Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire hatékony nemfizetés...

Mennyire hatékony nemfizetés esetén hazamenni a munkából? És majd visszajönni, ha lesz pénz?

Figyelt kérdés

Szerintetek jól (hatékonyan ) járt el egy kollegám? Nem jött meg a fizetésünk, és míg mi, a többiek tanakodunk mit tegyünk, ő bement a főnökhöz, leadta a kulcsait és közölte ő most akkor hazamegy, és majd telefonáljanak ha jöhet az elmaradt pénzért és akkor majd felveszi a munkát.

Nincs is benn 1 hete. Még így is türelmes volt mert kettő hete lejárt a fizetési határidő.

Jól tette vajon?


2018. júl. 24. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Régen lépnetek kellett volna összefogva és hivatkozni a törvényre és a szerződésre . Az nem elegendő ha csak lelép jogi útra kell terelni az ügyet .
2018. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mégis úgy tűnik utalva lesz neki a pénze nekünk meg nem.

Vagyis úgy tűnik a "vadparaszt" megoldás jött meg (megint).

Míg mi tanakodunk meg leveleket írogatnunk a cégnek (fizetési felszólítás) addig ő beint és úgy tűnik ő nyer.

persze nyugtával a napot mert még nem kapta meg.

2018. júl. 24. 14:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól tette, nekem 13.000 forinttal kevesebbet utaltak most július 10-én. Hivtam főnököt, addig ne is hívjon, amíg meg nem kapom forintra pontosan azt, amiért megdolgoztam. Estére hozta.....

Hianyszakma, plusz én nem is vagyok olyan elettelen mint Ti, hogy naponta itt vergődsz.....

2018. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ti, hogy naponta itt vergődsz....."


2015 óta nem írtam ide.

???

2018. júl. 24. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jol tette. Maximum csak 2 hetet szabad dolgozni ingyen.

Ez a 22-es csapdaja is lehet. Ti bementek, gondolvan, ha nem mentek, fonok nem fog fizetni. Fonok meg hussza-halassza, elmegy nyaralni, ti meg nem kaptok semmit. Es ez igy megy hetekig-honapokig. Fonok meg sem fizet. Melyik jobb? Mondjuk az en ferjem egy vascsovel ment be a fonokhoz a fizetesert. Megkpata az elmult kifizetetlen 2 hetet, hazament, nem ment vissza. 4-en ledolgoztak neki meg 4 honapot, fonok es ceg csodbe ment, es nem lattak egy vasat sem.

2018. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Hatékony, megkapja nem?

Pont, a kérdés lezárható.....

2018. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván nem....

Tegnap is volt ilyen kérdés, tegnapelött is....

Olvass vissza, szabály is kimondja...

2018. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Jaj szunj mar meg ember. Ugyanaz a sztori, stilus, mindig rogton reagalsz a kommentekre, stb...
2018. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, Balázska, neki igaza van, ő okos. Jól tette. Csak te vagy olyan szerencsétlen, hogy továbbra is bejárj, mer' hát ugyan hová mennél a szerencsétlen diplomáddal, mehetnél a sor mellé a gyárba, az irodában meg mégiscsak jobb. Annyira azért nem vagy elfoglalva a 9-től 5-ig tartó munkaidődben, hogy ne érj rá a reggel törölt kamukérdésed helyett másikat írni.
2018. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!