Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szükségem lenne 6 hónap...

Szükségem lenne 6 hónap pihenésre, hogy lenne megoldható?

Figyelt kérdés

Kicsit elegem van a munkából, fáradtságból, szórakozásmentes életből.

Hogy lehet kivitelezni hogy 6 hónapra visszavonuljon az ember és mégse pusztuljon éhen.

Munkahellyel lehet tárgyalni ilyesmiről?


2018. aug. 7. 07:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha van normális kereseted akkor félre lehet tenni fél évnyi tartalékot.
2018. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Vajon hány éve dolgozol?

Ha a főnököd ad 6 hónapi fizetetlen szabadságot, akkor megoldható.

2018. aug. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

6 hónap? Nem lesz az kicsit sok? Mindenesetre megoldható ha olyan a munkahelyed hogy fizetėsnėlküli szabira tudsz menni majd folytathatod ugyanott a melót. Ha nem, akkor fel kell mondanod.

Ha van annyi zsetonod, hogy a havi megszokott megėlhetėst biztosítsd ės mellette (gondolom nem azágyban akarsz dögleni) minden kiruccanást,bulit stb akkor hajrá. Kaja,rezsi, számlák stb lakhelytől ėletszinvonaltól függően havi 100-150 ezer/hó tól indul. Erre jön a kirándulásminden egyėb. Ha olyan vagy ez lehet havi 300 ezer is... Ezt te tudod. A legszarabb esetben is 600 ezer kell arra hogy fėl ėvet lėzeng.

2018. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívják, hogy fizetés nélküli szabadság, és jogodban áll kivenni.


A rendszer pedig, amit keresel, a sabbatical. Bevett gyakorlat: hét évente fél-egy évre visszavonulni feltöltődni.


Az anyagi feltételeiről neked kell gondoskodni, fél évre elegendő tartalék képzésével.

2018. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

4


Igen a sabbatical jól hangzik és ráadásul érthető is hiszen az ember könnyen kiég a munkától, pláne ha hosszabb ideig folyamatosan dolgozol. Én már 1,5 éve folyamatosan dolgozom és bár olykor kivettem 2 hetet, nem volt elegendő a regenerálódáshoz, feltöltôdéshez hiszen folyamatosan azt számoltam hány nap van még munkába való visszatérésig. Ezért azt gondolom hogy épp elég hosszúnak kell lennie a visszavonulásbak ahhoz, ne érezd a visszatérés közelsége miatt meglévő stresszt.


Talán lenne annyi megtakarításom, hogy átvészeljem a 6 hónapot de aggódom amiatt hogy nagy stresszben leszek amikor lejár a hat hónap hiszen újra munkakeresés, beilleszkedés stb. Ezek egyáltalán nem kellemes dolgok.

2018. aug. 7. 09:17
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszer: fizetés nélküli szabadság. Nem pedig munkaviszony felbontása.
2018. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
1,5 ėve dolgozol folyamatosan? :D
2018. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
1,5 éve dolgozol folyamatosan és kiégtél? Ne haragudj, de ez vicc kategória. Azt hittem, hogy 20 éve dolgozol pl. nővérként. Na, azt megérteném, sőt támogatnám is.
2018. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem visszavonulni kell, hanem olyan munkahelyet keresni amit nem rühell az ember.

Szerintem a munkáltatók ne támogatnak ekkora fizetés nélküli szabit. Az enyém biztosan nem venné jó néven.

2018. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9


Értem én azt, hogy olyan munkát amit imádsz, csak az van, hogy számomra kicsit büdös a munka. Ez van. Szerintem nem azért élünk, hogy dolgozzunk. Bármennyire is felháborító és rendszerellenes amit írok. És nem vagyok roma ráadásul.

2018. aug. 7. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!