Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szakma vajon nekem való?

A szakma vajon nekem való?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre így a diak munkák során hogy a monoton helyeken mint bolt vagy korábban gyárak vagy éttermek mindig hamar kiegtem. Viszont alapból szeretek dolgozni és szeretek alkotni is.


Éppen ezért szeretnek szakmát tanulni. Szerintetek?


2018. júl. 6. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szakmára gondolsz.

Fizikai, ahol tudsz alkotni, pl a cukrász, szakács, gepgyartastechnologiai technikus(okj)

inkább szellemi, de szintén tudsz alkotni szoftverfejlesztő (okj-s) cad-cam infó

2018. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eddigi életem során számomra a legjobb munka a szüleim gazdaságában volt. Még diplomával sem éreztem magam jobban sehol, sokkal többet vártam egy diplomától.

Meg azt tapasztaltam hogy amit az ember akár ingyen is szívesen csinál otthon, szabadon hobbiból, azt a tevékenységet legtöbbször nem szívesen csinálja az üzleti élet monotonitásában. Vagy egy idő után kiég tőle. Itt a gyakorin is írtak már ki ezzel kapcsolatos kérdést, például hogy valaki imádta az autókat, meg azokat otthon szerelni. Aztán autószerelő műhelyben autószerelő tanulóként meg teljesen megutálta, például amiért mindig a legrosszabb munkákat sózták oda neki.

Vagy én is járművekkel kapcsolatos szakon diplomáztam. A tankörtársaim többsége oda volt az autókért, nem kell részletezni hisz minden fiatal tudja ezt. Aztán a tanulmányi évek során úgy megutálták az autónak a fogalmát is, hogy a tankörből mindössze két végzett hallgató helyezkedett el a tanult szakmájában, ők is csak azért mert például gyerek mellett nem válogathattak az állásokban. A tanárok meg a mai napig azon tanakodnak hogy mit csinálnak rosszul. Pedig szerintem nem nehéz kitalálni: Az ember az nem biorobot hogy robotként, szallagszerűen és ész nélkül dolgozzon. Hanem gondolkodó és teremtő lény.

2018. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!