Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A mai felsőoktatási helyzetben...

A mai felsőoktatási helyzetben hogyan lehetséges könyvtárosként pedagógussá képezni magam?

Figyelt kérdés

Lehet, kicsit rosszul fogalmaztam a kérdést, meg rossz a kategória is, de kifejtem.

Informatikus könyvtáros BA diplomám van, ez ugye a főiskolai szintű könyvtáros végzettség. Ha én teszem azt, egy középiskolába szeretnék menni könyvtárosnak, de a pedagógus bértábla szerinti fizetést szeretném kapni, akkor nyilván kell valami pedagógus végzettség, hogy a könyvtáros mellé legyen egy szakpárom, és ha úgy adódik, taníthassak is. Nos, ilyen esetben mi lenne a teendő, hogy ne kelljen a nulláról egy 5 éves osztatlan tanári szakot végigvinni? A könyvtárostanár úgy láttam, egy nem ilyen irányú, pedagógus végzettségre épülő szak, szóval pont a fordítottja, ami nekem kéne.



2018. máj. 7. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Van könyvtárostanári kiegészítőképzés, ami körülbelül két év, és azzal már dolgozhatsz iskolában. :)
2018. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még mindig foglalkoztat a dolog, de ahogy olvasgatom a Felvi.hu-t, ahhoz is valami tanári előképzettség kell. (2011-ben felvételiztem főiskolára, akkor is voltak kérdőjelek, de most már kb. semmit se értek. XD...)
2020. jan. 8. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!