Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy kis munkahelyről az...

Ha egy kis munkahelyről az alkalmazottak fele távozik 1-2 hónap alatt, ott a vezetőség felelősségét hogyhogy senki se vitatja?

Figyelt kérdés

Ha van egy kis cég, 20 körüli létszámmal (és ebben már a takarítónő is benne van) és 1-2 hónap leforgása alatt a létszám tizenpárra apad akkor ott a vezetőt senki se veszi elő?

A távozások oka: hát elvileg csupán annyi, hogy a távozók találtak „jobbat“, csak ugye ezt senki se hiszi el, hogy hirtelen az emberek fele rájön hogy ő jobbat akar és 1 hónap alatt félig kiürül a cég.

Miért nem firtatja senki azt hogy biztosan annak az embernek kell ülnie a vezetői székben akinek?


2018. júl. 29. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Neked amúgy nincs életed, hogy ráérsz ezt a sok kamu fâszságot állandóan kiírni?

<facepalm>

2018. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szóval lehet hogy nem is 10 embertől kéne elbúcsúzni csupán egytől, épp attól az egytől aki a vezetői székben ül és akkor nem ment volna el a 10 se?
2018. júl. 29. 14:43
 3/14 anonim válasza:

Gondolom a kérdésben szereplő cég valami kismagyar kkv .... ott bármi lehet.

Én is voltam olyan helyen ahonnan úgy jöttem el felmondva, hogy 2 hét múlva kinn volt a "telephely bérleti joga átadó" tábla.

2018. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

És szerinted ezért ki vonná felelősségre, a magyar állam?


Amíg a járulékok fizetve vannak, NAV felé nincs tartozás, csődeljárás alatt nem áll, minden előírásnak megfelelően, szabályosan működik, a kutyát nem érdekli, hány alkalmazottja van, mondott fel rövid időn belül.


Ha minden ilyen céget ezért ellenőriznének, sok munkájuk lenne.

2018. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Sztem a kérdező arra gondol van annak a cégnek egy tulaja és az szemét egy csípnie kéne mert a céges kasszra terhére megy az ilyen jellegű távozások.

Csak ha a főnök maga a tulaj is akkor az atyaúristen se állíthatja fel.

2018. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Aha. Tehát távolítsák el onnan a főnököt, aki alapította a céget és akinek milliói vannak a vállalkozásban. Neked mennyi tulajdonjogod van a cégben? Mennyi saját tőkét raktál bele? Ne válaszolj, tudom...


Amíg a vállalkozás a főnök bérét kitermeli addig nincs baj, ha meg elkezd veszteséges lenni akkormeg bezár, eladja a gépeket a pénzből meg alapít egy újat. De amíg vannak hozzád hasonló balf_szok, akik sz_r körülmények között éhbérért melóznak addig a cég sem fog bedőlni. Márpedig ebben az országban nincs hiány idiótákból.

Amúgymeg meg is érdemled, hogy így bánjanak veled. Évek óta itt sírsz, hogy rossz a meló, de mégis ott vagy. Millióan mondtak már millió megoldást, de te mégis ott maradsz, mert valamiért ragaszkodsz ahoz, hogy azon a helyen maradj ahol nem néznek emberszámba. Erre van egy régi mondás: Aki hülye, haljon meg!

2018. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért, hogy jöhess ide feltenni az újabb kamukérdést.
2018. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

"Márpedig ebben az országban nincs hiány idiótákból."


Az ország Dunától ny-ra eső részén és Bp-en egyre komolyabb hiány van "idiótákból".....

Sőt a határ 50 km-es sávjában kb minden "idióta" már nem is olyan idióta mert lepkehálóval se találsz embert semmire.

2018. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne hihető, hogy találtak jobbat? Ez pont azt jelenti, hogy az adott cég kritikán aluli, aminél nem nehéz jobbat találni. ;)

Amúgy meg: egyrészt ki vitatná a vezetők felelősségét? Maga a vezető? Ugyan már... Az alkalmazottak? Azok, akik mihelyett tehetik, menekülnek onnan?

Tipikus kelet-európai sztori. Vezető nem abból lesz, aki alkalmas rá, hanem akinek jó a hátszele. "Apuci rámírt 20 millát, gyorsan alapítok egy vállalkozást, tök mindegy, hogy béna vagyok hozzá, de megtehetem, mert van pénzem." Ha meg csődbe megy, majd ráfogja valami tök irreleváns dologra. Kevés olyan helyet láttam, ahol a vezető tényleg vezető, és nem csak egy bugris, akinek indokolatlanul sok pénz szakadt a nyakába.

Hidd el, én is tudnék szépeket mesélni.

2018. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

"Amúgy meg: egyrészt ki vitatná a vezetők felelősségét? Maga a vezető? Ugyan már... Az alkalmazottak? „


Így igaz!!! Aki bírálhatná és fel is merné emelni a szavát az már ott sincs mert elhúzott.

Aki meg maradni kénytelen az meg tudja hogy jobb ha kussol és nem húz ujjat a főnökkel mert kirúgják és akkor kakukk van. Más helyet nem talál mert ha találna már itt se lenne.


De azért az én is megkérdem: az önkriktika mint olyan az ilyen főnökökben fel se merül?

Hogy bevallja hogy szar vagyok gyenge vagyok kutyaütő vagyok átadom a kormányt annak aki ért is hozzá és még addig amíg egyáltalán van cég amit át lehet adni?

Mert ha már elbaromkodták az egészet akkor késő.

Ez fel se merül gondolom.

2018. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!