Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan ember akinek nem...

Van olyan ember akinek nem való a munka mert nem bírja?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy bármit is csináltam eddig, hacsak nem alkalmi volt hanem rendszeres akkor néhány hónap alatt kimerültem a stressztől és fáradtságtól.


Talán eddig most van a legmegfelelőbb munkahelyem de most is már érzem, hogy kezd túl sok lenni ez az életstílus. Kezdek kimerülni. Pedig 3 havonta kiveszek 1 hetet amit nagyon kedvesen meg is adnak és mégis.


Talan az ismétlődése a napoknak ami elveszi az életenergiámat. Mondták már sokan, hogy találjak olyan munkát amit szeretek ami feltölt. Nos a jelenlegit szeretném ha heti 4-6 órában csinálnám, de az van, hogy semmilyen tevékenységet nem szeretek napi 8 órában csinálni (még hobbit sem) mert megunom, hiszen túl sok idő ugyanazt a tevékenységet csinálva.


Élvezetes csak akkor tud lenni valami ha nem egyfolytában csinálod hanem alkalmanként és közötte mást is csinálsz.


Rabnak érzem magam, a munka rabjának és ez szerintem a gond, hogy nem tehetem meg akármikor hogy ágyban maradok 11-ig, vagy elmegyek 3 napra valahová. Mert a munka nem enged. A munka szabja meg, hogy mit csinálhatok.


2018. júl. 26. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Igen, olyan elkényeztetett emberek, mint te.

Legyél már felnőtt!

Ez a gondolkodás gyerekes.

2018. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
A kötöttséget nem bírod.Nincs vele semmi baj, találj olyan munkát ahol rugalmasabb a munkaidő.És szereted is.Csak úgy van értelme ha szereted amit csinálsz mert az egész életed elronthatja az olyan munka amit csak félszívvel vagy kelletlenül végzel.
2018. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1


Felnőttnek lenni annyit jelent, hogy elfogadni, hogy életed első 15 éve azzal telik el, hogy robotolsz azért, hogy majd egy újabb 40 évre beengedjenek a robotolók közé?


Miért annyira felnőtt gondolkodás feladni az életünket másokért? Egy életed van kisokos!

2018. júl. 26. 08:17
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A megélhetésed meg kell teremtened. Szóval dolgozni kell. Lehet, hogy van akinek nem való a munka, de az igazság az, hogy "nem volt ilyen kérdés". Dolgozni kell.

Ha szabadabb életet akarsz akkor csinálj egy vállalkozást. Ott Te osztod az időd, te döntöd el mikor akarsz dolgozni és mikor nem (szakmája válogatja persze) és a fizetés is ezzel arányos lesz. Persze ott meg tiéd minden felelősség.

2018. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


Lol Uramisten ez mekkora ámítás...akinek vállalkozása van az nem magának osztja be az idejét mert semmi ideje nincs. Akinek meg van az jó eséllyel becsődölő vállalkozást vezet.


Az igazság az, hogy vállalkozóként 3-4-szer annyit kell dolgozni mint alkalmazottként és legalabb 10-szer stresszesebb.


Szerintem meg ki kellene követelni a munkaidő lecsökkentését mivel tudományosan bizonyított, hogy ez a mennyiségű munka és szressz az egészségre hihetetlenül káros. 100 éve nem nyúltak a 8 órás munkaidőhöz. Már divatjamúlt erősen. Olyan társadalmat kellene építeni amely az ember egészségét tartja a legfontosabbnak nem a profitot, számlák kifizetését stb. Milyen hülyeség például vízért, áramért fizetni...ezt az államnak kellene biztosítania az egyébként nem kevés adónkból.

2018. júl. 26. 09:14
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Persze, kaja, pia es fullos barat/baratnot nem kersz az ingyen áram mellé?

A patak partjan ingyen van a viz, az aram nelkul is lehet elni.

Alanyi jogon csak levego jar.

Minden mas kenyelem es szorakozasert meg kell dolgozni, igy helyes.

2018. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

1-es válaszoló vagyok: neked a rugalmas munkaidős állás sem lenne jó, mert ott sem lehet csak úgy napokra eltűnni, meg azt csinálni, amit akarsz.

Nagyra nőtt ember vagy egy kisgyermek gondolkodásával.

2018. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem voltak olyan napok, amikor kb délelőtt 11kor felkeltem és hajnali 2-3ig csak filmeket és különféle videókat néztem és sehogy sem tudtam rávenni magamat a munkára.


Most meg ott tartok, hogy hajnali 5kor felkellek lemegyek futni. Majd egész nap folyamatosan tanulok majd este le megyek a kondiba és 9-10kor lefekszem.


Ez szerintem csak a te lustaságod.


Meg persze ezért kell tovább tanulni ... Én olyan dolgot tanulok most, hogy alig várom, hogy ekezdhessek vele dolgozni és valószínűleg pár hónap mulva el is kezdem. Meg ha nem kapnék fizetést érte (még nem kapok) is szívesen csinálnám életem végéig hobbiként.


Én is dolgoztam már 10 órában bolti eladóként. Tudom milyen érdektelen unalmas munkákat végezni kevés pénzért.


Hát igen ... ezért kell tovább tanulni, de itt nem feltétlenűl egyetemre gondolok. Egyik családi ismerősünk kőműves és imádja a szakmáját. Amikor nem dolgozik mindig saját projekteket csinál ... szóval nem kell programozónak vagy ovorsnak lenned, hogy megtaláld a hivatásodat, de valamilyen irányba elkell indulni úgy talán egy szerűbb lesz, de mindenek felett fel kell nőnöd. Semmit sem adnak igyen az életben.

2018. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Erre találták ki az orrcsipeszt. Mármint ha büdös a munka.
2018. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Rugalmas munkaidő az, amit te keresel.

Három-öt(-nyolc-tíz) év tömény szopás elsajátítani egy olyan szaktudást, ahol már van beleszólásod a feltételekbe, de megéri. Illetve meg kell találni azt a szakmát, amit szívesen csinálsz - legalább is én ha tényleg szeretek valamit csinálni, akkor abba annyira belefeledkezek, hogy észre se veszem, hogy letelt a munkaidő. De bevallom, nálam is szempont volt pályaválasztásnál, hogy ne kelljen korán kelni :D

2018. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!