Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyártósoron hogy zajlik a dolog?

Gyártósoron hogy zajlik a dolog?

Figyelt kérdés
egy adott részre tanítanak be, hogy azt hogy kell, vagy az egész áru összeszerelését és magamtól kell tudni, hogy a soron hol állok és mit kell csinálni? mindig ugyanott állok?
2018. jún. 11. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Betanulsz mindent, aztán oda állsz, ahova a sorvezető mondja.
2018. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Általában a gyártósori összeszerelés szakosított: egy-egy részműveletet kell megtanulni kezdetben minden jelentkezőnek. Ha és amennyiben az a részművelet már jól megy, mind minőségben, mind időben, akkor fordul elő, hogy más részműveletek elvégzésére is betanítanak. Értelemszerűen a csop. vez-ek minden, ill a csop. vez. helyettesek majdnem minden részműveletet el tudnak végezni. Úgyhogy ha előre akarsz lépni belátható időn belül, akkor tanuld meg, amit rád osztanak, és légy szorgalmas.

2018. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Előtte szalag nélkül is megnézhetem, megy e a részművelet? Mennyi idő van általában erre?
2018. jún. 11. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:

kettes vagyok


Nyugi. Fog menni. Az űrrepülőgépeket is emberek rakják össze, neked is fog menni. Ne parázz már előre.


A részműveletek nagyon egyszerűek, persze gyakorlatra lesz szükséged, hogy magabiztosan tudd tenni a dolgodat. Ez csak betanított munka, nem agysebészet, vagy gyémántcsiszolás.


Amikor én legutóbb szalag mellett dolgoztam, három hét volt a betanulási idő. (Aki a 3. hét végére nem tanulta ki, amit ki kellett, annak is kifizették a 3 hetet.) Egy visszapillantó tükröt kellett 3 csavarral rögzítenem, és egy ajtókárpitot 6-7 szegeccsel helyre pattintanom. Azóta a folyamatok csak egyszerűsödtek. Monotóniatűrésedre nagy szükséged lesz.


Jó munkát!

2018. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha könnyű, nincs para. Azt eddig nem egészen értettem, mi az a monotómiatűrés pontosan, de nekem jól hangzik egyelőre.
2018. jún. 11. 23:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A monotóniatűrés azt jelenti, hogy százszor-ötszázszor el kell végezned ugyanazt a munkaműveletet egy műszakon belül, egyenletesen jó minőségben.
2018. jún. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!