Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni agybeteg...

Mit lehet tenni agybeteg munkatárssal?

Figyelt kérdés

Van egy munkatárs, aki gyerekekkel, fiatalokkal foglalkozik. Ez az agyára ment, mert mindenféle - általa poénnak, jó dolognak - tartott dolgokkal borsot tör a másik orra alá.

Valószínűleg már az apjától tanulta, hogy "így kell" bánni az emberekkel, mert az is ilyen volt az elmondása szerint.

A főnöknőnél már az elején tövig benyalta magát, így reménytelen odamenni ezen problémával.

Hogyan lehet egy ilyennel együtt lenni és kezelni az "időnként rájön a 10 perc"-es dilijeit?



2018. aug. 10. 19:39
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia. Amikor a kollégákkal elmentek sörözni pl., és ő is ott van, beszélj/beszéljetek vele erről. Tök normálisan, persze ha lehet, ezt te tudod meghatározni, felmérni. Nekem is volt furcsa munkatársam, és oldott légkörben szóvá tettem neki, hogy furcsa viselkedései vannak. Azt válaszolta, hogy tud róla, de jobban oda fog figyelni, hogy elkerülje, ha engem ez zavar. Nála ez használt. Volt olyan munkatársam is, aki ivott, és diszkréten szóltam, hogy a kollégák és a vezetőség is észrevette, van, akik röhögnek rajta. De ő még ezek után sem tette le az alkoholt, igaz, viszont jobban odafigyelt a beszélgetésünket követően, hogy a munkatársak ne vegyék észre, hogy iszik.
2018. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ez nem megy, mert - szerencsére - nem vagyunk ilyen viszonyban. Nő az illető, én hapsi vagyok.

Attól függetlenül, hogy számtalan ötlete van a szívatáshoz, az az érzésem, hogy valaki hátulról irányítja: nem folyamatosan csinálja, csak amikor épp rájön ez a dili, vagy épp egy fura esemény utáni időponthoz köthető az ő "játéka" is.

Az okok kizárt, hogy szerelmi tényező lenne.

2018. aug. 11. 14:55
 3/3 anonim válasza:
Az első válaszoló vagyok. Még mindig azt mondom, hogy légy őszinte és mondd ki azt, amit gondolsz. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Voltam ilyen helyzetben, hallgattam, és hagytam, ráhagytam emberekre. Én szenvedtem meg. Persze van, amikor jó megoldás a ráhagyás, de az a legjobb, amikor kinyitod a szádat. Persze értelmesen, nyíltan, konkrétan, kérdezve, diplomatikusan. Ha pedig valaki hergeli a kolleginát a háttérből, kiderül, csak figyeld a reakciókat, amikor szóvá teszed, mi a gondod. Lehet, hogy a hergelő megvédi, akkor kiderül, ki az, és az is lehet, hogy mások is veszik a fáradtságot a példád láttán, és ők is szót emelnek a kollegina szívatásai ellen. Ez visszafelé is elsülhet, neked is rossz lehet, de ha jól végzed a munkád, hasznos vagy nekik, mérlegelni fognak. Egyébként lehet, hogy nem szerelmi dolog, de ha tanú van a szívatásra, akkor felhasználhatod, mint munkahelyi zaklatás. Egy cég sem szeretne gondot, mert bizony ez egy csúnya folt maradna a cég történetében, akár zaklatás, akár nem, de szemétkedésnek szemétkedés. És talán zaklatás is.
2018. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!