Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Legszívesebben leütném a...

Legszívesebben leütném a munkatársamat, hogy kicsit csend legyen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Próbaidőmet töltöm, egy velem szemben ülő kolléga folyamatosan fo*sa a szót, mikor végre csend van fél percre és azt hinném végre elfogyott a mondanivalója, belekezd egy újabb témába. Feltehetően nincs mit csinálnia, vagy én nem tudom. Az irodában lévő másik 3 ember elvan vele, reagálnak rá, de engem baromira irritál, nem tudok így dolgozni. Ma már azon gondolkoztam, hogy megkérem, fogja már be, de ők már egy összeszokott csapat, nem akarok újként beszólni. Már a felmondáson is elgondolkodtam miatta. Mit tehetnék?
2017. jún. 7. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én finoman kipuhatolnám, hátha a többieket is zavarja, csak senki nem akar szólni neki. Ha igen, együtt már megkérhetitek, hogy maradjon csendben. Ha nem, marad a füldugó vagy hallgathatsz fejhallgatón zenét.
2017. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam, hogy közben benyomják még a rádiót, tehát egyhuzamban megy a pofázás és a rádió, utóbbi alig hallhatóan, amolyan aláfestő zeneként. Egyébként már megszóltak, hogy miért vagyok ilyen csendes, tehát ha még beraknék egy fülhallgatót - amitől azért egy idő után megfájdulna a fülem - akkor totál antiszociálisnak néznének. Pedig semmi másra nem vágyom, csak arra, hogy legalább feleannyi időt ne beszéljen.
2017. jún. 7. 17:51
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Talán mondd meg neki, hogy zavarod és így nem tudsz dolgozni tőle, de szünetben meghallgatod...csak éppen végig a budin leszel:DDD.Ennyi az egész.


Rádióra meg transzmittert ajánlok.Válogatsz zenét és áthangolod, ha hagyják.Mondjuk e rádiófüggő ostobákat nem is értem, mert heggfejek pofáznak pocsék "zene" mellett...heggfejeknek? :DDD

Fülvédő a másik megoldás, mert hüléktől hüleség szenvedni;)

2017. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szünetről: csodálkozva néz, ha én közlöm, hogy nem megyek velük kávézni, mintha valami baromi nagy meglepetés lenne.

Rádiót online nyomják be, a neten keresztül, a gépükbe belépni sem tudok, így nem tudom meghekkelni. Bár a rádió értelmét abszolút nem értem, épp olyan hangerőn megy, hogy síri csendben lehet csak érteni belőle valamit, én csak arra tudok gondolni, hogy félnek a csendben, így bekapcsolják, hogy arra az esetleges pár másodperces csendre is legyen egy kis alapzaj.

Igazad van abban, hogy hülyéktől nem érdemes szenvedni, de minden napom 8-16:30-ig olyan, mintha megkínoznának élve.

2017. jún. 7. 21:56
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Ez sz@rügy akkor...Ha többieknek ez a jó légkör, akkor megszoksz vagy megszöksz a helyzet bár én előtte piszkálnám a gépet, ha a megszökés a döntés, hátha sikerül valamit jobbá tenni.


Az asztalodra esetleg-közétek tegyél egy hatalmas bokrot-kaktuszt-növényt...bármit, ami eltakarja a "jelenséget":)))

Ha kérdik miért, mert szereted az illatát és még egy kényelmes fülest is felvehetsz akár mögötte:DDD

2017. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sajnos elkeríteni nem tudom magam, mert nem valami tágas az iroda, a meglévő hely pedig kell a közlekedésre. Szemben a monitor szerencsére kitakarja a fejét, de a hangját így is hallom.


Ma kiderült, hogy értelmetlen lenne szólni neki, hogy maradjon csendben, mert nekik ez a légkör a megfelelő. Épp ma örvendeztek, hogy milyen jó, hogy náluk "van élet" és jó a légkör, mert máshol csak "ül mindenki magában, egymáshoz sem szólnak szinte". Tehát itt változásra nincs esély.

2017. jún. 8. 21:58
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

# 6/


Pakolj az asztalodra a monitor mellé-magasságába...esetleg az asztalodat fejleszd és csavarozz hátuljához egy táblát ( építs falat lényegébe ), melyre a kis jegyzeteket vagy fontos papírokat kitűzöd-ez magyarázat a többieknek.


Mellesleg kezdj el dudorászni-dünnyögni dallamokat, ha pofázik...s kérdik miért, mert úgy megragadt ez a dallam, de nem tudom felejteni, de rájönni sem, ki az előadó..miféle hüle pofázna egy "zenegéphez"?:DDDD

Még van bizonyára 40-70 éved nyugdíjig, hogy megszokd vagy kikerüld, ha más megoldást nem találsz, akkor lelépj...

2017. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát csavarozgatni nem szeretnék egy rakás idióta miatt, na meg ha elkezdenék barkácsolni meg egész nap dalolászni, gondolom bepanaszolnának a vezetőség felé, azok meg kiraknának.

Nem is vagyok képes felfogni, hogy őket már az is zavarja, hogy nem fosom a szót egész nap, hanem dolgoznék - eleve ezért vagyok ott, bár ahogy elnézem ők a 8 órából jó ha 20 percet dolgoznak - , az fel sem merül bennük, hogy engem meg az akaszt ki baromira, hogy egész nap be se áll a szája.

Egyébként már jeleztem a főnököm felé még két hete - nekik más a közvetlen felettesük -, hogy szeretnék átülni másik irodába, aki azt mondta, nincs szabad hely, de majd körbenéz, hogy megoldható-e. Azóta nem történt változás, szerintem már el is felejtette, de persze ma már kérte , hogy küldjem el neki a munkámnak azon részét, amivel kész vagyok. Azt hozzátenném, hogy határidős feladatokat kapok, amikkel folytonos pofázás, vinnyogás és vihorászás közepette igen csak lassan haladok. Azt sem tartom kizártnak, hogy lettek benne hibák, mert egyszerűen így nem lehet koncentrálni, olyan érzésem van, mintha beültem volna egy pletykaklubba. Jelenleg úgy vagyok bele, hogy a próbaidő utolsó napjáig valahogy kibírom, addig keresek mást, de tovább nem. Majd ha rákérdeznek miért mondok fel, válaszul megmondom, hogy talán ezt a 4 embert érdemes lenne leépíteni és max. 2-t megtartani, mert igen csak ráérnek.

2017. jún. 9. 18:48
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Vagy megpróbálsz alkalmazkodni hozzá (juk), vagy más lehetőség után nézel. Próbaidős "újoncként" sok más lehetőséged nincs.
2017. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

# 8


Ha lelépsz mindenképpen, akkor barkácsolhatsz nyugodtan, de helyette inkább szólj oda a szófosónak, hogy zavar és szövegeljen másnak.Ebben semmi rossz nincs bár én inkább annyit szólnék, hogy ha annyit dolgoznál, mint pofázol, akkor már cégelnök is lehetnél, de így csak egy idegesítő pöc szintig vitted, azokat meg nem kedvelem:DDD

2017. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!