Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hegesztőként milyen jövőm lehet?

Hegesztőként milyen jövőm lehet?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy mennyit keres egy hegesztő mennyi szakmai tapasztalattal ?

Illetve külföldön hogy lehet boldogulni ezzel a szakmával ?

Most végeztem hegesztőként és érdekelnének a szakmával kapcsolatos dolgok. :)



2018. júl. 16. 04:48
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szakmunkás minimáltól a csillagos égig. Itthon a jobb helyeken megadják a 400-at is, de szerintem többet is lehet keresni. Persze nem a varacskolásra fizetnek ennyit.


Nulla szakmai tapasztalattal lehet keresni nettó 200 körül.


Elég sok külföldi hegesztő állás van a neten. Jobbak is, szrabbak is. A pénz átszámítva 5-600-tól milliós nagyságrendig. Alpinista, ipari búvár hegesztőkről ne is beszéljünk. Nyelv kötelező. Ha ügyes vagy, szépen meg lehet szedni magad.

2018. júl. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
fényes :)
2018. júl. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hegesztői jövőd :)


Szerintem nehéz munka, én nem bírnám, meg nagyon remeg a kezem is. De apósom évekig dolgozott hegesztőként, még a nyugdíj után is hívták, mert ügyes volt. Ha ügyes vagy, téged meg is fognak becsülni.

2018. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Nem túl jó!

A folyamatos sugárzástól rákos leszel. A co hegesztésnél a füst miatt meg copd-s. Nem ismerek olyan hegesztőt, aki megérte volna a 60-at. És mind rákba dobta el a kanalat.

2018. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

A 4es egy idióta, világát nem tudja :D


Ha rendesen használod a védő felszereléseket, akkor nem lesz semmi bajod. + Nem 5 centiről kell nézni, ahogy hegesztesz és akkor a füstöt sem nyeled be. Saját egészséges, rajtad múlik mennyire vigyázol rá.


Rosszabb helyeken minimálbér, kis túlórával feltornázható 200ra is. Pl itt ahol én dolgozom, itt így van. Mondjuk nem is kell megszakadni, ezért se mentem MÉG át máshova. Haverom az elment egy kisebb céghez, ott szét dolgoztatják de cserébe jó a fizu is. Igazából hely függő, mennyit keres az ember. Kezdőként sokan elkövetik azt a hibát, hogy nagy az arc és nem érik be a minimálbérrel, ők hegesztők, nekik jár a 200K-s nettó fizu. Hát nem jár. Sz*rt se tudnak az ilyen ficsúrok, ahogy énbse tudtam semmit a mostani tudásomhoz képest. A szakmunkás csak egy kis tingli tangli valami. Sok tanulni való van a suli után is :D Én jó helyre kerültem, jó szakemberek közé, volt/van mit tanulnom tőlük. Más nem ilyen szerencsés, köszörülnek, lakatolnak, egyengetnek stb. Alig hegesztenek így nem fejlődnek semmit. Én meg pirítom az ultrahangos varratokat :D + jó géppel dolgozhatok, a gyárban ez a két gép a legjobb, munkatársamé a másik. Bőven van mit tanulni a tapasztaltabb hegesztőktől, többségük rendes, ha kérdezel mindig szívesen segítenek. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim :)

Én még pár évet lehúzok itt, legyen tapasztalatom, aztán váltok. Hogy miért? Mert van aki megkeresi itt a 400 ezret is, de az éjjel nappal bent van, szombatokon, vasárnapokon is. Külföldet nem ajánlanám kezdőként főleg ha nyelvtudásod sincs. Legyen legalább 1-2 év tapasztalatod utána már tudsz magaddal kezdeni valamit + komolyabban vesznek, legtöbb helyen minimum 2 év tapasztalat kell. Mondjuk ismerek olyat akinek nem volt ennyi, elvitték próba munkára, bevált és felvették. Gyakorolj sokat és ne szégyelj kérdezni, ha nem tudsz valamit.

Sok sikert ;)

2018. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd! Én megjártam külföldöt is, de tegyük hozzá, hogy nagyon jól hegesztek. Belgiumban netto 24€ volt az órabérem de csak heti 40 órát lehetett dolgozni. Így is olyan 4000€ körül kerestem. De hazacsábítottak, most itthon az alap fizum 8 órában bruttó 580. Ez mellé jön a túlóra, ügyeleti pótlék, 13.14. havi fizetés, havi 50 kafateria. Mivel MVM cégcsoport, ezért áramkedvezményt is kapok, havi 2800 a fix villanyszámlám. Innen már csak nyugdíjba megyek :) 12 év tapasztalat. Ja és awizok.
2018. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os


2 év tapasztalattal vesznek fel embert? :)

2018. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!