Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen mennyire fontos,...

Munkahelyen mennyire fontos, hogy évente kitisztítsák a klímát?

Figyelt kérdés
Idén úgy döntöttek, hogy nem lesz tisztás, használjuk nyugodtan. Eddig izzadtunk, egyre elviselhetetlenebb bent a meleg, kérdés, így be merjük-e kapcsolni?
2018. jún. 21. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol fontos, hiszen megtelepednek abban a nyirkos közegben a baktériumok, úgyhogy nem biztos, hogy egészséges lenne használni így.
2018. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsoljátok be nyugodtan, max rájön a cég, hogy a táppénz és a munkakiesés annyira nem éri meg és a következő évben takarítják megint.
2018. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, ez tényleg így van.

Én munkahelyemen még jó pár éve volt ebből gond hogy a klímatisztítást elhanyagolták, mivel több kültéri egység van felszerelve az épületre, így spórolás terén gondolták hogy az irodához tartozó klímákat elég lesz 2 évente tisztítani, és egyedül csak a műhelyhez tartozó klímákat tisztíttatták sűrűbben. Ennek a vége az lett hogy az irodába elég sokan légúti megbetegedést kaptak el, és kiderült hogy az elhanyagolt klíma miatt van mert a sok gombás, baktériumos szennyeződés felgyűlt és a szűrők sem voltak már 100% osan hatékonyak mert azt is kell tisztítani cserélni évente. Mivel az igazgató is megbetegedett így nem hogy évente hanem fél évente tisztíttatja ki az összes klímát.

2018. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
Valaki annyira megbetegedett a tisztítatlan konditól, hogy majdnem belehalt. Tökéletes telepe veszélyes baktériumoknak. Kaphatsz tüdőgyulladást, kisebb megfázást, meg csúnyább dolgokat is.
2018. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért az egészségem nem kockáztatnám. Mi esetleg valahogy ki tudnánk tisztítani?
2018. jún. 21. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Végül is valahol ez munkahelyi veszélyeztetés, mert okozhat akár tartós betegséget, maradandó egészségkárosodást is. Tisztítani ti is tudtok valamilyen szinten, de a szűrőcseréhez érdemes szakembert hívni.
2018. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Égetően fontosnak tartanám.

Munkahelyek nem gondolják így, írták előttem.

Diri belteg lett, az ok pedig klíma. Mindjárt kitisztatják.

2018. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fish1 ***** válasza:
Én hurutos köhögést kaptam tőle. A főnök mindig felkapcsolta én meg mindig le, és elmondtam neki hogy lebetegszem tőle. Utána nem erőltette.
2018. jún. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Itt a vezetőség sajnos nem fog megbetegedni, mert másik helyen vannak, ide ritkán járnak, aki meg itt van középvezető sajnos semmiért és senkiért nem szokott kiállni. Ez egy szigeteletlen épület, árnyékot adó fák sincsenek és szinte egész nap tűz az oldalunkra a nap :(
2018. jún. 22. 08:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy klíma tisztítás nem nagy összeg, dobjátok össze, kérjetek róla számlát. Aztán a középvezetőt lehet cseszegetni, hogy térítsék meg nektek.

Vagy ha nem történik intézkedés, akkor hirtelen mindenki beteg lesz, aztán csak lesz valami.

2018. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!