Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek? Nem érdekel az...

Mit tegyek? Nem érdekel az egyetem .

Figyelt kérdés

22 F.


Hiába “vág az eszem”, soha nem érdekelt a tanulás, soha nem is tanultam. Mégis kitűnő lett az érettségim, kihagytam utána egy évet s később kezdtem egyetemre járni. Fogalmam sem volt mit tanuljak ezért elkezdtem a gazdálkodás menedzsment szakot, de nem igazán élvezem az egyetemet, az egyetemi élet nem vonz így komolyabb kapcsolatokat se tudtam ott felépíteni, számomra mindig fontosabb volt a munka. Dolgoztam is mindig suli mellett.


Most viszont ott tartok, hogy inkább elmennék szakembernek az építőiparban egyetem helyett. Sokkal jobban vonz az olyan munka, ahol bar keményen kell dolgozni de van eredménye és jövedelmező is (festő, burkolo, szerelők stb). A kezdetek után elég jól lehet vele maszekban is dolgozni, később tovább fejlődni.


Mit tegyek? Egy évem van eddig az egyetemen, igazából nem szeretném félbehagyni, valószínű azért is mert a családban mindenki diplomás. De további három év tűnne el az életemből. Az okj megvan egy év alatt és közben már kell dolgozni (gyakorlat-hangsúlyos).


Mit tanacsoltok? Objektív válaszokat szeretnék.


Fizikai megterheléssel ne jöjjön senki, az irodai munka ugyanúgy karos az egészségre, a karrier meg az idegrendszert és a magánéletet teszi tönkre a legtöbb esetben.


2018. aug. 12. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Mit tegyél? Szerezz OKJ-t olyasmiban, amiben úgy gondolod, hogy ki tudsz teljesedni és eredményes is lehetsz. Amilyen szakemberhiány van manapság, korántsem biztos, hogy rosszabbul járnál, mint valami csokornyakkendős,,lapsapkás diplomás kimódolt gyakorlatiatlan attitüddel.
2018. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Néz utána mindennek, és ha hosszú távon jól fizet+van fölfelé+megfelelő a szükséges energiabefektetés számodra VAGY ha képes vagy áldozatokat hozni akkor hagyd az egyetemet a fenébe :D Csináld azt amit szeretnél (ha megéri)
2018. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek egyetemre járnia. Ha tudod, mit szeretnél csinálni, akkor csináld azt!
2018. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez elég egyértelű...

Aztán ha még be akarod fejezni az egyetemet, akkor estin megcsinálod két szoba kifestése között 🙂

2018. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!