert egy görény, aki képes egy 16 évessel keménykedni. Hagyd a francba, ha tiszta lelkiismerettel akarsz eljönni, fizesd ki neki a vízipipát, de mivel nem adott bért, vehetjük úgy, hogy abból levonta. Egyet jegyezz meg, a munkabért nem szívességből adják, az megillet a munkádért. Jár neked. És ha nem fizetnek ki, ne érezd magad kínosan, ha a pénzedet követeled! Mert az jár neked a munkádért. De tényleg olvass utána, akármilyen száraznak is tűnik a munkajog, ez a te érdeked. Ugyanúgy megpróbálnak majd átvágni még 60 évesen is, ha nem vagy tisztában a jogaiddal. Sajnos ilyen világban élünk.
2018. máj. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
A fizetesem ki is koveteltsm nem hagytam magam annyiban, es este mikor beszeltem vele tegnap mondtam h felviszem a penzt erre kozolte h nem mert o megy es feljelent mibel 2 ora haladekot adot en meg 2 ora alatt nem erek fel odda mert nagyon messze lakok ezt neki is el lett mondva de nem erdekelte
2018. máj. 21. 08:50
 25/31 anonim ***** válasza:
(Még mindig az utolsó vagyok!) Nem, ez több sebből vérzik. 16 vagy, azt mondod, egy 18+-os helyen dolgoztál. Dohánybolt, talán? Ergo, ő szegett meg minden létező feltételt. Kezdve azzal, hogy nem ellenőrizte, hány éves is vagy, dolgozhatsz-e ott. Az, hogy hazudtál, irreleváns, mert el kellett volna kérnie az adataidat a bejelentéshez,amiből kiderült volna, hány éves vagy. Ha viszi a kamerafelvételeket a rendőrségre, csak gratulálni tudok neki, mert egyből igazolja, hogy feketén foglalkoztatott egy fiatalkorút. Azzal, hogy a fiatalkorúság súlyosbító tényező-e, nem vagyok tisztában, de a bejelentés nélküli foglalkoztatás kapásból 20 000-es büntit von maga után, de láttam olyat, ahol 200 000-es rótta ki. Ha neki ez megéri, én röhögve állnék bele a feljelentésbe. A végén így is-úgy is ő szívja meg, már csak azért is, mert neked is köteles bért fizetni ilyenkor, mégpedig az egy napra járó minimálbér többszörösét. (Pontos összeg fejből nincs meg, talán háromszorosa, ezt anno egy NAV-os tájékoztatóban olvastam.) Ha pedig minderre kötelezik, akkor a munkaviszony szabályai lesznek érvényesek a károkozásra, ahol pedig szimplán visszaköveteli az árát. De hidd el, eddig nem jutok el. Ha meg próbálja letagadni, hogy te ott dolgoztál, és úgy okoztál kárt, a kamerafelvételekből egyértelműen ki fog derülni. Úgyhogy ne aggódj és olvasgass törvényeket! ;)
2018. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ja, és olyan nincs, hogy 2 órán belül visszaköveteli. Eleve azt is le kéne papírozni, hogy te milyen mértékben okoztál kárt és azt hogyan megtéríteni.
2018. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Vizipipa bar volt es azt mondta h ez nem fekete munka mert a proba napokra 3 vagy annal tobb nem kell bejelentsen se semmilyen szerzodest kotnie velem ez igaz?
2018. máj. 21. 11:40
 28/31 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a törvény szemében szimpla fekete munka, szóval jól megb-szák, ha sokat pattog!

2018. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Abban a pillanatban, ahogy megkezded a munkát már bejelentve kell lenned.
2018. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem viszi be sehova a felvételt, és nem fog semmit se csinálni, csak meg akar fingatni, hogy megtérítse a kárt, amit amúgy a biztosítóval is megfizettet. Ha te azt mondod, hogy nem fizetsz, és ha feljelent, akkor meg te is felnyomod őt, mert kiskorúakat enged be 18-as helyre, akkor neki lesz rosszabb.

Igaz, ő védekezhet azzal, hogy te azt állítottad, hogy 18 vagy, de azért akármilyen foglalkoztatás esetén el kell kérni a személyit, és valami papírnak kell róla készülnie róla, amin az adatok rajta vannak. Mindezt két példányban: egy az övé, egy pedig a tied. Itt ez sem volt, és gyanítom, hogy másoknál is így van, szóval megemlíteném a NAV-ot is, hogy náluk is felnyomod, ha tovább szarozik, kérje a pénzt a biztosítótól, vagy nyelje le.

2018. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!