Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kell tudnia egy kezdő...

Mit kell tudnia egy kezdő java fejlesztőnek?

Figyelt kérdés
PHP fejlesztőről szeretnék váltani. Alap JAVA ismereteim vannak, de ez szerintem kevés. Mi az a szint amire el kell jutni, hogy esélyem legyen egy cégnél, mint JAVA fejlesztő?

2018. máj. 31. 05:51
 1/8 nemaRendőrség ***** válasza:
Spring+junit kb
2018. máj. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Legalapvetőbb:

Képesség arra, hogy a PHP-s kolegáid 99%-ával ellentétben kizárólag a PreparedStatement-et paraméterezed fel user inputokkal. Ha a queryben meglátok egy darab változót, fél óra alatt ki vagy rúgva.



Továbbiak:

SpringMVC

Spring Boot

JUnit

Eclipse, VSCode, Netbeans, IntelliJ Idea ismerete

Linux ismeret (Ubuntu illetve RHEL). Amin fut, olyanon fejlesztünk. Ubuntut javaslok

Java polimorfizmus alapvető dolgai

tomcat használat

reverse proxy használat (nginx)

AWS EC2 és további szolgáltatások használata

MySQL

NoSQL

Oracle 11g/ex,12g/ex legetőleg PLSQL

Népszerű libraryk ismerete

Alap html5

Alap css

Alap js

Alap jQuery



Jó ha van de kit érdekel junior szinten:

Docker

Python

kubernetes

Hibernate, JPA, perzisztencia

Reflections

IBM WS Async MQ

2018. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Továbbiak"


Te se sok juniort vettél fel, ugye? :D

2018. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért ne tegyünk úgy, mint ha ezek olyan hatalmas és nehéz kompetenciák lennének.


És igen, vannak kompetens fiatal huszonéves emberek, akik egyetem alatt (vagy helyett) ezeket vagy legalább egy részüket elsajátítják és felveszem őket, mert látom, hogy tartanak valamerre.

2018. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Fejlesztői oldalról


>SpringMVC


>Spring Boot


>JUnit


>Linux ismeret (Ubuntu illetve RHEL). Amin fut, olyanon fejlesztünk. Ubuntut javaslok


>Java polimorfizmus alapvető dolgai


>tomcat használat


>reverse proxy használat (nginx)


Ok, ez alap backend fejlesztőként


>Eclipse, VSCode, Netbeans, IntelliJ Idea ismerete


Minek nekem mindegyik? Miért nem használ egy szoftvert a cég? Totál káosz van bent és mindenki használ amit akar? Vagy megvették az összeset? Akkor meg herdálják a pénzt, biztos oda akarok menni?

Egyébként is minek nekem vscode?


>AWS EC2 és további szolgáltatások használata


Ok, de ez miért az én dolgom?


>MySQL


>NoSQL


>Oracle 11g/ex,12g/ex legetőleg PLSQL


Most akkor java fejelsztőt kerestek vagy dba-t?


>Népszerű libraryk ismerete


Milyen népszerű librariek? Mit akarnak még spring mellé betenni?


>Alap html5


>Alap css


>Alap js


>Alap jQuery


Most akkor backend vagy frontend fejlesztőt keres a cég? Jaa, hogy mindent is tudjak. Hmm jól hangzik, gondolom havi 300 netto, open office és xbox is van...

Hát, ide sem megyek.


Ha nem tudja eldönteni a cég, hogy mit akar akkor minek menjek oda? Ilyen vezetőséggel 2 év alatt pokolba lovagol az egész.


Ha álláshírdetésben van akkor meg le kell szani az egészet. A hr-es kis pisa nem ért hozzá, összeszed vagy 5-10 buzzwordöt aminek semmi köze semmihez

2018. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

- Minek Visual Studio Code: Mert van olyan szinten, mint az IntelliJ Idea és ingyenes. Legtöbb kolegám ezt használja és szuper. Próbáld ki. (ubuntun. windowson fogalmam sincs hogy milyen)

- EC2: Alapműveltség. Ahogy az is, hogy hogyan konfigolok be egy nyers RHEL telepítést szerver-környezetre.

- DB-k: Alapműveltség. Hogyan akar valaki fejlesztő lenni, ha nem tud egy normális queryt megírni. Vagy -visszatérve az előzőre- nem tudja azt, hogy az innodb nem bufferel és insert ignore esetén 50GB táblaméret felett brutálisan lassul, mert akkora a disk-io szükséglete. Mindezt pedig egy SSD nem oldja meg, mert annak csak a szekvenciális írás/olvasása nagy, a random access az ugyan úgy alacsony. Fog kelleni egy raid ide. Lehetőleg hardveres. Ezt ha senior fejlesztő / architekt nem tudja és rossz döntést hoz meg rossz időben, akkor szállnak el a milliók. Nyilván itt már nem junior szintről beszélek de ha egy junior ezt hallja és olvassa, akkor jó irányba fog elindulni.

- Népszerű libraryk: Kb alapműveltség libraryk alap szinten. Apache commons dolgai, owasp, conn poolok, templating enginek, bouncy castle, jsoup, reflection, ilyenek. Mindenki használja, te is, én is.

- Frontend dolgok: Írtam, hogy alap. Én pl nem tudnék összetenni egy angularjs frontendet, mert annyira nem értek hozzá, de ha elémtesznek egy jqueryt vagy jst, megértem, mert dolgoztam benne keveset. Ezek szintén alap dolgok. Nem kell profi frontend fejlesztőnek lenni de értsen hozzá picit.



Vannak azok a fejlesztők, akik egy szűk, specifikus dologhoz értenek és csak ahhoz. Belőlük van sok. Ők a nettó 300 + PS4 kategória. Jön mindenki nekem ezzel a bullshit dumával, hogy nehéz fejlesztőt találni. Nem igaz, sok van belőlük.


Illetve vannak azok, akiknek széles a látókörük és ha egyik helyen történik valami, akkor van egy architekturális rálátásuk a dolgokra. Mi kevesen vagyunk. Mi vagyunk a senior fejlesztők és az architektek.


Tudom, hogy a kérdező a junior követelményeket kérdezte de ha egy junior belemegy abba a zsákutcába, hogy egy szűk keresztmetszetű témára koncentrál csak és semmi más nincs neki, akkor bajban lesz 5 év múlva.


Nézz körül a munkahelyeden, biztos van olyan kolegád aki jól csinálja amit csinál de tudod róla, hogy semmi máshoz nem ért és nem bíznál rá egy projektet. Nálunk is vannak ilyenek. Ezt kell mindenáron elkerülni, hogy ilyenek legyünk.

2018. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy átlagos Java-fejlesztő életében milyen gyakori esemény, hogy 50 GB feletti táblára ír insert ignore-t? Mi van, ha akkor néz utána ennek, amikor szüksége van rá, és nem tárol a fejében egy csomó olyan tudást, amire lehet, hogy évekig nem lesz szüksége?
2018. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem barátom, te továbbra is senior szintű fejlesztőt keresel. Egy egyetemről nemrég kiesett ember használható szinten nem fog ezekhez érteni, vagy maximum 100-ból 1. Amikor meglátok egy ilyen hirdetést amit írtál, szinte mindig biztos vagyok benne, hogy egy HR-es guglizta össze, de akkor ezkszerint a szakmabélieknek sincs sokszor realitás érzete. :D
2018. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!