Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyi lenne a reális...

Tényleg ennyi lenne a reális bérezés egy junior fejlesztőnek?

Figyelt kérdés

Egy senior ismerősöm mondta, hogy a friss diplomások el vannak maguktól szállva, mert kijönnek az egyetemről és mindjárt nettó 240 és a fölött akarnak keresni tapasztalat nélkül.


"Annak idején ez nem így volt. Volt alázat az emberekben.", mondta.


Ő szerinte a legtöbb kezdőnek nettó 160 - 200 járna, mivel semmilyen technológiát nem ismernek és az eslő 6-12 hónapban overhead-ek lesznek.


Ezzel szemben a legtöbb "mennyit kérhetek juniortként" kérdésre a válasz simán nettó 270-320 között mozog.


Én azt gondolom, hogy nettó 160 az egy betanított munkás bér műszakpótlékkal, de nem egy programozóé. Azt gondolom, hogy egy cégnek pénzt és energiát kéne fektetni a juniorok képzésébe, hogy megalapozza a cég jövőjét. Persze ehhez biztosítani kell, hogy ne menjenek el.


Ti hogy látjátok?



2017. szept. 16. 14:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan annyi a reális, amennyit a piac, azaz a munkáltató megad érte.

Az, hogy régen, meg "annak idején" mi volt, teljesen lényegtelen. Most, most van.

2017. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nettó 240-ért senki nem megy már el dolgozni IT területen Budapesten, szóval az ismerősöd alá becsüli eléggé.
2017. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy egy legalább 5 éves tapasztalattal rendelkező személynek már elég nagy lehet az egója és onnan fentről "oltja" a kis zöldfülűeket és annak idején sokkal több volt a "kocka" a kezdők között. Ma meg már elvár bizonyos szociális készség és soft skillek is és elképzelhető, hogy utóbbiak a szakmaiság rovására erősödtek.
2017. szept. 16. 14:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem releváns, hogy régen mi volt.

Az akkor volt, most meg ez van.


Még overheadként is megér ennyit egy fejlesztő egy cégnek.


Én már jó pár éve kezdtem, még csak nem is fejlesztőként, de a nettó 300 már akkor is leesett, szóval tényleg nem értem emberek miért mennek el manapság kevesebbért.


Pofám szakad le, mikor emberek leírják, hogy 180-200-ért dolgoznak ilyen munkakörökben, ezzel csak a többi kollégának húzzák le a piacot, ha már magával szemben ennyi igénye nincsen.

2017. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3: 5 éves szakmai tapasztalattal nagy az egója??

Majd, ha már 25 éves szakmai múltja van, akkor esetleg.

2017. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jah, régen meg olyan is volt, hogy csak egy mester keze alatt gyakorolhatott a tanonc évekig, kosztért és kvártélyért, és a mester megverhette ha nem tetszett valami. Meg az idősebb meseterek céhekbe tömörültek, és ügyeltek rá, hogy a fiatalok ne legyenek képesek konkurenciát jelenteni rájuk nézve.



Aztán volt olyan kísérlet is, hogy mindenki ugyanannyit kapjon, maximum 2 bérkategória legyen.


Szóval régen milyen jó dolgok voltak, vissza kellene azokat is hozni.

2017. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a pályakezdők éhbéren tartása kiváló ötlet! Abszolút támogatom.


Hiszen az orvosoknál is mennyire bevált, hogy egy kezdő orvos kevesebbet keres, mint egy pénztáros a tescoban, nem is megy egy sem külföldre...

2017. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a 200 nettó reális egy teljesen kezdőnek. Nekem 185 nettó az alap, ami kafival, éves jutalommal együtt havi átlag kb 230-ra jön ki fejlesztőként.
2017. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
A realitást a piac tökéletesen beárazza, szerencsére nem a begyöpösödött kollégád diktálja a piaci árakat.
2017. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#2: én elmentem volna. Az én ismeretségi körömben nem repkednek a nagyon jó fieztések.Inkább talán a minimálbérek röpködnek.Ehhez képest(meg a 3 műszakos munkákhoz képest) a 240k már királyság.
2017. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!