Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan álljak ki magamért?...

Hogyan álljak ki magamért? (Mérgező kolléganő)

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek! Pályakezdő vagyok, idén végeztem a sulival. Most helyezkedtem el egy intézetben, ahol gyermekekkel foglalkozok. Van egy kolléganőm, aki tőlem legalább 25 évvel idősebb, tehát jóval tapasztaltabb. Én még csak most kezdek belejönni a munkába.

Mindenkivel jó a kapcsolatom, kedvesek velem és segitőkészek, kivéve ezt a nőt. Már a bemutatkozásnál is éreztem, hogy ellenséges velem. Elkezdett faggatni, hogy én, hogy kerültem erre a pozicióra?

Aztán..BÁRMIT csinálok, talál benne hibát, és megállás nélkül kritizál. Volt egy helyzet amikor egy nagy hibát követett el, ami miatt mindannyiunkat bajba sodorhatott volna, de ott is engem próbált bűnbaknak beállitani. Folyamatosan piszkál és érzem, hogy mindig figyeli, hogy éppen mit csinálok.

Ebből az egészből az jön le, hogy nem tudok kiállni magamért, nem vagyok talpraesett stb. Nos..Van szám és ki is tudom nyitni, de most kissé szorult helyzetben vagyok. Mégis, hogy álljak ki magamért és, hogy szóljak vissza olyannak, aki már ezer éve ott dolgozik?? Nem szeretnék igy inditani, hiszen csak most kezdtem..Biztosan én jönnék ki rosszabbul az egészből. Nem szeretnék árulkodni sem (van egy nagyfőnök is), mert azt nem szeretik, illetve én sem. Úgy érzem, hogy ő viszont annál inkább képes lenne egyből menni és panaszt tenni rám. Szerintem eddig csak azért nem ment, mert ő is tudja, hogy alaptalanul piszkál. Egy tipikus mérgező nőről van szó, akit a gyerekek sem szeretnek! Ők is mondták, hogy neki semmi sem jó! A többiekkel (kollégák) viszont mézes-mázas.

Nem tudom, hogy kellene leállitani úgy, hogy hatásos legyen, de ne kerüljek kellemetlen helyzetbe már most az elején. Rajta kivül mindenkit kedvelek és tényleg tetszik ez a munkahely, de ez a kolléganőm tényleg tesz érte, hogy rosszul érezzem magam. Tudom, ha már az elején engedek, akkor soha nem vakarom le, viszont nem akarok indulatból cselekedni!

Köztetek biztos van jó pár "munkahelyi ninja" akik tudják, hogy mi a hatásos módszer az ilyen emberek leépitésére.Tanácsot kérek. Köszönöm.


UI: kerülni annyira nem tudom, mert sajnos sokat kell együtt/ egy helységben tartózkodnunk :/


2018. aug. 1. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy ilyen. És új, ő 10 éve a munkahelyen igazi őskövület. Új emberekkel (nemcsak velem) bunkó, lekezelő, leereszkedő stílusban beszél. Mindenkiben a hibát keresi, saját magát meg folyton fényezi.


Egy idő után elkezdtem levegőnek nézni. Köszönésen kívül nem veszek tudomást róla. Köszönés is csak akkor van, ha a nap elején közvetlenül összetalálkozunk, és 1 méterre van tőlem.


Vette a lapot, legalábbis úgy tűnik, mert már vagy 2 hónapja ő se szólt hozzám, azaz nem is piszkálódott. Eddig szuper, csak maradjon is így.

2018. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki 25 éve ott van még nem jelenti azt, hogy gyökérnek kell lennie, bár őszintén szólva 25 sokakból a legrosszabbat hozza ki. Ha paraszt akkor rakd helyre.


A főnöknek az a dolga, hogy megoldja a problémákat. Ha nem mondod el a problémát, akkor megoldani sem tudja. Az nem árulkodás ha elmondod a munkahelyi problémád a főnöködnek.

2018. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Pontosan azért csinálja mert látja hogy veled megteheti. Te is viselkedj úgy vele ahogy ő veled. Oszd ki, lehetőleg ne mások előtt (bár rá nézve úgy lenne hatásos). Semmiképp ne hagyd magad és ne "árulkodj". Őt kell eligazítani.


Én is ugyan ilyen helyzetben voltam. Én fodrász tanuló voltam és a "mesterem" kicsit a fellegekben járt. Elején úgy voltam mint te nem mertem lépni stb. Majd mikor már teljesen besokaltam úgy viselkedtem vele ahogy ő velem. Olyan szinten észre vette magát egy idő után, hogy olyan jóba lettünk a végén, hogy őszintén beszélt nekem az életéről. Persze ez csak egy sikersztori😂. Volt olyan kolléganőm akinél szintén használt az "adok-kapok" de nem lettünk puszipajtások, de leállt a flegmáskodásával szintén.

2018. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jól végzed a munkád, ami neki nem tetszik. Vagy bántja a csőrét, hogy talán neki ennyi idősen nem volt jó állása. Mások nem veszik észre, hogy ilyen veled?
2018. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A főnökkel beszélj! Bár ha valami kedvenc, aki be van pedálozva nála, akkor érdemben semmi nem fog változni.
2018. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne árulkodj a főnöknél. Valószínűleg egy megkeseredett ember lehet a kollégád, nyilván magát minősíti a te "szekírozásoddal". Kérdezz rá konkrétan, mi baja van veled. Vagy eszerűen ne foglalkozz vele, végezd jól és lelkiismeretesen a munkád!
2018. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6: És evvel mégis mit ér el? Megkérdi, mi baja van vele, azt meg kiböffent valami rögtönzött választ. Például: "Az, hogy nem jól végzed a munkád." Majd szekálja tovább.

Nem foglalkozni vele sem megoldás, mert akkor annál jobban csinálja majd.

Tapasztalatból írom ezeket. A legjobb szólni a főnöknek.

2018. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De árulkodni nem szép dolog. Jobb előbb személyesen megbeszélni a problémát, már ha meg lehet az illetővel.
2018. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8: Tehát nem szép dolog szólni a főnöknek, hogy egy kolléga folyamatosan szekál-terrorizál? Tényleg ne mosd már össze a dolgokat.

Mondjuk, hogy munkába menet meglátok egy kollégát, ahogy épp egy kocsma teraszán szeszesitalt iszogat. Vagy a munkahelyen észreveszem, hogy egy dolgozó mindig meghosszabbítja pár perccel a kajaszünetet. Vagy hogy pár korábban fejezi be a munkát műszak vége előtt. Ha ezeket jelenetem a főnöoknek, na, az tényleg árulkodás. De az nem, ha elpanaszolok egy illetőt, aki direktbe szórakozásból az idegeimre megy.

2018. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vagy hogy pár korábban = Vagy hogy pár perccel korábban
2018. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!