Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy képes bárki olyan helyen...

Hogy képes bárki olyan helyen dolgozni, ahol bértábla van?

Figyelt kérdés

Egyik jó barátom a közigazgatásban dolgozik és mesélte múltkor, hogy bértábla van náluk. Én nem igazán tudtam mi az, kifejtette, de még most is teljesen a hatása alatt vagyok.

Ha jól értem veszik a legmagasabb iskolai végzettséged (érettségi, felsőfokú szakképzés, főiskola, egyetem) illetve a szakmában eltöltött évek számát és ez alapján kijön egy összeg, és Te PONTOSAN annyit kapsz.

Senkit nem érdekel, hogy Pesten dolgozol vagy Nyíregyházán, hogy mennyire vagy hatékony a munkádban vagy sem, ott az a képlet, és az a képlet megmondja, hogy mennyi a fizetésed, és ha beleszakadsz, akkor sem kereshetsz annál több pénzt. Igaz kevesebbet sem, leszámítva persze, ha kirúgnak.

Ráadásul a nyelvvizsga plusz pénz, de tök mindegy, hogy milyen, hogy angol, német, francia, portugál, kínai, és az is tök mindegy, hogy tudsz-e az adott nyelven kommunikálni vagy hogy kell-e a munkádhoz, egy felsőfokú nyelvvizsga +X ezer forint. Érted, leteszel egy felsőfokú portugált, az életben nem kell portugálokkal beszélned, de mégis kapsz havi +X ezer forintot.

Nekem ez az egész valamiféle a piactól teljesen függetlenül alternatív valóságnak tűnik, ahol a hatékonyság a legutolsó szempont, egyszerűen nincs értelme hatékonynak lenned vagy jól dolgoznod, hisz úgysem tudsz áttörni a bértábla falán.


Kb. valami olyasminek tudom ezt elképzelni, mintha elmennél a haverokkal pókerezni, és az elején elmondanák, hogy mivel te még csak 2 éve tudsz pókerezni, így pontosan 500 Ft-ot fogsz nyerni, se többet, se kevesebbet, függetlenül attól, hogy hogy játszol. De azért persze hajrá, és adj bele mindent, jó játékot!

Hát kb. én ilyennek képzelem el a mai magyar közizgatást. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én egyszerűen képtelen lennék ilyen helyen dolgozni.


2018. jún. 25. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ahogyan drága öreganyám mondta mindig: a muszáj nagy úr.
2018. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem baj. Sokan képesek, sokaknak meg nincs is más választásuk.
2018. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát, de ennél még az is izgalmasabb, ha egy gyárban állok a szalag mellett és van egy norma, amit el kell érnem.
2018. jún. 25. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3 ebben azért nem vagyok biztos...
2018. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Mi is a bajod vele? Sok helyen nincs bertabla, megis eveket varhatsz a fizetesemelesre, teljesitmenyed figyelik, de nem kapsz aranyosan jobb fizut csak lecseszest ha nem hajtod szet magad.

En bertabla szerint kapom a fizut. Amit a fovarosban dontenek el, nekem meg videken ez atlag feletti fizut jelent. Es mivel a teljesitmeny sem mervado, igy tudok fel orat kavezni, egy egesz orat ebedelni, a 8 orabol 4-et dolgozni.

A kisboltban sincs bertabla, Mariska megsem fog nagyobb fizetest kapni Juliskanal, csak mert a nap vegere egy kilo virslivel tobbet adott el.

2018. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én informatikusként 74k-s fizetéssel kezdtem

74, 76, 78 így ment fel :D

aztán ebből jött sokkal jobb

2018. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért olyan borzalom lassú és nem-hatékony az összes hivatal, mert mindenki csak tessék-lássék dolgozik, és ezért kell a dolgozó embereknek órákat várni minden hivatalos helyen.
2018. jún. 25. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Látom kérdezö kiszakadtál a burokodból és arcon csapott több 10000 ember életkörülményei.


Jó reggelt kívánok:D

2018. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van felsőfokúm, de nem számítják be. Egyetem a legmagasabb végzettségem, de a beosztásomhoz elég a fősuli azt nézik. Szóval nálunk még rosszabb a helyzet.
2018. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát így, ahogy írták előttem..
2018. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!