Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezdjek bele az életbe;...

Hogyan kezdjek bele az életbe; a munkába?

Figyelt kérdés

Most végeztem Eladóként a suliban, de minden életkedvem elment. Munkakedvem még lenne, mert az itthon ülés szerintem jobban felőröl mintha munkában lennék, de őszintén szólva ha belegondolok abba, hogy az egész életemet végig fogom dolgozni... hát hogy is mondjam. Nem igazán hoz lázba. A szakmámban pedig dolgoznék szívesen, ha csak annyiról lenne szó hogy árút töltök fel, veszek át, árazok be. De ez nem így megy, menni kellene kasszázni, pultozni, ami meg nem nekem való. Eddig arra gondoltam hogy betanított munkára megyek, de ahogy jobban belegondoltam az meg annyira monoton és unalmas lehet, hogy az minden életkedvem benyelné. Szóval dolgozni lenne kedvem, de nem akarok kiégni úgy hogy még a húszat se értem el.

Nem opció: továbbtanulás, gyűjtögetés, külföld (0 nyelvtudás)



2018. jún. 5. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is ezt mondtam 21 évesen, és mi lett belőle, menni kellett a pénzért, mert céljaim voltak és vannak, és nem kis összegek, akartam egy autót 23 éves koromra meglett, időközben kedvet kaptam a motorozáshoz, ahhoz a jogsit megcsinálni, gépet venni, ez mind pénz volt, és szeretnék egy házat pár éven belül, lehetőleg hitelmentesen, de ezért nincs szórakozás, se nyaralás, nekem már azért megéri dolgozni hogy épp egy olajcsere vagy láncszett kellesz ami közel 45e ft, és néha kiszámolni mindent eshetőséget, hogy mellette tudjak is elrakni, máris nem olyan unalmas dolog.


Tudod azok az emberek mondják azt hogy a munka unalmas, nem nekem való, akik a Siófokon vastag aranylánccal a nyakukban sétálnak 5ös csoportokban, a parkolóban meg ott állnak a 10+ milliós kocsijaik, na Ők nem akartak dolgozni kerestek alternatívát helyette.. Kiégni nem fognak az biztos, kockázat van abban amilyen tevékenységet folytatnak, de nyugodtabban fekszenek le aludni, mint az aki azon agyal hogy 140 nettó-ból rendezze a számlákat, egyen, és mondjuk benzinre/szervizre jusson pénz.


Egy életet nem is lehet ledolgozni célok nélkül, ez valakinek unokákat, családot jelent, van akinek hobbit.

2018. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdj el dolgozni,kozben tanuld ki az uzleti elet szabalyait, kepezd magad. Lesz egy alap toked amit befektethetsz, forgathatsz... Ha okosan csinalod 10 even belul elerhetsz egy olyan szintet hogy nem kell dolgoznod mert a penzed dolgozik helyetted.

VISZONT!!!

Hangsulyoznam hogy ehez rengeteg tanulas, pofara eses, onfejlesztes szukseges, de nem mindegy hogy 60-70eves korodig dolgozol vagy 30-35.

2018. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért egy szalag mellett állni és csomagolni, vagy valamit összeszerelni nem a világ legizgalmasabb dolga valljuk be. Baromira nem bírom a monotonítást.
2018. jún. 5. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valami örömet találni abban, amit csinálsz.
2018. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi ez a hülyeség, de most komolyan? :D

Te suliban tanultad az eladói "szakmát"? Az eladói munka nem szakma, így nem is tanítják iskolákban, ahogy a gyári összeszerelő munkát vagy a mekis kasszázást sem.

Eladói munkához nem kell semmi szakképzettség, pakkolni bárki tud, kasszázni pedig pár nap alatt meg lehet tanulni.

2018. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség. Olyannyira, hogy kiemelt hiányszakma és még ösztöndíjat is kapni érte.
2018. jún. 5. 23:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5


Igen kepzeld. Tanitjak iskolaban az eladoi szakmat.

2018. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom, és mégis mit tanítanak, hogyan kell köszönni, megtalálni az árut és kezelni a kasszát? Mindegy, nem kell válaszolni. :)

De ennek amúgy van bármi értelme?

Tescoba, Aldiba, Lidl-be ez valamiféle előnyt jelent a bekerüléshez?

2018. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nemtom, talán. A plusz pénz sose árt. :D

Amúgy régen ki lehetett választani a szakirányultságot, és azt kellett alaposabban kitanulni. Most már komplex eladóként van számon tartva, tehát a műtrágyán át fehérneműkön keresztül egy kiló csülökig bármit eladhatok. Gyakorlatilag minden árúról tanultunk, de csak pont annyira, hogy semmivel se tudjunk többet egy műveltebb és sok felé érdeklődő egyénnél. A kereskedelmi dolgokba (pl. nyomtatványok, pénztárgépezés, áruforgalom stb.) jobban belementünk, de szerintem lehet ezeket még tovább bonyolítani.

2018. jún. 6. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!