Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két hete nem voltam dolgozni,...

Két hete nem voltam dolgozni, nincs igazolásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval a helyzet a következő.

Egy éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen de 2 hete felakartam mondani,viszont ezt nem tettem még meg egyéb okok miatt.

Na most a főnököm tudta hogy felakarok mondani hamarosan de hogy pontosan mikor azt nem.

Két héttel ezelőtt be telefonáltam neki hogy táppénzen vagyok mivel így is lett volna csak nem volt kedvem elmenni a háziorvoshoz kamuzni hogy jaj ez fáj az fáj... közben jöttek dolgok amik miatt nem foglalkoztam ezzel az egésszel mivel már nagyon semmi kedvem nem volt bemenni, utáltam ott dolgozni (betanított melóról van szó...).Most azonban el szeretnék máshova menni dologzni es be kellene menni akkor tisztazni a helyzetet.

Szóval ők ugy tudjak bent hogy táppénzen vagyok,ha oda állítok 2 hét igazolatlannal mire számitsak?Egyből elengednek vagy lesz valami egyeb procedúra?

Tudom hogy értelmetlen az egész kérdés de azért kíváncsi lennék a véleményetekre.

Köszi:)



2018. jún. 26. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
orvoshoz most is eltudsz menni kamuzni
2018. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Bemész elmondod hogy nem volt kedved bemenni. Mit tudnak csinálni? Beírnak az ellenőrződbe? Felhívják anyukádat? Ébresztő! Felnőtt ember vagy. Ha még ott akarnál maradni akkor cinkes lenne ezt kimagyarázni, de így hogy felmondasz nem tökmindegy?
2018. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Kis csúszópénz és őszinteség az orvos felé ..biztos ad valami igazolást .
2018. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Bemész. Közlöd, ki akarsz lépni. A hiányzásod azért volt, mert nem volt kedved dolgozni.

Ezek után a munkaadód majd közli a kilépésed feltételeit.

A hiányzásodért nem fognak elfenekelni, beírni anyunak az üzenőbe. Hogy a munkaadód mit reagál rá, az már az ő dolga.

2018. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ennyire visszamenőleg nem tud orvos igazolást adni.

Szabadságod nincs?

Max. mond, hogy fizetetlen szabadságot adjanak visszamenőleg. Bár nekik attól még kell fizetni utánad...


Hány éves vagy?

2018. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra a két hétre nem kapsz munkabért. Felmondani be kell menned, különben nem tudsz másik helyre menni dolgozni. Náluk van az összes hivatalos papírod, tb-kiskönyv, stb. Mondjuk ezt elcseszted, mert nem mindegy, mi szerepel a felmondási papírodon. Jobb helyeken elkérik.

Valld be saját magadnak is, hogy elég felelőtlen voltál. Nézz szembe a dolgokkal, különben megszívhatod a későbbiekben. Vegyél egy mély levegőt és menj be felmondani. A háziorvos két hétre visszamenőleg nem fog táppénzes papírt adni, a munkahelyével játszana. Azt meg nem kockáztatja meg miattad.

2018. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor ők mondanak fel neked, ha megtudják, hogy kamuztál. Én - bár nem vagyok főnök - de ha a főnököd lennék és ezt a sztorit megtudnám (vagy urambocsá valahogy olvasnám ezt a kérdést és össze tudnálak kapcsolni veled) - tuti felmondanék neked.


Amúgy meg, veszteni valód nincs, mutasd meg nekik ezt a kérdést. :D

2018. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki felmondási idő nélkül, csak úgy egyik napról a másikra lelép egy munkahelyről, az akár pénzbírságot is vonhat maga után. Erre az esetre ez nem vonatkozik?
2018. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki ennyire gyerek, az hogy képes önállóan dolgozni?
2018. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szerintem ezen ne gondolkozz. Már rég kirúgtak...

telefonálj be hogy hová küldjék a papírjaidat.

2018. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!