Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most hiány van az ápolókból...

Most hiány van az ápolókból vagy nincs?

Figyelt kérdés
Elvégeztem az ápolói képzést, tehetségem is van hozzá + empátiám. Jelentkeztem több intézménybe és azt mondták mindnél, hogy magyarán megfogalmazzam felesleges elem vagyok.
2018. jún. 5. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem tudnának több ápolót megfizetni vagy nem tudom. Elvileg hiány van kb mindenből az eü.-ben. Vagy az is lehet a probléma, hogyha esetleg büntetett előéletű vagy, de ez csak egy felvetés.
2018. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan mint a tanároknál. Hiány van tanárokból, de az iskolák nem ajánlhatnak több fizetést, mint amennyi az előírt (csak nagyon-nagyon sok utánajárás után és nem államilag támogatott formában).

Munka lenne az ápolóknak, de nem lehet plusz embert felvenni.

2018. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Nincs. Soha nem is volt.
2018. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hiány van. Pécsen is nyárra vesznek fel hallgatókat bizonyos osztályra, hogy kitudják adni a szabikat.

Budapesten is keresik őket, Győrben is összevontak osztályokat, mert nem volt ember.

Én még nem láttam intézményt ahol ne lenne ki rakva, hogy ápolókat keresnek. :D

Hol próbálkoztál?

2018. jún. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4: Nem tudom ki vagy te, beszélsz hülyeségeket. Pécsen nem lehet elhelyezkedni, a diákokat persze föl veszik mint-ahogyan a kereskedelem is őket keresi meg minden munkahely Pécsen. Valami osztályos nővér vagy te, arról meg fogalmad nincs hogy a vezetőség inkább blokkol, stoppol mint szabadútat enged.

Bp-en valószínű igaz a hiány, azok nem hazudoznak már miért tennék, igaz ?!

2018. jún. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves kérdező. Igazából én bárhol élek, jelenleg még otthon. Beadtam az összes megyeszékhelyre a jelentkezést és még válaszra se méltattak egy csomó helyen úgy kérdeztem rá vagy kétszer telefonon, hogy most mi van? Erre a hangsúlya olyan volt a kollégának, hogy "sz@rnak se kellesz". Komolyan az emigrációra készülök, ha még egy év múlva se lesz állásom. Jó vagyok a szakma minden területén, dicsérettel zártam a szakmai vizsgát és a lopós/hazug/bulizós/kollégáit megmérgező hamarabb a kegyeltjük lett. Mellesleg rájöttem, hogy ez is családi alapon megy. Az osztályban bolt egy, amelyik orvosok kicsi lánya volt és komolyan 3x megbukott és most negyedjére is (gyakorlatból és írásbeliből), mellesleg már 3-4 éve osztályon van :D kérdem én, hogy mi van velem, ja nincs protekció. Mellesleg egy hely behívott tegnap állásinterjúra, nagyon sok szakmai dolgot kérdeztek és lenyűgöztem mindet, elég pozitív véleményük volt a végén, szurkoljatok, hogy végre sikerül mert, ha nem én is elhúzok innen.
2018. jún. 7. 07:10
 7/8 anonim válasza:

Nem tudom, hogy honnan szeditek, hogy Pécsen nincs ápoló hiány, mert van. Elég nagy ráadásul..

Ott a kardiológiai osztály, a sebészet, a traumatológiai osztályok, pszichiátria, sürgősségi, idegsebészet rehab... ezeken mind hiány van, és ezek csak azok a helyek amikről én tudok.


Szóval hülyeséget ne állítsunk már.. amúgy a szülészeten is körbe lehet nézni, ott sincsenek meg mindenhol. :)


Valamit rosszul csináltok a munkakereséssel kapcsolatban.

Amikor mi elvégeztük az ápolóit, szó szerint kapkodtak értünk különböző osztályok, hogy hozzájuk menjünk dolgozni.


DE! Ha valaki szakrendelőben szeretne elhelyezkedni, aláírom, hogy az esetek 90%-ában protekcióval lehet csak bekerülni.

2018. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Érdemes személyesen bemenni mondjuk az ápolás-igazgatóságra, és úgy érdeklődni.

Egyrészt nem tudnak lerázni olyan könnyen mint e-mailben, másrészt jobban értékelik ha valaki veszi a fáradtságot és személyesen befárad.

2018. jún. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!