Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit takar pontosan a 2 órás...

Mit takar pontosan a 2 órás bejelentett munkaviszony? Van egyáltalán bármi is fizetve utánam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelentkeztem átmenetileg egy részmunkadiős állásra (amíg nem találok jobbat). 4 órás a munkaidőm, de csak 2 órára jelentenének be ami nekem nem annyira tetszik, de muszáj dolgoznom amíg munkahelyet keresek.


Azon kívül, hogy nem akar utánam annyit fizetni, mivel jár ez a 2 órás bejelentés? Erre nekem ugyanúgy kell fizetnem a TB-t magam után vagy csak a fennmaradó részt kell kipótolnom? Mennyire számít ez majd bele a nyugdíjamba?


Tudom, menjek be a NAV-ba érdeklődni, voltam reggel de ki is fordultam onnan annyian voltak szóval majd legközelebb. :D


2018. jún. 25. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanolyan munkaviszony, mint bármelyik, csak részmunkaidős.

Heti 10 órával vagy bejelentve a nav felé, ez után fizetik utánnad a járulékokat. Mindenbe beleszámít, ha rendesen megfizetik a közterheket.

2018. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) valamennyire megnyugodtam, bár elég elkeserítő, hogy eddig sehova nem akartak bejelenteni, ahova meg igen, ott kevesebb órával mint amennyit ténylegesen dolgozom.
2018. jún. 25. 09:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelentenek be, legalább zsebbe azért többet kapsz?
2018. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

TB vonalon teljes értékű.

Nyugdíjnál:

"Amennyiben a munkavállaló nyugdíjjárulék-alapot képező keresete a minimálbérnél kevesebb, a biztosítási időnek csak az arányos időtartama vehető figyelembe szolgálati időként. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a napi 4 órában, minimálbérért dolgozó munkavállaló évi 168 napot szerez 365 nap helyett szolgálati/jogosultsági időként. Az elismert, jogszerző időtartamokat ugyanis teljes mértékben figyelembe kell venni a feltételek teljesítésénél. Az arányosítás a nyugellátás összegének meghatározásánál jelenik meg. A havi 2 órát dolgozó munkavállaló is teljes szolgálati időt szerez tehát. "

2018. jún. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ok, hogy kell a meló, de azért elég nagy mocsokság a munkáltató részéről, hogy 4 órára se hajlandó normálisan bejelenteni.

TB-d rendezve lesz, de nyugdíj szempontjából elhanyagolható.

2018. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kapok többet, ugyanúgy 60.000 forintot ad. :D

Nyilván csak ideiglenes megoldás, nem szeretem az ilyen átveréseket, mert a telefonban is azt mondta, hogy "persze,ez bejelentett munka." Akkor még nem merte elmondani, hogy 2 órára jelent be.


Bár itt még jobban jártam, volt ahol a próbanap után közölték, hogy mégsem jelentenek be. Ott megvártam amíg kifizetik a napomat, aztán vissza se mentem.

2018. jún. 25. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!