Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudom anonim módon jelente...

Hol tudom anonim módon jelenteni a táppénzcsalást?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen egy házaspár, évek óta egyszerre mennek táppénzre 2-3 hetekre évente kétszer-háromszor... Van, hogy elmennek 1-2 hét szabira, majd ismét hosszabbítják a pihenésüket.

Ez már több embernek szemet szúrt, de mindenki csak magában háborog emiatt.

Az elmúlt jópár ilyen alkalom miatt én szívtam elég rendesen melóban, és egy mondatfoszlányból tudom, hogy ismét terveznek egy ilyen akciót.

Hova kell jelenteni az ilyet? Vagy mivel ugyebár orvos adja ki a táppénzes papírokat, akkor a vizsgáló szervek kénytelenek lesznek elhinni, hogy ők pont mindig együtt betegek (külön soha), és rengetegszer szabadság előtt/után?


2018. júl. 24. 08:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Unalmas életed lehet.
2018. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az lehet, de azért ha nem ismersz minket és a teljes sztorit, azért ne jelents ki ilyeneket biztosra. :-)
2018. júl. 24. 08:57
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
És ez Téged mit érdekel ennyire, hogy jelenteni akarod? Származik ebből bármiféle hátrányod?
2018. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

3: Olyan hátránya lehet, hogy helyettük is dolgoznia kell és/vagy túlóráznia. Akkor pedig jogos.

Már hogyha nem a kamukérdezővel van dolgunk. :)

2018. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, mivel így az a veszély fenyeget, hogy lehúzzák a szabadságaimat, mivel nagy nálunk a létszámhiány jelenleg. Nagy bociszemekkel közölné a főnök, hogy "bocsika, ez van.".

Továbbá túlóráznom kell, valamint mivel az egyikükkel közvetlenül együtt dolgozom, ezért az ő munkáját is nekem kell nagyrészt csinálnom a magamé mellett, miközben egy helyére kapott 'kölcsönembert' kell betanítanom és segíteni neki.

2018. júl. 24. 09:25
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5: Szerintem a munkaügyi bíróságot kérdezd erről! És jóllehet az orvosnak is a körmére kellene nézni, mert esélyes, hogy lepénzelik.
2018. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
De a fene tudja, lehet, hogy a főnök is benne van. Mert elvégre az csak szemet szúr, hogy mindig egyszerre betegek. Milyen a viszonyuk vele?
2018. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ők nagyon jóban vannak a főnökkel. Egyszer-kétszer már munkatársaim jelezték neki, hogy hát mi az, hogy megint egyszerre betegek. A főnök annyit mondott, hogy tudja ő is, de nem tud ellene mit tenni, hisz orvosi igazolást hoznak...
2018. júl. 24. 09:45
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
És neked mibe telik elmenni táppénzre? Te gondolom az a fajta ember vagy, aki anno a fekete vágást is jelentette.. ember már nem az a korszak van, ne legyél már ennyire gyökér. Fogod a kis segged és elmész táppénzre, a főnök meg megoldja valahogy. De ilyen hülyeséget, hogy emiatt feljelenteni a másikat.. még ha megöltek volna valakit, vagy mit tudom én.. gondolom nem sok barátod van :D meg anyádat is bejelentenéd ha bármi gyanúsat tenne... szánalmas vagy. És ennek van szavazati joga.. :D
2018. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm építő jellegű hozzászólásodat! :-)
2018. júl. 24. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!