Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen kollegával/főnökkel?

Figyelt kérdés

Van egy iszonyú idegesítő kollegám, aki bár nem a főnököm, de fölöttem van beosztva, és adhat nekem feladatot.

A gond az, hogy elviselhetetlen a természete, és mivel a munkahelyen kb 10-15-en dolgozunk, akikből én vagyok az egyetlen nő, ráadásul a legfiatalabb is - engem pécézett ki. Ő a 40-es éveiben jár, míg én csak a 20-as éveim elején vagyok, de komolyan mondom, olyan, mint egy óvodás. Ma odajött az asztalomhoz és végigturkálta a cuccaimat - a kézkrémemtől kezdve minden személyes tárgyamig -, és ha mondok valamit, mindig elismétli csak idegesítőbb hangnemben. Az a gondom, hogy nem az én szintem, hogy azon vitatkozzak, hogy "ne utánozzon", ezt már oviban elhagytam. Sajnos ő nem.

És mivel férfi, idősebb és magasabb beosztásban van, nem tudom, mit tehetek.

(Amúgy nem én vagyok az egyetlen, akinek gondjai vannak vele, már több ember fel is mondott miatta.)



2018. máj. 22. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Már ne is haragudj, de az téged minősít, hogy hagyod, hogy a dolgaid között turkáljon. Felőled akár a tárcádba is belenyúlhat?
2018. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hat, a leírás alapján igazi bunkó, de ettől meg igaza van az 1- esnek: ha a cuccaid között turkál, hiába idősebb, meg magasabb a beosztása, tedd helyre. És látványosan, hangosan, hogy "égjen a képén a bőr".
2018. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam hasonló mentalitású "kollégával" a teljes ignorálás jött be.


Igaz én is határon voltam, hogy felmondjak így megvolt a lelki állapotom. Viszont abból állt a napom hetekig, hogy bementem, rá se néztem, nem köszöntem, ha odajött betettem a fülesem és maximum "gyilkos" pillantást vetettem rá amiből látta, hogy ebből ma nem lesz semmi.


Nem mondom hogy ez a helyes és érezhetően feszült voltam hetekig. Viszont a "kolléga" sem talált rajtam fogást így, és érezte hogy nem kellene.

2018. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!