Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaerőpiacon nem munkaerőh...

A munkaerőpiacon nem munkaerőhiány van hanem a fizetési hajlandóság hiánya-egyet lehet ezzel érteni?

Figyelt kérdés

Egy HR-es szakértő előadásában hallottam h a munkaerőpiacon nem emberhiány van, hanem a megfelelő bérezési hajlandóság hiánya.

Lenne ember akár kvalifikált akár droidmelóra csak nem hajlandóak normálisan megfizetni ezért a potenciális dolgozó nem megy el melózni.

Ez így lenne?


Én is utasítottam vissza nem is egy állást nem a munka maga miatt, hanem a bér miatt. Monoton gépmelót végezni semmi gond. Na de monoton gépmelót havi 100-ért na nem.


2018. máj. 24. 19:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Becsüld már meg jobban a magyar embereket,"


nem mondom mit gondolok a magyarokról mert úgyis törölné a modi.


csak "szépet"...

2018. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
35%

"Volt... volt.....

30 évvel ezelőtt.

A magyar ember az iskolákból kikerült friss magyar munkavállaló funkcionális analfabéta és még a legelemibb melókra SEM alkalmas..."


OK. Ezzel meg is válaszoltad miért van a megfelelő bérezési hajlandóság hiánya. Funkcionális analfabétákat senki sem fog normálisan megfizetni, az ilyenek tényleg jobban teszik, ha kimennek Londonba mosogatni és zöldséget vágni.

2018. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Nekem volt pl. egy hely régebben.


Felvettek, kaptam szerződést, az állt benne: minimálbér.


1 hónapot lehúztam azért, azt mondom lépés lefele, az lett belőle.

2018. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

90-100 forint Magyarországon?


Hogy valaha maradjon is abból valami köv. hó végére, akkor bizony 1 nap lesz olyan hogy 1x eszel. Képzeljétek, nem csak "minőségi munkaerőből" van hiány itthon, de összeszerőkből, gépkezelőkből is.


Vajon miért? Nem fizetik meg. Tényleg nem fizetik meg. Persze, lehet itt jönni hasonlíthatóságokkal pl.: Afrika, India, stb. nincs értelme, mert ez itt ami itt zajlik az Magyarországon zajlik, közép-kelet Európában.


Van olyan cég amely már két éve folyamatosan fejlesztés zajlik, és operátori melói vannak nagyrészt és a csőd felé közeleg, mert emberhiánnyal küszköd.


Elég rossz ez kérlek így is meg úgy is. Itt már az összeomlás szélén áll az ország. Van olyan hely itthon, ahol még a zöld területek nyírását se tudják senkinek adni, mert annyiért egyszerűen NEM vállalják el. ( Nem csak magánemberek, kifejezetten ilyen CÉGEK, amelyek ezzel foglalkoznak, ITTHON MAGYARORSZÁGON.)


Az összeomlás közel van. Lehet készülni 56-os feelingre a 21. század módra.

2018. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok "90-100 ezer forint, csak ennyi, elírtam.
2018. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
66%

Igen.


Mérnök vagyok, bruttó 600-700-as sávot mondtam. Azt mondák, hogy nem. Erre azt mondtam, hogy akkor szevasz. Erre azt mondták, hogy jó akkor 600.


Így kell ezt. Oda a pofájukba.

2018. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
egy magyar kkv csak alig-nyögvenyelősen tudja kitermelni a minimálbért is. Kivéve a fideszközeli "magyar" kkv-k. profitorientált cégek. ha úgy lehete a legnagyobb bevételük, hogy éhbérért dolgoztatnak, akkor ez van... így marad csak fejlesztésre, csak így maradhatnak a felszínen. Csőd szélén áll nagyon sok. Nem elég innovatívak, nem tudják tartani a lépést az elvándorlással és az agyontámogatott multikkal. Ennek persze legfőbb oka saját maguk! Lehet mondani, hogy az állam nem készítette fel őket, csak a minimálbért nyomja felfelé stb. A legfőbb gond a kkv szektorban az, hogy kicseszett alacsony a hozzáadott érték. hülyék gyülekezetéből pedig nem lesz nemzetközileg versenyképes cég (kivéve a mészároscégeket, azok közpénzből vannak pumpálva. Igazi magyar sikertörténet!), de úgy látszik nem is kell, ezért nevelünk az iskolákban még manapság is agyhalott droidmunkásnak valót.
2018. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Bizonyos szektorokban, alkalmazási helyeken igen, ez van, ahol lehet ezzel "szórakozni".
2018. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy még mindig nem fáj eléggé a burzsiknak az emberhiány.
2018. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

10.


A 2017-es matek érettséginek az átlaga 53,6p volt a 100-ból ami hármas felett van.

2018. máj. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!