Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem volt ez egy szemét inkorre...

Nem volt ez egy szemét inkorrekt dolog?

Figyelt kérdés
A főnököm nehezen talált embert a munkakörömbe. Mikor kipróbáltam és igent mondtam nagyon örült. Másnapra ígért 3 dolgot ami kell a munkavégzésemhez. Mikor kihozta őket és megmutatta elővette a szállítólevelet. Mi mennxibe kerül az én nevemre íratta. Levonják a fizumból. Aláirtam mert nem akartam ebből balhét. Komolyan nem értem hogy tehet ilyet vki előzetes megbeszélés nélkül...
2018. jún. 18. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna alairnod... de ezt te is tudod..
2018. jún. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Igen okosan tetted, ott mondtam volna fel, a dolgokat a cegnek kell bebiztositani nem az alkalmazotnak.
2018. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az volt a második munkanapom, örültem hogy találtam melót. Előtte jöttem el máshonnan. Ha nem írom alá akkor most munkanélküli lennék.
2018. jún. 18. 08:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De. Nem kicsit volt az. Sajnos máshol is van ilyen. Sőt! Járj utána és vedd meg te magadnak! Raktárban melóztam. Ott se védőkesztyű, se munkavédelmi bakancs, ruha, télen kabát stb... semmit nem kaptunk! Nem keveset kellett kifizetnünk de ugye a pénz nagy úr és munka nélkül az sincs se bejelentés se tb. Ha meg nem irod alá akkor nem adja oda. Ez meg neked lett volna rossz.
2018. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazott vagy, ő köteles biztosítani a feltételeket.

Én mihamarabb keresnék másik állást, utána felmondanék. És akkor megmondanám a főnöknek, hogy ha nehezen talál embert, akkor talán korrektül kéne vele bánni.

2018. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy apró kérdés: Utólag visszatekintve, látva ezt a szemét húzást melyik a jobb (vagyis kevésbé rosszabbik) munkahely?
2018. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nehéz lenne dönteni de ez egy fokkal jobb!
2018. jún. 18. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Persze, itt mindenki olyan önérzetes, hogy azonnal felmondana, míg a való életben örülne, hogy végre van munkahelye. Ugyan aljas dolog, amit műveltek veled, azonban Magyarországon sajnos ez a megszokott, hogy a dolgozóknak nem biztosítanak szinte semmit, hiába vannak jogszabályok, a kutyát nem érdekli. Annyit tehetsz, hogy meghúzol egy határt valahol, hogy mi az, amit már nem tudsz tovább eltűrni, és inkább kockáztatod azt, hogy munkanélküli leszel.
2018. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nemaRendőrség ***** válasza:
De akkor a cuccok a tieid? Hazaviheted őket stb?
2018. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előzetes megbeszélés nélkül ezt nem tehette volna meg. A papírt tartsd meg! El ne felejtsd kilépéskor magaddal vinni a saját, a te pénzedből fizetett dolgokat. Ne hagyd, hogy más is -főleg ne a főnök és a kis kedvencei-használják a te tulajdonod.


Egyébként nem lettél volna köteles aláírni. És munkajogilag erősen kifogásolható a főnök eljárása. Később ez még ütőkártya lehet a kezedben. Persze nem tudjuk, hogy hogy mennyire elengedhetetlen volt a munkavégzésedhez a három, frissen beszerzett cucc.


Én a helyedben -a jelenlegi megtartásával egyidejűleg- kezdeném a következő, korrektebb munkahelyem keresését, pályázatírást stb.

2018. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!