Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyerekként mi akartál lenni,...

Gyerekként mi akartál lenni, most mit dolgozol, illetve ehhez képest most mi lenne az, amit a legszívesebben csinálnál, ha tehetnéd?

Figyelt kérdés
Úgy értem pl. gyerekként tűzoltó szerettél volna lenni, most mondjuk irodában dolgozol, de amit a legszívesebben csinálnál most, az mondjuk kerámia készítő, mert annyira szereted csinálni, hogy az szinte nem is munka lenne. De ezek csak példák. Nektek mik ezek?

2018. júl. 1. 00:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Régész :D


Aztán később valami egészen más kezdett el foglalkoztatni, érdekelni, vonzani. Ezt is tanultam, de valamiféle csavar folytán kikerültem ebből az egészből és nagyon eltávolodtam az egésztől.


Őszintén ? nincs semmi olyan ma már amit nagyon de nagyon szívesen. Csinálom azt ami van, a többi meg nem érdekel.

2018. júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

biológus, pék, fogtechnikus, gazda, villanyszerelő

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

gazda, logisztikai vállalkozó, kereskedő, villanyszerelő, befektetési kockázatelemző

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

mikrobiológus, fogorvos, független-szakmaközi innovátor, környezetvédelmi célú befektetések elemzője, klímakutató

2018. júl. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
4 éves korom óta orvos szeretnék lenni, most pedig orvosira járok. :) Érdekel még pár dolog ezen kívül, de még mindig ez az, amit a legszívesebben csinálnék.
2018. júl. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szakács szerettem volna lenni. Jelenleg adminolok. Ha tehetném, akkor küzdősportoktató lennék, aki nőknek ad órákat.
2018. júl. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szobafestő (5 évesen, pont festettek nálunk) -> Építészmérnök (12 évesen) -> Vállalkozó (14 évesen, szerettem volna egy könyvesboltot nyitni) -> Könyvelő (16 évesen, anyám azt mondta, inkább közgázra menjek, ne kereskedelmire, jó ötletnek tűnt) -> Mérnökinformatikus és biztonságtechnikai mérnök (19 évesen) -> Független munkaügyi szakértő és munkajogász (26 évesen).

Most bérügyintézőként dolgozom, szeretném minél alaposabban kitanulni a szakmát. Jó lenne független munkaügyi szakértőként vagy munkajogászként a munkavállalókat védeni, de erre kevés igény van az állami szférát kívül. De a leghőbb vágyam még mindig egy könyvesbolt, vagy pedig egy könyvtáros munka. Talán egyszer összejön az is. :) 26/L

2018. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban paleontológus akartam lenni.

Most autószerelő vagyok és nem igazán van olyan amit ehelyett szeretnék csinálni.

Vagyis egy dolog van, hogy mondjuk a kubinka múzeumban harckocsikat restaruráljak, de ez esélytelen.

2018. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Alsós koromban tanítónéni szerettem volna lenni, később régész.

Hosszú ideig énekeltem egy kórusban, akkor színésznő.

Közben rájöttem, hogy van érzékem a nyelvekhez, és az egyetem után tolmács, majd fordító lettem.

Ma már önálló műfordító vagyok, és ezt nem cserélném fel semmivel.

2018. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Metionin ***** válasza:
100%

Állatorvos már egészen kiskorom óta, aztán sajnos le kellett mondanom róla az anyagi helyzetünk miatt. Mivel ilyen egyetem csak a fővárosban van, ami nekünk több mint 300 km, kolit meg nem kaptam volna mert egyke vagyok, plusz a szak sem olyan hogy eleget lehessen mellette diákmunkázni ahhoz hogy megéljek (azt eleve tudtam hogy a szülők nem fognak támogatni, ráadásul anyámat pont akkor rúgták ki, szóval az ő megélhetésük is megrendült, nemhogy engem taníttatni). Így fájó szívvel de választottam mást.

Jelenleg nyelvet tanítok egyetemen és kutatok is. Igazából most nincs más amit szívesebben csinálnék, örülnék ha többet kellene tolmácsolni mert azt szeretem de ennyi.

2018. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Sosem volt álmom, hogy mi szeretnék lenni. Gazdag.


Most még tanulok, agrár-gazdasági területen.


Álom... résztvenni az új szántóföldi technológiák, robotok, mesterséges intelligenciák, fejlesztésében-tesztelésében.

2018. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk általános iskolában kérdezték meg, hogy mik szeretnénk lenni. Tipikus gyermek választ adtam: csillagász!

Az osztályfőnök beégetett és konkrétan kiröhögött, mondván túl hül.ye vagyok hozzá. Remekül éreztem magam utána... Eltelt egy év, ugyanez a kérdés a magyar tanártól. Próbáltam lejjebb adni a mércét, mert megtanultam, hogy csillagásznak hül.ye vagyok. Következő választás: informatikus! Ugyanaz a reakció, én túl hül.ye vagyok hozzá, felejtsem el...


Eltelt aztán jó pár év és történt nagyon sok minden. Jelenleg van informatikus végzettségem is, illetve fizikus-csillagász alapdiplomám. :) Én hül.ye valahogy még egy köztársasági ösztöndíjat is elnyertem, meg pár kutatóit is. Sajnos nem rég egy igen komoly kutatói ösztöndíjat kellett visszamondanom, mert bár elég jól fizetett volna, egyszerűen nem lett volna elég arra, hogy haza is adjak meg eltartsam magam egy másik városban. Így most egy nagy cégnél dolgozok pár évig, megszedem magam, aztán ha esetleg nem leszek túl hül.ye hozzá, akkor folytatom a tanulmányaimat. :)


Ékes példája ez a "tanárok" alkalmatlanságának és ékes példája annak, hogy mennyi minden elérhető, ha ember hajlandó tenni érte.

2018. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!