Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaerőpiacon nem munkaerőh...

A munkaerőpiacon nem munkaerőhiány van hanem a fizetési hajlandóság hiánya-egyet lehet ezzel érteni?

Figyelt kérdés

Egy HR-es szakértő előadásában hallottam h a munkaerőpiacon nem emberhiány van, hanem a megfelelő bérezési hajlandóság hiánya.

Lenne ember akár kvalifikált akár droidmelóra csak nem hajlandóak normálisan megfizetni ezért a potenciális dolgozó nem megy el melózni.

Ez így lenne?


Én is utasítottam vissza nem is egy állást nem a munka maga miatt, hanem a bér miatt. Monoton gépmelót végezni semmi gond. Na de monoton gépmelót havi 100-ért na nem.


2018. máj. 24. 19:47
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

#29 ezt légyszives közösségi oldalakon osztani, akár névtelenül.


Abszolút ezt látom én is. Ha az emberség megvan, akkor a kevesebb pénz is opció. Engem pl. a hideg kiráz az "elengedem" szótól és a "nem veheted ki a szabadságod" szótól is. Közben tudom, hogy így is rommá keresi magát a tulajdonos.

Szerencsére látok más példát is, egyelőre olyan cégnél, ahová nem kerültem be. A cégvezető Amerikában él, amikor itt van, mindenkivel leül és beszélget. Nincs fenyegetés, nincs is rá szükség. Többet foglalkozik a csapat összetételével (figyeli az embereket és hogy a furkálódó, rosszindulatú nyalógépeket kiszűrje) mint azzal, hogy kin hány forintot tud megspórolni. Mindig nyitott, pozitív a hozzáállása.

2018. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!