Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudom bizonyítani,...

Hogyan tudom bizonyítani, hogy az adott munkahelyen dolgozom? (Nem kaptam még meg a munkaszerződésemet)

Figyelt kérdés
Jelenléti ív sincs, semmi ilyesmi.

2018. jún. 27. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatói igazolást kell kérni a munkáltatótól.
2018. jún. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Aki kíváncsi rá, az elkísér, és megnézi :)

Amúgy szerződés nélkül sehogy, úgy még dolgozni sem szabad, hiszen a fizetés sem garantált.

2018. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ki felé?


A munkáltató felé hogy bejársz dolgozni, azt ott, ahol nincs jelenléti, ott kell, hogy legyen valamilyen chipkártyás beléptető rendszer (adott esetben komoly kamerás és informatikai háttérrel), ahol azzal, hogy lecsippantod a cégbe való belépéskor, felvételkor kapott személyre szóló kártyádat, azzal igazolod a belépésedet és a kilépésedet.


Dolgoztam ilyen helyen, gyógyfürdőben annó egy fél évig, ott - pont ezért, mivel felesleges - nem volt külön írásbeli jelenléti, mert percre, sőt másodpercre pontosan tudták, hogy ki, mikor lépett ki a beléptetőrendszeren(az azt felügyelő informatikus pedig nem egy külső cég embere, hanem vezetői pozícióban levő belső ember volt, magyarán a cég alkalmazottja)

2018. jún. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos chipes beléptető sincs, valamint kamera sem azon a részen, ahol dolgozom.
2018. jún. 27. 08:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég szabálytalan ez az egész. Se szerződés, se jelenléti ív...kérd mielőbb a szerződésedet, illetve igazolást is kérhetsz a munkáltatótól, bár azt nem írtad, hogy kinek kell igazolnod, hogy ott dolgozol.
2018. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor bizony te feketén dolgozol, és nem is biztos hogy kifognak fizetni főleg ha a cég is tesz érte hogy ne legyen maradandó nyoma annak hogy te ott dolgozol, tehát ha nem fizetnek ki, és te reklamálsz simán letudják tagadni hogy te valaha is ott dolgoztál, meg ha felnyomod őket, nincs erre bizonyíték és már vesztettél. Én addig egy darab papírt nem tennék arrébb nekik ameddig nem teszik elém a munkaszerződést és jelenléti ívet hogy azt tölteni kell.
2018. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Munkaszerződés nélkül egy percet sem szabad dolgozni.
2018. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na pont ezért kérdeztem #6-os. Elviekben pénteken vagy hét elején látni fogok szerződést
2018. jún. 27. 16:43
 9/10 anonim válasza:
Stikában fotókat csinálhatsz,ahol dolgozol, ha más szabályba nem ütközik. Vannak kollégák, azok lehetnek majd tanúk is, ha kell, de szerintem nem kell még aggódnod. Biztosan a könyvelő vagy a külsős jogi, HR-s emberke készíti el a szerződésedet. Amennyiben jó a munka, megbízol a főnökben, kérjed minél hamarabb az írásos szerződést. Valamilyen papírt már csak aláírtatok vagy váltottatok e-mailt stb.Biztosan van önéletrajzod, amit írásban küldtél el neki, tehát nyoma van annak, hogy ott vagy. Kérdés mióta dolgozol és mikorra ígérték a szerződést. Őszintén beszélj a főnököddel, persze óvatosan, ha maradni akarsz, mert lehet, hogy minden OK és csat túlaggódód a gyanakvás nem jó tanácsadó. Kerek-perec kell mindenről beszélni. Ennyi.
2018. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni, be vagy-e jelentve. Ha kapsz munkaszerződést, akkor valószínűleg hivatalosan fogsz dolgozni, úgyhogy be kell jelenteni. Ha nem is jelentenek be, az aláírt munkaszerződés bizonyító erejű. Ha se munkaszerződés, se bejelentés, akkor még lelked rajta, folytatod-e a munkát, mert az, hogy kifizetnek-e, nem garantált. Plusz biztosított se leszel, ha baleset ér a munka közben, táppénzt se kapsz, sőt még neked kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetned (havi kb. 8000 Ft), amíg nem leszel máshol biztosított. Ha csak ez az egy munkád van, és valóban arról van szó, hogy munkaviszony an dolgozol (nem megbízási jogviszony), akkor az orvosokat is meg tudod kérdezni, milyen lámpát lát (zöld vagy piros), de ez nem 100%-os,mert lehet, még nem futott át az OEP rendszerén vagy az előző munkahelyed ről még nem jelentettek ki, stb. Az ügyfélkapu a tuti, ott le tudod kérni, mikor, hová, meddig voltál bejelentve.
2018. jún. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!